"OK" BAŞKAN'A, "OK" GİBİ CEVAP..
Reklam
Ahmet UÇMAK

Ahmet UÇMAK

"OK" BAŞKAN'A, "OK" GİBİ CEVAP..

19 Ağustos 2019 - 01:28

Afyonkarahisar Belediyesinin Bir Biriminde görevli ve aynı zamanda Ben Bir Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı olarak Muhittin Ok'un bir basın mensubu aracılığı ile servis ettirdiği ve bir sendika başkanı değilde, habere giden muhabir edası ile yapılan açıklama bir sendika başkanına yakışmadığı için eleştirme ihtiyacı hasıl olmuştur.Bir sendika Başkanı Bir Belediye hakkında açıklama yapmadan önce Belediye Kanunlarını çok iyi bilmesi gerekiyor. Belediye kanunlarında ise Seçilmiş bir Belediye Başkanı için kanunlar açık ve net bir şekilde düzen tayin ediyor. Bilmediği için Sayın Muhittin Ok'a hatırlatmak isterim; Başkan Belediye teşkilâtının en üst amiri olarak belediye teşkilâtını sevk ve idare etmek, belediyenin hak ve menfaatlerini korumakla mükellefdir.Başkan Belediye Şirketleri bünyesinde istediği işciyi tazminatını ödeyerek işten çıkartır. İstediği kişileri işe alır. Bir belediye Başkanı bir nevi Devlet yönetir. Kendi hakkını arayamayan bir insan'dan ise sendika başkanı asla olamaz. Muhittin Ok Belediye Başkanı Mehmet Zeybek'in kendisini başka bir birime sürgün gönderdiğini belirtti bana, şimdi adam adama der ki, Yaa sıkıyorsa eğer kendi hakkını ara bakalım, Başkan Zeybek istediği kişiyi istediği yere görevlendirebilir. Bunu tüm belediye başkanları yapar. Şimdi kendinin sürgün olduğunu belirten kişi, kendi hakkını arayamıyor. Kalkıyor Kılıçarslan Belediyesinde Bilgisayara Porno indiren başka bir birime görevlendirilen Memurun hakkını arıyor. 


Kendisinin Sinapaşalı olduğunu söyleyen başkan, Kılıçarslan Belediyesininde Sinanpaşa ilçesine bağlı olduğunu düşünürsek, insanın aklına çok karışık şeyler geliyor. Neden başkan eğer Belediyelerde çalışan Memurların hakkını savunuyorsa, Emirdağ, Sandıklı, Dinar, Sinanpaşa, Düzağaç, İscehisar, Bayat, Bolvadin, Sultandağı, Nuribey, Sülün, Ahmetpaşa, ve buna benze belde ve ilçelerde mağdur olan görev yeri değişen, maaşlarına başkan tarafından el konulan insanların hakkını savunmuyor??.Ve görev yeri değişenlere gelecek olursak, bu sadece Kılıçarslan Belediyesinde yok malesef, Akraba ilişkisi, eş ,dost, yakınını Belediye Şirketine işe almayan bir tane belediye göster desem gösteremez;  Muhittin Başkana yanlış düşünüp yanlış adım attığını söylemek istiyorum.Telefon konuşmalarında Muhittin Ok Başkan Bana diyor ki, kurulan bir kumpas var, Yoksa sendemi bu kumpasın içindesin, yoksa adamlardan paramı aldın, bu söylemlerinin Türk Ceza kanununda çok büyük suç olduğunu dahi bilmeyecek kadar bir insan cahil olabailirmi?.  O zaman karşındaki insanda sana sorar, Şu an yaptığım haberden dolayı adli soruşturma geçiren ve soruşturma sonucu belli olmayan bu insanları savunmak için yoksa sendemi para aldın, sendemi Belediye Başkanına kumpas kurmaya çalışıyorsun diye?,  Yanlış itham ve bilgisizlik adına Cumhur İttifakına zarar verdiğinin farkında değil bizim Muhittin Başkan söylemek istiyorum.


Sayın Başkan Muhittin Ok; Bir Belediye Başkanı Belediye Kanunlarında belediyenin ve bağlı kuruluşlarının kadrolarının ihdas, iptal ve değiştirilmesine karar verir diyor Kanunlar, bu kanunları sen değiştiremezsin haberin olsun.
SAYGILAR ALLAHA AMANET OLUN...

YORUMLAR

  • 0 Yorum