TÜRKİYE + FETÖ = AFYONKARAHİSAR..
Ahmet UÇMAK

Ahmet UÇMAK

TÜRKİYE + FETÖ = AFYONKARAHİSAR..

29 Temmuz 2019 - 18:03

15 Temmuz 2016 sene-i devriyesinden 15 gün geçti. Yazayım mı yazmıya yımmı derken, aradan zaman geçsede, insanların bu hain kalkışma girişimi olan 15 Temmuz'u insanların aklına iyice sokmak ve bilgilendirmek biz basın mensuplarının görevi diye düşünüyorum.

Paralel örgütlenme (FETÖ/PDY),  ile başta siyaset, mülkiye, adliye, maliye, askeriye ve emniyet olmak üzere gizlice devletin tüm kılcal damarlarına sızan Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY), 15 Temmuz darbe girişimine giden süreçte gerçek yüzünü gösterdiği tarihi asla akıllarımızdan çıkaramayız. Bu tarih 2013 Yılının Aralık  ayı olduğunu biliyoruz.

Türkiye'de Aralık 2013'te İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca düzenlenen operasyon, FETÖ'nün hükümete karşı yürüttüğü ve kısaca yargı üzerinden darbe kalkışmasının ve operasyonların başlangıcı olarak kabul edildi.

 Operasyonda gözaltına alınan 66 kişiden iş adamı Rıza Sarraf ile Salih Kaan Çağlayan ve Barış Güler'in de arasında bulunduğu 14 kişi tutuklanmışdı.

FETÖ/PDY kapsamında meslekten ihraç edilen ve halen firari olarak aranan özel yetkili savcı Muammer Akkaş, 25 Aralık'ta o dönemde Başbakan olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın da arasında olduğu 96 kişi hakkında gözaltı kararı aldırdı. 17 Aralık operasyonunda görev alan polislerin yerine atanan polisler ise gözaltı kararlarını uygulamadı.

Peki bu süreçte Afyonkarahisar'da neler döndü..??
Afyonkarahisar’da FETÖ ile etkin bir şekilde mücadele eden Savcı Osman Çabuk’un ismi hep ön planda oldu. Bu bağlamda işadamları başta, büyük bir mücadele verilirken, zamanın Belediye Başkanı Burhanettin Çoban başta, Eski Kocatepe Üniversitesi Rektörü Mustafa Solak, FETÖ Terör örgütüne yardım ettiği, Amerika'da bulunan FETÖ Terör örgütü ele başısı Fetullah Gülen'i ziyaret eden iş adamları ve bunlara zemin hazırlıyan ve toplantılarına katılan eski Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu ve  Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban,ın adeta idam sehpasına çıkarılmasını isteyen, insanlar çıkmaya başladı.  

Şimdi geçmişe baktığımızda yani; Kamuoyunda "17-25 Aralık süreci" olarak anılan ve FETÖ/PDY'nin faaliyetleri için milat sayılan süreç, öncesinde bir şekilde bu terör örgütü ile bağlantıya geçen siyasilerin içinde; "Bakanlar, genel Müdürler, Savcılar, Hakimler, Emniyet Müdürleri, yani velhasır siyaset ve bürokrasiden her kez, Bu FETÖ denen sahte hoca Fetullah Gülen'e saygı gösteriyorlar, toplantılarına katılıyorlar", kendilerini Allah rızası için hayırlı bir iş yaptıklarını zannediyorlardı.

"17-25 Aralık süreci" sonrası Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın bu insanları biz yanlış tanımışız, bunlar hoca değil vatan haini ilan ettikten sonra , Gerçek Ak Partili ve ülkesini vatanını seven tüm insanların bu örgütten uzaklaştığını gördük. Şimdi "17-25 Aralık süreci" sonrası kimse Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ve Eski Rektör Mustafa Solak'a, Eski Vali İrfan Balkanlıoğlu'na, Afyonkarahisar'da isim vermek istemiyorum ki, hatırı sayılır zenginleri ve iş adamlarına  sen Fetö'cüsün diyemez.  At izi ile İt izini birbirine karıştırmak ve bu işi rant kapısı haline çevirmek isteyenlere ise devletimizin Adli kurumları, Hakimler ve Savcılar fırsat vermedi.

Afyonkarahisar Emniyet Müdürlüğü tüm illerdeki Emniyet Müdürlükleri ile ortak bir çalışma sonucu FETÖ Terör örgütü ile gerçek anlamda mücadele vermiştir. Ceza evlerine atılması gereken tüm vatan hainleri girmiştir. Devletimizin her kurumu gerçek anlamda mücadele vermiş, Devletimizin her kurumuna sızmış gerçek Fetö'cüler adalete yaptıkları vatan hainliğinin hesabını vermiştir.  Ben başta; Afyonkarahisar Emniyet Müdürlüğü, Jandarma Alay Komutanlığının ve Koordineli olarak çalıştıkları savcılarımıza tek tek teşekkür ediyorum. 

Evet Afyonkarahisar FETÖ Terör örgütü üyeliği bulunan, toplantılarına katılmış, örgütle para alış verişinde bulunulmuş, vatanına ihanet etmiş, tüm şerefsiz örgüt üyelerine hesap sormuş, sonucunda gerçek evleri olan, ceza evlerine atarak , devletimizin gücünü, vatanımızın bölünmez bütünlüğü ile vatandaşımızın ferasetini görmüş bulundular.

Bu arada kamufle olmuş, kendini bukelamun gibi gizlemiş olan kripto fetö'cülerin olduğuna inanıyorum. Ama şu bir gerçek ki; Vatanına ihanet etmiş, yediği kaba pisleyen insanlar, mutlaka bir gün adalete hesap verecektir. 
Saygılar sunuyorum.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum