Vali Tutulmaz'ın Uyarısı İşe Yaradı..
Ahmet UÇMAK

Ahmet UÇMAK

Vali Tutulmaz'ın Uyarısı İşe Yaradı..

07 Temmuz 2019 - 01:19

Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz'ın; Düğünlerde silah atan ve silah atan düğün sahiplerine fırsat verenlere acımıyacağım demesi ile bugün düğün olan köy ve beldelerde silah atanlara yönelik araştırmam sonucu düğünlerde silah atılmadığını gördüm.

 

 

Akşam saatlerinde köy ve belde düğünlerine gittim. Uzaktan düğünleri gözlemledim. İnsanlar neşe içinde oynadıklarına ve silah atılan köy ve beldelerde silah atanlara rastlamadım. Sadece Kılıçarslan Beldesinde Havayi fişek atıldı.

 

 

Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz tüm Muhtarları son kez uyarmış ve, “Muhtarımızın görevi var. Mahallesinde, köyünde asayiş olayı olduğunda bunu bildirme yükümlülüğü var. Yani orada bir adam vuruldu. Bunu muhtar bildirecek. Orada bir silah sıkılırsa onu da muhtar bildirecek. Oda asayiş olayıdır. Oda kanuna göre suçtur. Kusura bakmayın arkadaşlar acımayacağım” demesi üzerine çok güzel bir gelişme yaşandı.

 

 

Köy ve Beldelerde Muhtarlar devreye girerek, Düğün sahiplerine uyarılarda bulunduğunu öğrendim. Muhtarların düğün sahiplerine silah atılırsa jandarma ve güvenlik güçlerine bildirmek zorundayız, yoksa biz silah atanlar yüzünden ceza alamayız, Muhtarlığımız elimizden alınır diye, düğün sahiplerine telkinde bulunduklarını öğrendim.

 

 

Bu şu anlama geliyor ki, Vali Beyin son uyarım demesi üzerine Muhtarlar harekete geçti. Çok şükürler olsun ki düğünlerde silah atılmadığını görmek beni çok mutlu etti. Hele hele bazı düğünlerde, bazı güvenlik güçlerininde davetli olduğu düğünde silah atmasınında önüne geçilmiş oldu.

 

 

Afyonkarahisar Valiliğine, jandarma ve Emniyet Müdürlüğüne taşıma silah ruhsatı başvurusunda bulunan Muhtarların bile düğünlerde silah attıklarına çok şahit olmuştum. Çok şükürler olsun ki düğünlerde silah atanların olmadığı bir düğün görmek kadar harika bişey yok. Düğünlerde silah atanlar yüzünden rahat rahat oynamayan insanların artık silahsız bir düğünde göbek atmaları kadar mükemmel bişey yok diye düşünüyorum.

 

 

Vali beyin dediği gibi iş muhtarlarda bitiyor. Bir muhtar kendi mahallesinde düğünde silah atılmamasını söyleyerek, atanları güvenlik güçlerine bildirecez demeleri karşısında düğünlerde silah atılacağını zannetmiyorum. Oldu yaa bir düğünde silah atılıyorsa ve jandarma ve Polise silah atıldığı ihbarı varsa, bundanda Muhtarın haberi yoksa, bence o muhtarın acilen görevden alınması ve cezai işlemi ise muhtara yapılması gerekiyor.

 

 

Artık havalar ısındı ve düğün sezonu başladı. Bu günlerde düğünlerde silah atanlara lütfen fırsat vermeyelim. Silah atanları polis ve jandarma ekiplerine ihbar edelim. İhbar etmesinden korkanlar ise Ahmet Uçmak kardeşinize çaktırmadan düğünde silah atıldığını cep telefonunuz ile çekerek bana whapsapp ihbar hattından atabilirsiniz.

Düğünlerde canlarımızın gitmemesi ve mutlu huzurlu bir düğün geçirmeniz dileği ile ..
Allaha amanet olun...

YORUMLAR

  • 0 Yorum