Prof Dr. İlber Ortaylı panelinde salon fiyaskosu..
Reklam
Ahmet UÇMAK

Ahmet UÇMAK

Prof Dr. İlber Ortaylı panelinde salon fiyaskosu..

26 Ağustos 2019 - 17:27

Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, Göreve geldiği günden bugüne kadar, kurumlar ile tam anlamı ile uyum sağlayamamış ve bu tür aksaklıklar her defasında boy göstermiştir.  Bu aksaklıkları anlatsam sabaha kadar yazmam gerekir.


Vali Mustafa Tutulmaz geldiği günden bugüne kadar yanlış yönlendirilmiş, yanlış adımlar ile kendini hedef haline getirmiştir.


Birileri Vali üzerine oyunlar mı oynuyor ?, Yoksa Vali Tutulmaz yanlış kararlar mı alıyor, insanların aklında hep sorular, sorular, sorular geliyor.


Gündem itibari ile sıklıkla yaşanılan sıkıntıların başında Organizasyonu Valilik tarafından yapılan, Daha organizasyon başlamadan sıkıntıların yaşandığı, Büyük Taarruz Zafer Etkinliklerinin 97.yılında Prof Dr. İlber Ortaylı ve Prof Dr.Birgür Sönmez'in fiyasko ile sonuçlanan organizasyonu tüm insanlar arasında konuşuluyor.Afyonkarahisar olarak tüm insanları rahatsız eden konu, elbette ki biz basın mensuplarınıda ziyadesi ile rahatsız ediyor.


Kamil Miras Okulunda düzenlenen organisazyonda Vali Mustafa Tutulmaz, İnsanlardan özür dileyerek, Panele bu kadar rağbet olacağını  hiç düşünmemiştik, son iki yılda sayısız konferanslar yaptık, malesef halkımız gereken ilgiyi göstermedi; derken, Prof Dr. İlber Ortaylı'yamı?, yoksa  Afyonkarahisar'ın insanlarına mı, hakaret ediyor, Vali farkında değil sanırım.


Panel için gelen konuşmacıların her ikiside uzman tarihçi, sahasında söz sahibi, söyledikleri kelimeler ve kurdukları cümlelerde Türkiyede gündem olmuş, bilinen marka isimlerdir. Böylesine iki marka ismin geldiği yerde küçük salon ayarlıyarak, büyük salonu dolduramayacakları ön görmek, basiretsizliktir.


Evet Sayın Valimizin özrünü vatandaş kabul eder etmesine, ama öncesine gitmek lazım; İstiklal marşı bu sıkıntı devamlı yaşanıyor. 15 Temmuz demokrasi meydanında da aynısı yaşandı. İstiklal marşını insanlar organisazyonları yapan devletin amirlerine hatırlatmak zorunda asla değildir.

Yaşanan bu panel sonrası Prof Dr. İlber Ortaylı'ya durumun aksedilmesi ile bu panelin en kısa zamanda tekrarlanması gerektiğini söyleyen vatandaşlar büyük tepki gösterdi. Çünkü millet yüzlerce insan ayakta ve dışarda kaldı.

Bu tepkiye karşı Milletvekillerimizin sessiz kaldığı ise bizleri daha çok üzdü. Her yapılan yanlışın faturasını başka insanlara kesenler, bu panelde yaşanan fiyaskonun faturasını bence gariban bir sunucuya keserlerse hiç şaşırmıyacam. Kısacası dolandırıcıların lafı ile bir müdüre fatura kesen Sayın Vali, bakalım bu sefer fiyasko olan bu panelin faturasını kime kesecek?, çok merak ediyorum.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum