EZİYETE VE RANTA DÖNÜŞEN OKUL FORMALARI...
Reklam
Ahmet UÇMAK

Ahmet UÇMAK

EZİYETE VE RANTA DÖNÜŞEN OKUL FORMALARI...

08 Eylül 2019 - 02:23

Afyonkarahisar'da görev yapan bir abimizin soyal medya'da yazdığı yazı çok hoşuma gitti. Malum okullar açıldı. Okulların yönlendirdiği firmalar ve forma adı altında sanki Vakko'dan takım elbise satıyorlar mübarek insanlar. 

Malum kızım birinci sınıfa başladı. Eşim dedi forma alınması lazım , verdik parayı aldık. Bizim imkanımız vardı aldık, ya imkanı olmayan gariban vatandaş ne yapacak yetkililere soruyorum??...

Eşime dedim ki aldığın formanın fişini getir, eşime demişler ki, fiş veremeyiz verirsek fiyat 80 tl daha yükselir, hem rant, hem devletten vergi kaçırıyorlar bu soyguncular. Bunlar okullarda kimlerle ve nasıl bir anlaşma yapıyorlar, nasıl bir pazarlık içindeler, Kim kimi nereye gönderiyor forma almak için, önce durup düşünmek lazım bu işten kimlerin ne çıkarı var diye?...

Bu ülkeyi soydunuz sovana çevirdiniz fırsatçılar; Bu fırsatçılara zemin hazırlayanlar, ortak çalışanlar, sizin hiç mi Allahınız yok?, kitabınız yok?...

Millieğitim Bakanlığı çare bulmuyor, Millieğitim Müdürlüğü bir çare bulmuyor, Valilik bir çare bulmuyor. Yaa Allah aşkına bu insanlara kim dur dicek, zavallı gariban vatandaşım nasıl alacak formayı çocuğuna?, Bu işler göstermelik olarak Hacca gitmekle olmaz, Kul hakkını savunmazsanız, dolandırıcı ve fırsatçılara zemin hazırlarsanız, sizin ne farkınız kalır, dolandırıcı ve fırsatçılık yapan o insanlardan Allah aşkına açıklarmısınız..?????????????
Şimdi ise o abimin yazsını paylaşıyorum Yetkililer 2 elimiz yakanızda; İster formalite olarak halk toplantısı yapın, isterseniz gerçekten vatandaşa çare bulun, her KOYUN kendi bacağından asılır, Allaha ahirette her insan kendi yaptıklarından dolayı hesap verir. 

HER SENE BAŞINDA EZİYETE VE RANTA DÖNÜŞEN OKUL FORMALARI İLE İLGİLİ GÖRÜŞÜMÜ VE ÖNERİMİ MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞIMIZA YAZILI OLARAK BİLDİRDİM.
İŞTE ÖNERİM:

Afyonkarahisar'da ve Türkiye'nin her bölgesindeki okullarda, birbirinden farklı olarak forma uygulaması yapılmaktadır. Hatta bazı okullar, okul formalarını sık sık değiştirmektedirler. Bu da, bazı illerde ranta ve haksız kazanca sebep olmakta ve doğal olarak ailelere büyük yükler oluşturmaktadır.


Okulların açıldığı haftalarda okul forması satan mağazalara gittiğimizde yüzlerce etek modeli, onlarca tişört modeli, onlarca pantolon modeli görmekteyiz.


Bundan dolayı, okul formalarının ülke genelinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından erkek ve kız öğrenciler ilk-orta-lise öğrencileri için tekmodel ve renk olarak belirlenmesi, okulların da kendi öğrencileri için maliyeti düşük armaları formaların önlerine diktirmeleri daha rantabl, olumlu ve güzel olacaktır.

Örneğin Bakanlığımız tarafından ilkokul erkek öğrencileri için standart gri tişört-lacivert pantolon kız öğrencileri için kırmızı tişört-lacivert etek ya da pantolon olabilir. Okul idareleri de kendi okul armalarını okul aile birlikleri vasıtasıyla formaların önüne diktirmeleri sağlanabilir.

Bu önerimi, hem bir eğitimci-öğretmen olarak hem de 4 çocuğumun velisi olarak yazmaktayım.
Saygılarımla.
İDRİS ÖZEK

Evet İdris Özek Hocama sonuna kadar katılıyorum.. Bu düzen bozulmadığı sürece fırsatçı ve hırsızlar bu ülkede cirit atacaktır...

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum