VALİ MUSTAFA TUTULMAZ, ZONGULDAK YOLCUSU..
Ahmet UÇMAK

Ahmet UÇMAK

VALİ MUSTAFA TUTULMAZ, ZONGULDAK YOLCUSU..

12 Haziran 2020 - 14:03

Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, 13 Haziran 2017 tarih ve 2017/10458 sayılı Bakanlar Kurulu kararıyla 04 Temmuz 2017 tarihinde Afyonkarahisar Valisi oldu.


Son çıkan kararname ile Zonguldak iline ataması yapıldı. Tabiki biz basın mensupları hiç bir zaman bir Valinin güzel olan bir eser bırakıldığında, güzel projelere imza attığında, eleştirmemizin doğru olmadığını bilmiyoruz.

 
Bir yazar durduk yerde ‘manasız’ ne yazı yazar, nede eleştirir, eleştirmesinin mutlaka önemli sebepleri vardır... Bir gazeteci veya yazarın mutlaka Vardır bir ‘bildiği’; bunun için ‘eleştiri’ payesi verilmiştir, tüm gazeteci ve yazarlara…


 
Bu yüzden siyasetçiler ve bürokraside ismi geçen insanları iyi irdelemek gerekir… Tabii, birçok konuda bir yazar, düşüncelerini, yorumlarını ‘net’ ortaya koyar; ama bazen, ‘duruma’ göre ‘ karşısındaki insanı üzmek, kırmak istemediğinden geri adım attığı, bazende, satır aralarına düşüncelerini yerleştİrdiği, köşe yazımızda olduğu gibi görülür.
 
 
Öncelikle Afyonkarahisar İlinde Vali olarak görev yapmanın ne denli zor olduğunu söylemek istiyorum. Valiler, görev yaptığı illerde hizmet eden, kamu düzeni ve menfaatini sağlaması için bulunduğu ilde tüm kurumların ortak koordineli çalışmasını sağlar. Kişi menfaatleri ve çıkarları doğrultusunda asla ve asla bir Vali olamaz, Vali olayları kişiselleştirmez, Vali küsmez, Vali görev yaptığı süre içinde kim olursa olsun, asla ama asla bir gazeteciyi tehdit etmez.
 

 
Eski Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz göreve geldiği günden bugüne kadar yaptığı başarılı çalışmalarınıda asla unutamayız. Mütevazi kişiliği ile bilinen ama her söylenilen söze kolaylıkla inanan, insanları ayıran, kendi kurumunda kendi personeli ile sıkıntılar yaşaması ise, bir Valiye asla ama asla yakışmaz.


 
Afyonkarahisar'ın eski Valisi Mustafa Tutulmaz geçtiğimiz sene 15 Temmuz senei devriyesinde yaptığı konuşmasından bir kesit vardı ki; O bahse geçen konuşmasını twitter hesabımdan paylaşmam üzerine baya bir sinirlendi ve öfgesine yenik düştü. Oysa ki bir Vali ağzından çıkan sözlere çok dikkat etmesi gerekiyordu. Hiç bir zaman bir terör örgütü mücadele vermez, çünkü haklı davanın mücadelesi olur, vatana ihanetin mücadelesi asla olmaz, istemedende, ne olursa olsun yanlış bir kelime telafuz etmesi bir mülki idare amirine yakışmaz. Bir gazeteci ise haber yapar, eleştirir, onun görevi budur. Ama bir Vali pisikolojik baskı ve tehdit uygulamaz asla  bir basın mensubuna, doğru değilmi??


 
Evet Afyonkarahisar'a ne valiler geldi ve gidiyorlar. Mesele görev yaptığın ilde hoş bir seda bırakmak değilmi?, Her kez gider bizler gidemeyiz, bizler bu şehrin insanlarıyız, kul hakkı nedir çok iyi biliriz, Ahirete göçtüğümüzde vereceğimiz hesabıda çok iyi biliriz. Afyonkarahisar Eski Valisi Mustafa Tutulmaz'a mütevazilik gereği "cep telefonuna mesaj atarak yeni görevinde başarılar diledik", şimdi buradan tekrar yazıyorum; Sayın Vali Mustafa Tutulmaz'ın yeni görev yeri hayırlı uğurlu olsun. Onlar erdi muradına biz çıkalım kerevetine ; Allaha emanet olun, Sağlıcakla...
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Deniz
    2 hafta önce
    Bu denli bariz şekilde yapılmış yazım ve imla yanlışlarına tahammül etmek mümkün değil.