Vayyy Benim Polisim Vayyyyyyy..!!
Ahmet UÇMAK

Ahmet UÇMAK

Vayyy Benim Polisim Vayyyyyyy..!!

04 Temmuz 2019 - 01:59

Afyonkarahisar Merkez'de dün gece saatlerinde başlayan ve sabah saatlerine kadar devam eden olaylarda Polis ekiplerinin üstün başarısı gözlerden kaçmadı. Dün gece itibari ile nezarete alınan suçlu sayısı çok fazla olduğu ve bizlerin huzur ve güvenliğini teminat altına alan Güvenlik güçerimizin işi gerçekten çok zor olduğunu bir kere daha görmüş bulunduk.

 

 

Polis ekiplerinin dur ihtarına uymayan alkollü sürücüler, alkol alıp çevreye rahatsızlık verenler, arkadaşlarını , aile bireylerini darp edenler, düğünde , nişanda silah atanlar, polis ekiplerine mukavemette bulunanlar, vayyy benim polisim vay, işte dün gece ve her zaman olduğu gibi, Polis ekipleri bal yapan arı gibi vızır vızır çalıştılar. inanmıcaksınız ama sabah ezanları okunurken park afyon karşısında sabah ezanlarını bile dinlemeden alkolün etkisi ile birbirine giren insanlar, ben her zaman derim; Şimdi tekrar diyorum. Afyonkarahisar'ın adını çıkaran, kötü haberlerle gündeme gelip, dün 2 kişiyi dövdüm bak beni ne güzel haber yapmışlar diye caka satan, kendini bir b..k zanneden zavallılar. Afyonkarahisar ve Türkiye'de Polis ekiplerimiz unutmayın ki görevini mutlaka yapacaktır ve yapıyor. Sizin gibi çabulculara suçlulara asla fırsat verilmeyecektir.

 

 

Unutmayın ki zalimin zulmü varsa, Polis ekiplerinin Allahı var. Bunları neden anlatmak zorunda kaldığıma gelince; Dün gece her zaman olduğu gibi Burmalı Mahallesi 169. sokakda Mimarlar Odasının kapı önünü mesken tutan içtikleri bira şişelerini top yerine koyup şut çekenler yine kendini gösterdi. Yapılan ihbar sonucu çevreye rahatsızlık veren şahsiyetlere güvenlik güçleri uyarıda bulundu. Dedi ki bakın arkadaşlar kimse kimsenin evinin önünde sabaha kadar gürültü yapılmasına, Alkol alınmasına izin vermez, Evet genç şahıslar polislere abi biz bu mahallenin çocuklarıyız, istediğimiz yerde oturur, istediğimiz yerde gürültü yaparız. Tabiki polis ekiplerimiz görevini yaptı ve şahısları uyardı, dağıttı.

 

Aslında bu şahısları bende uyarmıştım, hatta mahkemede şikayetimden vazgeçmiş, bu çocukların bir daha rahatsızlık yapmıyacaz deyip özür dilemesi ile affetmiştik. Çocuklara şunu dedim; Bakın arkadaşlar, ben 5- 6 Tane arkadaşımı toplasam sizin evinizin önünde alkol alıp rahasızlık yapsam siz ne dersiniz???, ama şunu gördüm, huylu huyundan vazgeçmiyor. Su testisi tabiki su yolunda kırılacak bir gün, Polis ekiplerinin ne suçu günahı var, devletin polisini meşgul emek, huzur ve sukutü bozmak yakışıyormu?, nasıl bir aile çocukları ki, anne ve babalar nasıl evlatlar yetiştiriyor?, yazıklar olsun...

 

 

Geçenlerde bir baba konuşurken kulak misafiri oldum. Diyordu benim oğlum aslan gibi cezaevinde yatıyor. Adam öldürdü koçum benim.. İşte bu sözler bir evladın ailesi tarafından nasıl yetiştirildiğini gözler önüne seriyor.

 

Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz tüm Muhtarları son kez uyardı, Dedi ki ; "Muhtarımızın görevi var. Mahallesinde, köyünde asayiş olayı olduğunda bunu bildirme yükümlülüğü var. Yani orada bir adam vuruldu. Bunu muhtar bildirecek. Orada bir silah sıkılırsa onu da muhtar bildirecek. Oda asayiş olayıdır. Oda kanuna göre suçtur. Kusura bakmayın arkadaşlar acımayacağım" evet Vali bey acımıyorsa valla biz gazeteci olarak bizde acımıyacağız, silah atan suç işleyen insanları resimlerini çekip haber yapıp rezil edecez, bu arada bende diyorum ki; beni düğünlere davet eden insanların şunu bilmesini istiyorum. Düğünde silah atacaksanız beni çağırmayın, çağırdınız geldim, eyer silah atılırsa hiç kimsenin gözünün yaşına bakmam eş dost akraba dinlemem İHBAR ederim haberiniz olsun.. Saygılar...

YORUMLAR

  • 0 Yorum