VALİ ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ..
Reklam
Reklam
Ahmet UÇMAK

Ahmet UÇMAK

VALİ ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ..

20 Temmuz 2021 - 22:57

Öncelikle başarılı insanlarda imrendiğim en önemli faktörlerden biri mesai mefhumu gözetmeden Devleti ve Milleti için canını dişine katıp çalışanlar.Şimdi ise Başarılı ve çalışkanlığı ile gözlerden kaçmayan bir isimden söz edeceğim.


Afyonkarahisar Valiliği deyince aklımıza hemen, Vali Gökmen Çiçek geliyor. İşin en önemli kısmında, geri planda duran, gözükmeyen isimlerden biri ise, şüpesiz uzun yıllardır tüm Valilere hizmet eden Özel Kalem Müdürü Sezai Pala olduğunu belirtmek istiyorum.Türkiye'de Valimiz Gökmen Çiçek gibi çalışan, gecesini gündüzüne katan ikinci bir Vali olacağını zannetmiyorum. Genç, dinamik ve hiç yorulmayan bir isim olduğu her kez tarafından biliniyor. Peki bu kadar çalışkan bir valinin özel kalem Müdürü nasıl dayanıyor.?

Bakan programları, günlük programlar derken Bayram programında ise yine bayramı seyranı, cumartesi, pazarı, senelik izni olmadan Vali Gökmen Çiçek'e ayak uyduran bir isim şüpesiz Özel Kalem Müdürü Sezai Pala.. Allah razı olsun ve helal olsun..Geçtiğimiz günlerde Bakan programında rast geldim ve inanın helal olsun bu insana dedim. Telefonları susmuyor, nefes dahi alamıyor.  Sezai Müdürün bu başarısı, Valinin eli ayağı olması ve Vali beye ayak uydurması ise her yiğidin hakkı değil, ne diyelim Allah yar ve yardımcısı olsun..Şimdi diyeceksiniz ki, Bayram değil seyran değil eniştem beni neden öptü._?

Malesef Bayram, bu bayram..


Arkadaşlar ister kızın, ister darılın, ister gücenin ama biz basın mensupları çalışkan, Ülkesi ve devleti için gecesini gündüzüne katan yiğitlerin hakkını yazmamız gerekiyor..Öncelikle Valimiz Gökmen Çiçek başta olmak üzere, Özel Kalem Müdürü Sezai Pala, Vali Yardımcılarımız Mehmet Boztepe, Mehmet Keklik, Nurullah Kaya bu isimler çok iş yapmış gibi gözüken değil, gerçekten gece ve gündüz hiç durmadan, yorulmadan çalışan isimler..
Kim söylemişti veya  nerede okudum unuttum ama , “Çok meşgul insanlar, her şeyi yapacak vakit bulurlar” diyordu bir yazar. İşte bu nokta'da aklıma gelen isim ise Sezai Pala..Muhtemelen Sezai Pala gibi başarılı insanlar zamanlarını çok sıkı çalışarak ve genç bir Vali'ye ayak uydurarak daha iyi, akıllı, disiplinli kullanıyor ve çok daha verimli çalışıyorlar diye düşünüyorum.Asla acele edip kontrolünü kaybetmeyen insanlar, elbette çok daha az hata yapıyor ve kendi çıkarlarını ve bağlı olduğu Valiliğin haklarını çok daha iyi kolluyorlar. Akıl her zaman sevimli olmasa da gıpta edilecek bir meziyet.Bu vesile ile Afyonkarahisar Valiliğinin çalışkan ve başarılı Özel Kalem Müdürü Sezai Pala ve Valiliğin çalışkan personelini tebrik ediyor, Bayramlarını kutluyorum. Allah yar ve yardımcıları olsun.. Sağlıcakla kalın..

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Ramazan oral
  3 ay önce
  Sevdiğini söylemekle, sevdiğini hissettirmek farklı şeylerdir karıştırma. İnsan, uğruna emek harcadığı şeyi sever ve insan sevdiği şey için emek harcar. Bir ilişkide çaba yoksa, o ilişki hiçbir zaman meyve vermez. Emeklerinize sağlık,elbet meyvasıda olacaktır.
 • MEG
  3 ay önce
  Tam isabet bir yazı
 • Vahit yüksel
  3 ay önce
  Allah kollaylık versin Sezai bey