OLTAN KÖLEOĞLU + FETÖ = ÇAY BELEDİYESİ
Ahmet UÇMAK

Ahmet UÇMAK

OLTAN KÖLEOĞLU + FETÖ = ÇAY BELEDİYESİ

29 Ekim 2019 - 02:28

Geçtiğimiz günlerde Çay Belediyesi ile FETÖ'cü şirket Sahibi Ak Kum Harfiyatın 1'er Milyon tl karşılığında iş yaptıkları firma Oltan Köleoğlu Eneji tarafından 2 Milyon karşılığı verilen iş akıllarda soru işareti bıraktı. Acaba FETÖ Hortladımı sorusu?, aklımıza sık sık gelmeye başladı.


 
Çay'da patlak veren bu işin sorumlusunu bu gün bulmadıkları sürece, Ak Partinin yüzüne sürülmüş kara bir leke olarak tarihe geçecektir. Oltan Köleoğlu Genel Koordinatörü Ayhan bey'in açıklamalarına göre, Biz ihaleyi belediye'ye verdik. Yani sözleşmeyi Belediye ile yaptık. Karşı taraftaki Firma Sahibinin FETÖ Terör Örgütü üyesi Ak Kum Harfiyat firma Sahibinin cezaevine girip çıkması, karakola imza atması ve taşeron olarak işi 1 milyona yapması bizi ilgilendirmez, bizi ilgilendiren Çay Belediye Başkanlığıdır demesi üzerine, Çay Belediye Başkanı Hüseyin Atlı'nın konu ile ilgili olarak aradığımızda ise verdiği cevap; "işin yarısını bize, yarısını Ak Kum Harfiyata vermiş olan, Oltan Köleoğlu Enerji Şirketidir dedi.
 
 
Çay Belediye Başkanı kesinlikle bizim alakamız yok diyor. Oltan Köleoğlu Enerji Şirketinin Genel Koordinatörü Ayhan Bey ise biz işi komple Çay Belediyesine verdik diyor. Şimdi buradan Emniyet Yetkililerini ve Savcılığı konu ile ilgili olarak acilen göreve davet ediyorum. Terör Örgütü FETÖ'den cezaevinden çıkan bir firmaya, Söz konusu 1 Milyon tl lik işi Oltan Köleoğlu Enerjimi verdi?, Yoksa Çay Belediye Başkanı Hüseyin Atlı FETÖ'cü şirkete 1 Milyon tl para akışımı sağladı?.
 
 
Konu ile ilgili olarak Afyonkarahisar Ak Parti Milletvekili Ali Özkaya ise, Araştırdım Belediyenin olayda bir kusuru görünmüyor. Tamamıyla şirketin tercihi; dedi. O zaman  Şirketin Genel Merkezi Trabzon olan ve Çay'da Enerji Santrali olarak faliyet veren Şirket, Oltan Köleoğlu Enerjinin araştırmadan,  FETÖ Kapsamında Cezaevinden daha yeni çıkmış Ak Kum Harfiyatın Sahibine 1 Milyonluk işi vermekle büyük bir suç işlemiş olmuyormu?.
 
Burada her iki taraftanda bakıldığında insanın ard niyet araması gerekiyor. Yalan söyleyen bir taraf var. Yada FETÖ Terör Örgütü üyeleri siyaseti kullanarak ve kripto fetöcüler devreye girerek Horladıkları düşünülüyor. Biz basın mensubu olarak yazmak zorundayız. Devletin milletin paralarının nereye gittiği, kimlere aktarıldığını sorgulamak zorundayız. Konuyu daha derinlemesine araştırmaya ve konunun takipcisi olamaya devam edeceğim.
Sağlıcakla kalın. Allaha emanet olun...
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Gönüllü hukuk hocası
    2 hafta önce
    Basitçe bir hukuk anlatımı ; 1-Ceza Hukuku'nun temel ikelerinden olan masumiyet karinesi ilkesi, sanığın hakkındaki hüküm kesinleşinceye kadar suçlu değil masum olduğunu ifade eder. 2-Bir firma cezaevine girmez.Zira tüzel kişiler değil (şirket, dernek, vakıf vb.) gerçek kişiler cezaevine girebilirler.Bu sebeple " FETÖ'den cezaevinden çıkan bir firmaya.." ifadesi hatalıdır. 3- "1 Milyonluk işi vermekle büyük bir suç işlemiş olmuyormu?." ifadesinin imla ve yazım yanlışları bir yana, Ceza Kanunu'nda temel bir ilke olan "kanunilik" ilkesi gereğince "suç" oluşturan eylemler ancak kanunlarla düzenlenir ( mesela tüzük, kararname, yönetmelik vb. yollarla duzenlenemez) İddianız cezaevinden çıkmış bir insanla ticari faaliyet yapmanın, ticari faaliyete sebep olarak sözleşme yapmanın suç oluşturduğu şeklindedir.Bu suçlamanıza dayanak ettiğiniz kanun maddesini açıklamanızı beklemekteyim zira "suç" iddialarınızın aksine iftira suçu Türk Ceza Kanunu'nda düzenlenmiştir..