VATANDAŞIN CEBİNE DOKUNDUNUZ.!!
Reklam
Reklam
Ahmet UÇMAK

Ahmet UÇMAK

VATANDAŞIN CEBİNE DOKUNDUNUZ.!!

07 Ekim 2021 - 18:39

Son günlerde Türkiye genelinde olduğu gibi "Üç Harfli" Marketlerin fiyat artışlarındaki durum, malesef Afyonkarahisar'ımızda da boy göstermeye devam ediyor.


Bu fiyat artışlarında Ülke'de Vatandaşın cebine dokunan düzenin bozulması için kimler çaba harcıyor veya  iddialarının incelenmesi için Afyonkarahisar'da inceleme ekipleri oluşturuluyormu sorusunu soran  vatandaş merak ediyor.Afyonkarahisar'da denetim mekanizmasının çalışmaması üzerine; "yumurta, un, sıvı yağ, peynir, makarna, sebze ve meyve gibi temel gıda ürünleri ile temizlik maddelerinin fiyatları vatandaşın hem cebini, hem ciyerini yakmaya devam ediyor.81 ilde piyasa gözetim ve denetimi görev ve yetkileri kapsamında fahiş fiyat artışı ve etiket denetimlerinin hız kesmeden devam ettiğini belirten yetkililer, ulusal düzeyde faaliyet gösteren bir zincir markette Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve Fiyat Etiketi Yönetmeliği çerçevesinde incelemelerde bulunduklarını söyleselerde, malesef bu denetimlerin ulaştığı iller arasında Afyonkarahisar'ın olmadığını görmek çok üzücü olduğunu belirtmek isterim.Son 3 ay içinde, son dönemde yapılan alış ve satışlara ilişkin aşırı fiyat artışı olduğunun tespit edilmesi bu kadar uzun bir süremi alıyor.? Yoksa 2023 seçimleride Ak Parti hükümeti tüm kaybetmeleri gözemi aldı sorusu akıllara geliyor. "Üç Harfli" Marketlerin Bu fiyat artışının haksız olduğu yani geçerli bir sebebinin olmadığının anlaşılması durumunda Devlet ne gibi yaptırımlara başvuracak, daha neyi bekliyorlar anlamış deyilim.Bu "Üç Harfli" Marketlerin etiketlerde yer alan bilgilerin doğruluğu. Yani ürün bilgileri gerçekten etikete yansımış mı? Bir diğer kontrol de indirimli fiyatla satılan ürünler gerçekten de indirimli fiyattan satılmış mı, bunun kontrolü ne zaman yapılacak sorusu ile muhatap olan biz basın mensupları olayı yerinde görmeye karar verdik.


Bir markete girdik ve 2 litrelik Torku marka sıvı yağ istedik fiyatı 44 lira, bir vatandaş ayda 2 defa yağ alsa ortallama 90 tl, bu insanlarımızın sadece temel ihtiyacı yağ olmamasına göre durumların ne kadar vahim olduğu gözler önüne seriliyor.


Vatandaşın fiyatlar ile canına malına, ırzına, cebine kasteden insanlar 2023 seçimlerinde mutlaka sandıkta cevabını vatandaştan alacaklardır. Bundan yana şüpemiz asla yok. Zamsız bir sabaha uyanmak dileği ile hoşcakalın..
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum