KAMU'DA TELE KULAK..!!
Ahmet UÇMAK

Ahmet UÇMAK

KAMU'DA TELE KULAK..!!

15 Aralık 2019 - 13:32

Son zamanlarda Kamu Kurumlarında görev yapan devletin memurları, bir birlerinin seslerini kaydetmeleri ve ortalığı bulandırmaları ile çalkalanıyor.


Devletin kurumlarında çalışan memurlar müdürlerinin, müdürler personelinin seslerini kaydederek, ses kayıtlarını ise bazen siyaset, bazen bürokrasiye dinleterek köşe kapmaca oynadıkları üzerine, bu köşe yazısını yazma ihtiyacı hasıl oldu.



Gazeteci değilseniz, Planlı bir şekilde hareket ederseniz ve kendinize delil elde etmek, karşı tarafı karalamak, çıkar ve menfaat sağlamak amacı ile gizli bir şekilde hukuka aykırı olarak, gizlice habersizce ses kaydı yaparsanız bunun ne kadar büyük suç olduğunu bilmeniz gerekiyor. 



Delil oluşturmak, karşı taraftaki kurum müdürlerini sıkıntıya sokmak amacı ile karşı tarafa soru sorarak, yönlendirme yaparak, Örnek; "Sayın vekilim hakkında ne düşünüyorsun"?, geçen sana gerizekalı demiş toplantıda, Karşı taraf ise; vay terbiyesiz vekil bana nasıl gerizekalı der?, siz bunu kaydedip, Sayın vekilim bu sana terbiyesiz dedi, bak elimde ses kaydı var, işte tür davranışlarınız, özellikle Kamu personeli iseniz çok büyük bir suç olduğunu bilmeniz gerekiyor.



Öte yandan karşı tarafa yaranmak, yağcılık ve yalakalık yapmak ise sizin ne kadar karaktersiz olduğunuzu gösterir. Lafı nereye getirecem; Afyonkarahisar'da görev yapan çoğu kurumda milletin bir birinin sesini kaydettiğini çok duydum.



İnsanlar karşı taraftaki kardeşi dahi olsa eleştirebilir, ona göre bazı yanlışlar doğru, bazı doğrular yanlış olabilir. Bu kişinin size olan güveninden dolayı yaptığınız sohbetin sesini kaydetmek ve bunu bürokrasi, siyasette malzeme olarak, makam ve mevki olarak kullanmak, sizin ne kadar şerefsiz ve ses kaydını alan karşı tarafında ne kadar karaktersiz olduğunu gösterir. 




Lafı fazla uzatmıyacam; Buradan çok sevdiğim kurum müdürlerine sesleniyorum, siz siz olun sakın haaaa, karşınızda kim olursa olsun, söz konusu siyaset ve bürokrasi mensuplarını ilgilendiren konularda kimseye güvenmeyin..!!!, unutmayın ortalıkta tele kulak diye tabir ettiğimiz, sizin dostunuz diye gördüğünüz insanlar, sizin sesinizi kaydediyor.



Kaydedilen sesi çıkar ve menfaatleri için, makam ve mevki için, sırf yağcılık ve yalakalık için  Siyaset ve Bürokrasiye, Basın mensuplarına servis ediyor.


Son tavsiyem; Adam olun, akıllı olun...
ATA SÖZLERİMİZ İLE NOKTALIYORUZ...Allaha emanet olun, Söz gümüşse suküt Altın, Verme sırrrını dostuna, söyler dostu dostuna, Güvenme dayına, ekmek al yanına, Güvenme dostuna, saman doldurur postuna, Güvenme varlığa, düşersin darlığa, Akan suya inanma, el oğluna güvenme, Nefesine güvenen borazancıbaşı olur, Karşındakine düşünerek güven düşünmeden güvenirsen sonuçları acı olur..

Hayatta iki şeye güven. Biri aynaya baktığımda gördüğüne, diğeri yukarı baktığında göremediğime....

YORUMLAR

  • 0 Yorum