Fevzi şen Bana Göre 20 Mart çarşamba
Fevzi Şen

Fevzi Şen

Fevzi şen Bana Göre 20 Mart çarşamba

20 Mart 2019 - 23:30

Kırklareli’nde Toplanan Ege - Marmara - Akdeniz Bölge Baro Başkanları Toplantısı Sonuç Bildirgesini Afyon Baro Başkanı Turgay Şahin açıkladı

“AVUKATLARA GETİRİLEN

KISITLAMALAR KALDIRILMALI”

Ege ve Marmara Genişletilmiş Bölge Baro Başkanları toplantımsı Kırklareli’nde gerçekleştirildi. Şehrimizi temsilen toplantıya katılan Afyon Baro Başkanı Turgay Şahin, toplantının verimli geçtiğini belirterek “Baro Başkanları Bölge Toplantısının bitiminde sonuç bildirgesi hazırlandı. Bir takım temennilerimizi maddeler halinde açıkladık” dedi.

AVUKATLARA GETİRİLEN KISITLAMALAR KALDIRILMALI

Ege- Marmara-Akdeniz Bölgesi Baro Başkanları toplantısının önemli ismi Baro Başkanı Turgay Şahin, avukatlara getirilen kısıtlamalara değindi. Başkan Şahin “Avukatların adil yargılamanın ayrılmaz parçası olduğu, Avukatlara getirilen her türlü sınırlamanın özünde yurttaşın hak arama özgürlüğüne ve savunma hakkına getirilmiş bir kısıtlama olduğunu, bu nedenle yargının eşit süjeleri arasında ayrımcı bir yaklaşıma tabi tutulmasının kabul edilemez olduğunu, ülkemizde yargının şeffaflaşması, hak arama özgürlüğünün sağlanması ve adil yargılanma hakkının tesisi için avukatlara getirilmiş olan tüm kısıtlamaların kaldırılmasının bir zorunluluk olduğu bilincini taşıyoruz” dedi.

Baro Başkanı Turgay Şahin sonuç bildirgesinde belirtilen açıklamaları maddeler halinde açıkladı.

Ege ve Marmara Bölgesi Genişletilmiş Bölge Baro Başkanları toplantısının sonuç bildirgesinde şu görüşlere yer verildi.

1-)Başta ‘’yargılandığımız ya da tutuklandığımız için değil, yalnızca adil yargılanma ve savunma hakkımızı kullanamadığımız için açlık grevindeyiz’’ diyen tutuklu avukatlar olmak üzere tüm yurttaşların adil yargılanma ve savunma haklarının en temel insan haklarından olduğunu, herkes için her zaman bu hakların kullandırılmasının yargının en asli görevi olduğunu hatırlatıyoruz.

2-)Ortak çalışma alanlarımız olan Adliyelerin sahiplerinin biz avukatlar olduğu gerçeği ile eşit süjeler olarak adliye yönetimi ile ilgili karar alma süreçlerinde ve adalet komisyonlarında baroların yer alması zorunludur.

3-)Sayılarının ihtiyacın çok üzerinde, eğitim kalitesinin ise olması gerekenin çok altında bulunduğu herkesçe kabul edilen hukuk fakülteleri konusunda acilen bir düzenleme ihtiyacı bulunmaktadır. Başta profesör olmak üzere öğretim üyesi sayısı, akademik kadrolarının yeterliği yayınlanmış akademik eser ve bunlara yapılan atıflar gibi kriterlerin belirlenerek standartların altında olan hukuk fakültelerinin kapatılması, diğerlerinde ise öğrenci sayılarının istihdam ihtiyacı gözetilerek azaltılması ve hukuk fakültelerine girişte öngörülen yüzdelik dilimin, tıp fakülteleri için getirilen ölçüyle eşitlenmesi gerekmektedir.

4-)Toplantımıza misafir olarak katılan Bulgaristan’ın Burgas Barosu temsilcilerinin belirttikleri üzere, Bulgaristan’da avukatlığa kabul öncesinde 3 aşamalı bir sınav yapıldığı da göz önüne alınıp artık ülkemizde de bir an önce avukatlık sınavının getirilmesinin acil ve zorunlu olduğunu hatırlatıyor, getirilmesi düşünülen devlet sınavına halihazırda hukuk fakültesinde okuyan bütün öğrencilerin dahil edilmesini talep ediyoruz.

5-)Son dönemde avukatların şiddet eylemlerine maruz kaldığı, görev sırasında yahut bürolarında meslektaşlarımızın öldürüldüğü ya da yaralandığı eylemlerin hızla arttığı görülmektedir. Avukata yapılan saldırı bizzat yargı faaliyetine ve yurttaşın hak arama

hürriyetine yapılan saldırıdır. Avukatın güvenliği adil yargılama ve savunma hakkının güvencesidir. Bugüne kadar yapılan ve bundan böyle yapılacak her türlü saldırıda biz imzası bulunan barolar olarak hiçbir ayrım gözetmeksizin ve nerede gerçekleşirse gerçekleşsin meslektaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğimizi bildiririz. Avukatlara yapılan saldırılarda eylemin doğrudan tutuklama nedeni sayılmasını, bu konuda hakim ve savcıların gereken hassasiyeti göstermesini bekliyoruz.

6-)Başlangıçta yargılama hizmetinin alternatifi olmadığı söylenen ancak aşama aşama dava şartı haline getirilerek doğrudan devletin yargılama yetkisini devre dışı bırakan sözde alternatif çözüm yollarının adalete hizmet etmediği açıkça ortadadır. Kuruluş yasasında dahi adaleti değil menfaati öne çıkaran bir düzenlemeyi kabul etmiyoruz. İş yükü ve yargılama sürelerinin uzunluğu hakim sayısının yetersizliği gibi sebepler asla adaletten vazgeçmenin gerekçesi olamaz. Bu çerçevede son günlerde gündeme getirilen aile hukuku uyuşmazlıklarında zorunlu arabuluculuk, Uluslararası Sözleşmeler başta olmak üzere mevzuatımıza aykırıdır. Özellikle çözüm sürecinin gizli olması nedeniyle başta şiddet mağduru kadınların aleyhine sonuçlar doğurabilecek olup kabulü mümkün değildir.

7-)Adalet Bakanımızın simsar olarak nitelendirdiği ve vatandaşları da başvurmamaları konusunda uyardığı, halkın acılarından beslenen ve hak kayıplarına yol açan, kamu görevlisi ortaklarıyla birlikte suç örgütü gibi yapılanan hasar danışmanlık şirketlerinin ve adliyelerimizin çevresinde mantar gibi türeyen arzuhalcilerin faaliyetlerine son verilmesi için gerekli yasal düzenlemeler acilen yapılarak vatandaşların hukuk güvenliği sağlanmalıdır.

Meslektaşlarımıza ve kamuoyunun dikkatine saygılarımızla duyurulur.

Kırklareli’ndeki bölge baro başkanları toplantısına şu şehirler katıldı.

Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Burdur, Bursa, Çanakkale, Denizli, Gaziantep, Hatay, Isparta, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Kocaeli, Kütahya, Manisa, Mersin, Muğla, Sakarya, Tekirdağ, Uşak ve Yalova Baroları.

-----------------------------------

KAMU BAŞDENETÇİSİ ŞEREF MALKOÇ

BARO BAŞKANI ŞAHİN’İ ZİYARET ETTİ

Kamu Baş Denetçisi Şeref Malkoç, Afyon Barosunu ziyaret etti. Vali Mustafa Tutulmaz’ın da katıldığı ziyarette, stajyer avukatlar için “Ombudsmanlık ve Adalet “ konulu söyleşi gerçekleştiren Kamu Baş Denetçisi Malkoç’a Baro Başkanı Turgay Şahin tarafından plaket takdim edildi.

Kamu Baş denetçisi Şeref Malkoç, ayrıca AKÜ Atatürk Kongre Merkezindeki Adalet, Ombudsmanlık ve Üniversite konulu konferansa katıldı.

-----------------------------------

ADALET BAKANI ALDÜLHAMİT GÜL GELİYOR

İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU DA GELEBİLİR

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül Afyon’a geliyor. Bir dizi ziyaretlerde bulunması beklenen Bakan Gül’den sonra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da şehrimize gelmesi bekleniyor.

--------------------------

AK Parti Emirdağ Belediye Başkan Adayı Serkan Koyuncu, seçimlere 10 gün kala çalışma temposunu arttırdı.

“BİZİM SÖZÜMÜZ SENETTİR”

Emirdağ esnafını yalnız bırakmayan, sürekli olarak esnafın dert ve taleplerini dinleyen Başkan Adayı Koyuncu, “Bizim yönetimimizde esnafımızla sürekli istişarelerde bulunacağız. Şuna da söz veriyoruz. Esnafımıza her zaman destek olacağız, onların daha iyi şartlarda ticaretlerini yapması için elimizden geleni yapacağız” dedi.

BELEDİYE ÇALIŞANLARIMIZIN İÇİ RAHAT OLSUN

31 Mart günü seçimi kazandıklarında, belediyede çalışan hiç kimsenin iş kaygısı olmayacağını tekrarlayan AK Parti Başkan Adayı Serkan Koyuncu, “Şeytan bile rızk ile oynamaz. Biz inançlı, emeğe ve çalışana saygılıyız. O nedenle, kimsenin işten atılma korkusu olmasın. Herkes işinde gücünde, ekmeğinde olacaktır” diye konuştu.

BİZDE YALAN-DOLAN YOK

Başkan Adayı Serkan Koyuncu, seçim sürecinde yapamayacakları hiçbir vaadi ve projeyi kamuoyuna açıklamadıklarını söyledi. Bizde yalan-dolan yok diyen AK Parti Emirdağ Belediye Başkan Adayı Serkan Koyuncu, “Biz her gittiğimiz esnafta, her gittiğimiz evde yapacaklarımızı anlattık. Sayın milletvekillerimiz ve bakan yardımcılarımız hatta sayın bakanlarımız projelerimizi biliyor. Hepsi de Emirdağ’ımıza olan ziyaretlerinde projelerimize her türlü desteği vereceklerini ilan ettiler. Yeni dönemde projelerimizi gerçekleştirmek için bütün bakanlıklarımızla diyaloglarımız olacak. Herkes de işbirliğimize şahit olacaktır. Tekrar ediyoruz ki, bizde yalan dolan yok. Bizde dedikodu yok, icraat var” şeklinde konuştu.

HER PARTİDEN OY ALACAĞIZ

Seçim çalışmalarını sakin, sakin olduğu kadar kararlı ve çözüm üreten ekiple devam ettiklerini ifade eden Emirdağ Başkan Adayı Koyuncu, “Bizler oy veren-vermeyen diye bir sınırlamamız yok. Biz herkesin oyuna talibiz. Hemşerilerimize güveniyoruz ve AK Belediyeciliğin en güzel örneklerinden biri olacağız. Şunu da ifade etmek isterim. 1 Nisan günü bizim için seçim bitmiş, icraat zamanı gelmiştir. Herkesi kucaklayan, herkesin derdine koşturan, Emirdağ’ı kucaklayan bir belediye olacağız” dedi.

--------------------------------------

Orman ve Su İşleri Eski Bakanı ve Afyon Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu

İCRAATLARINDAN

BİR DEMET SUNDU

Orman ve Su İşleri Eski Bakanı ve Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Afyon’a yapılan yatırımlar konusunda bilgiler verdi. Orman alanlarından, bal ormanları, mesire yerlerine kadar yapılanlardan bir demet sunan Eroğlu açıklamasında şu görüşlere yer verdi.

Afyonkarahisar’ın Orman Alanı Arttı…

11 yıl boyunca orman teşkilatından sorumlu olan, AK Parti Hükümetlerinde en uzun süre Bakanlık yapan, teknik yönüyle bir bilim insanı olan, Orman ve Su İşleri eski Bakanı Prof. Dr. Veysel EROĞLU,Türkiye’de ağaçlandırma ve ormancılık alanında bir çığır açmıştır. Ülke genelinde ağaçlandırma, ormancılık konularında tatbik ettiği projelerden ilimiz Afyonkarahisar en fazla istifade eden illerden biri olmuştur.

2003 yılında Afyonkarahisar’ın yüzölçümünün %16,6’sı orman iken, yapılan muhteşem ağaçlandırma faaliyetleri neticesinde ilimizin orman varlığı 2.339.840 dekardan 2.788.360 dekara yükselerek, il yüzölçümünün %19,8’ini oluşturmuştur.

16 yıl içerisinde yapılan ağaçlandırma faaliyetleriile,zaferin kazanıldığı, şehitlerimizin kanıyla yoğrulan bu mübarek topraklara tam 107 milyon fidan dikilmiştir.

Okul Bahçeleri, Hastane Bahçeleri, İbadethane ve Mezarlık Bahçeleri, Yol Kenarları ağaçlandırıldı…

Özellikle Sayın Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun 2007 yılında Bakanlığın başına geçmesiyle orman teşkilatında önemli reformlar yapılmış, daha önce sadece orman alanında çalışan teşkilat, okul bahçelerini, hastane avlularını, ibadethane ve mezarlıkları, yol kenarlarını da ağaçlandırmaya başlamıştır.

Bu proje dâhilinde Afyonkarahisar’da 862 adet okul bahçesi, hastane bahçesi, ibadethane ve mezarlık ağaçlandırılmıştır. Ayrıca il genelinde toplam 750 km karayolu ve köy yolu kenarı ağaçlandırılarak toplam 1 milyon fidan toprakla buluşturulmuştur.

Mor-beyaz renkleriyle şehrimizin sembol ağacı olan 100.000 leylak dikilmiştir. Muhteşem Zafer Ormanı, Afyonkarahisar’a ayrı bir hava katmış olup buraya Türkiye’nin ilk ve tek olan damlama sulama ormanı kurulmuştur.

Bal Ormanları, Şehir Ormanları, Mesire Yerleri ve Tabiat Parkları Tesis Edildi…

Arıcılığı geliştirmek ve bal üretimini destek maksadıyla 12 adet bal ormanı kurulmuştur. Vatandaşlarımızın aileleriyle hoşça vakit geçirmelerini sağlamak, rahat nefes alacakları alanlar oluşturmak gayesiyle 5 adet şehir ormanı ve 21 adet mesire yeri tesis edilmiştir. Şehitlerimizin adını yaşatmak için 86 adet şehitler ormanı tesis edilmiştir.

Başta Afyonkarahisarlı hemşehrilerimiz olmak üzere ülkemizin dört bir yanından ziyaretçilerin gelmesi, hem ilimizin tabii zenginliklerini görmeleri hem de bu bölgedeki esnafın ticari faaliyetlerinin artması için 5 adet tabiat parkını ilimize kazandırdık.

 

Akdağ Tabiat Parkı, 26 Ağustos Tabiat Parkı, Frig Vadisi Tabiat Parkı, Erkmen Tabiat Parkı ve Yedikapı Tabiat Parkı her geçen gün daha da gelişmekte ve daha fazla ziyaretçi çekmektedir. Başkomutan Tarihi Milli Parkına çok büyük yatırım yapılmıştır. Şehitlikler ihya edilmiş, Albay Reşat Çiğiltepe Şehitliği ve Büyük Taarruz Şehitliği çevre düzenlemesi tamamlanmıştır. Kocatepe’den Şuhut’a kadar olan 34 km’lik Zafer Yolu sıcak asfalt yapılmıştır.

Afyonkarahisar Belediye’sinden Görülmemiş Hizmet. Kişi Başına Düşen Yeşil Alan Miktarında Büyük Artış…

Tek kanatlı uçağın uçması mümkün değildir. Uçağın bir kanadı Merkezi Hükümet çalışmaları ise diğer kanadı da Belediye’nin yaptığı çalışmalardır. Afyonkarahisar bu uyumun en güzel örneklerinden biridir. Merkezi Hükümetin çalışmalarının yanında Belediye’nin de çok önemli ağaçlandırma, park ve rekreasyon çalışmaları olmuştur.

Afyonkarahisar Belediyesi tarafından yapılan ağaçlandırma, park, rekreasyon tesisleri ile kişi başına düşen yeşil alan miktarında büyük artış olmuştur. 2003 yılında şehir merkezinin toplam yeşil alan miktarı 1.979.883 m2 ve 136.000 nüfus ile, şehir merkezinde kişi başına düşen yeşil alan miktarı 14,5 m2’idi. 2018 yılında ise şehir merkezinin yeşil alanı 5.454.742 m2’ye yükselmiştir. Bu süre içerisinde şehir merkezinin nüfusunda da büyük oranda artış olmuş ve 237.000’e yükselmiştir. Kişi başına düşen yeşil alan ise 23 m2’ye yükselmiştir.

Hemşehrilerimizin Rekreasyon İhtiyaçları İçin Yeni Parklar Tesis Ettik…

Afyonkarahisarlı hemşehrilerimiz her şeyin en güzeline layıktır. Bu düşünceden hareketle şehrin dört bir yanına parklar açtık. Karayolları Parkı, Macera Parkı, Masal Dünyası Parkı, Paten ve Kaykay Parkı, Engelsiz Park, Bisiklet Yolları bunlardan sadece bazılarıdır. Akarçay Islah Projesi ve etrafındaki rekreasyon alanı muhteşem bir alandır.

Afyonkarahisar’ı tanımayan, şehirden bihaber, 5 yılda bir Afyonkarahisar’a gelen bazı adaylar bu tesislerden haberleri olmadığı o kadar belliki. AK Parti Belediyeciliğinin kazandırdığı bu tesislerden habersiz bir şekilde, yaptığımız bu tesisleri seçim vaadi olarak hemşehrilerimize sunuyorlar. Belki bu adaylar vefalı Afyonkarahisarlı kardeşlerimizi tanımıyorlar ama Afyonkarahisarlılar böyle adayları çok iyi tanırlar ve 31 Mart günü bunlara gereken cevabı da vermekten imtina etmezler.

Prof. Dr. Veysel Eroğlu Parkı Açıldı…

İlimizin ve Türkiye’nin medar-ı iftiharı Orman ve Su İşleri eski Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun bu ülkeye, bu şehre yaptığı hizmetler gerçekten çok büyüktür. Kendisinin “Ben Afyonkarahisar’ın hizmetkârıyım” ifadesi ve bunun gereğini her daim yerine getirmesi sebebiyle kendisine bir nebze olsun vefa borcumuzu ödemek için İzmir Yolu Kocatepe Asri Mezarlığı karşısında tesis edilen parka ismi verilmiştir.

Takriben 10,2 milyon TL’ye mal edilen, içerisinde kafeteryası, süs havuzu, hava bisikleti, halı sahası, basketbol sahası, çocuk macera parkuru gibi pekçok aktivitenin yapılabildiği imkânlar sunan bu muazzam park dün hizmete alınmıştır.

Afyonkarahisar Belediyesi parklar, rekreasyon tesisleri ve yeşil alanlar konusunda muazzam yatırımlar yapmıştır. 2004 öncesinde şehrimizde 58 adet olan çocuk oyun alanı sayısına dönemimizde 271 adet daha eklenerek 329’a yükseltilmiştir. 2004 öncesi olmayan dış mekan spor aletinden 223 takım kurulmuştur. Yine daha önce olmayan hobi bahçelerinden 310 adet kurulmuştur. 2004 öncesinde olmayan sentetik ve kauçuk yürüyüş yolundan 17 adet tesis edilmiştir. Bunların sayısını arttırmak mümkündür.

Afyonkarahisar herşeyin en güzeline layıktır. Biz bundan önce olduğu gibi yine gönül belediyeciliği, hizmet belediyeciliği anlayışıyla bu çalışmalarımızı yapmaya devam edeceğiz. AK Partimizin Belediye Başkan Adayı Sayın Mehmet Zeybek’in de bu alanda çok muazzam projeleri vardır.

Garnizon Millet Bahçesi Projesi, Cirit Kayalığı Millet Bahçesi Projesi, Şehitler Kayası Millet Bahçesi Projesi, Güvenevler Millet Bahçesi Projesi, Gar Rekreasyon Alanı Projesi, Erenler Parkı Projesi, Mahalle Parkları Projesi, Hobi Bahçeleri Projesi, Jeotermal Park Projesi, Mermer Parkları Projesi, Engelsiz Parklar Projesi, Engelsiz Hayat Merkezi Projesi ile Demirçevre Göletinin menbaına yapılacak Sahib-i Ata Mesire Yeri Projesi, Afyonkarahisarlı hemşerilerimizin desteği ile 1 Nisan tarihinden itibaren şehrimize kazandırılmaya başlanacaktır.

En Çevreci Hükümet AK Parti Hükümetleridir, En Çevreci Belediyecilik AK Belediyeciliktir.

----------------------------------------------------------

Enerji Bakanı Fatih Dönmez’in Dinar ziyaretinde konuşan Milletvekili Ali Özkaya,

“KÖYLERİN YERİ DEĞİŞECEK

DEDİKODUSUNU İNANMAYIN”

“Dinar’daki kömür rezervinin 4’te 3’ü 30 milyar dolar”

AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile birlikte Cumhur İttifakı Dinar Seçim Bürosunu ziyaret etti. Burada halka hitap eden Bakan Dönmez, “Dinar’da tespit ettiğimiz kömürün dörtte üçünün ekonomik değeri 30 milyar dolar” dedi. Milletvekili Ali Özkaya’da “tarlalarınız ile ilgili dedikodulara itibar etmeyin” dedi.

AK Parti İl Başkanlığı tarafından ilimize davet edilen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Dinar ilçesini ziyaret etti. AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen ile ilçeye giden Bakan Dönmez, AK Parti Milletvekili Ali Özkaya, MHP Milletvekili Mehmet Taytak ve partililer tarafından büyük bir coşkuyla karşılandı.

“Zaman birlik ve kardeşlik zamanı”

Programın ilk konuşmasını Cumhur İttifakı AK Parti Belediye Başkan Adayı Nihat Sarı yaptı. Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in ziyaretinin kendilerini onurlandırdığını söyleyen Sarı şöyle konuştu: “ “Ülkemizde diğer bir eşi olmayan, birliğin, beraberliğin, demokrasinin en güzel şekli, tüm ülkemize örnek teşkil eden Cumhur İttifakı seçim büromuza hoş geldiniz. 31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimlerde sizlerden aldığımız güçle, Dinar’ımızın biriken, biriktikçe çoğalan sorunlarını çözmek için hep birlikte çalışacağız. Zaman birlik zamanı, zaman kardeşlik zamanı, zaman el ele gönül gönüle, zorlu yolarla düşme zamanıdır.”

“Köylerin yeri değişecek diye dedikodu çıkarmışlar”

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya da burada yaptığı konuşmada, “Dinar Cumhur İttifakının uygulandığı en iyi ilçe oldu. Bugün Sayın Bakanımızı özellikle davet ettik. Bölgemizde linyit kaynakları var. Termik santral kurulması arifesine geldik. Tabi meyveli ağaç taşlanır misali, buna da karşı olup, köylerin yeri değişecek, arazilere ve su kaynaklarına zarar gelecek diye dedikodular çıkmış durumda. Biz bu memleketin çocuğuyuz, bu milletin vekiliyiz. Bu enerji kaynaklarını en iyi şekilde kullanmak ve çözüm üretmek bizim görevimizdir. Hem su kaynaklarını en iyi şekilde korumak, hem de yer altında bulunan kömürü çıkartıp enerjiye dönüştürüp dış bağımlılığımızı azaltmak istiyoruz” dedi.

“Adaylarımız Hak’kın rızasına giden yolun halkın rızasından geçtiğini biliyor”

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez de Dinar Cumhur İttifakı Seçim bürosu ziyaretinde Dinar’ın çok büyük bir nimet üzerinde durduğunu, ortaya atılan çeşitli iddialara itibar edilmemesi gerektiğini söyledi. İttifak adaylarının tek gayesi oluğunu ifade eden Bakan Dönmez konuşmasının devamında şunları söyledi, “Hakkın rızasını almak. Bu işler hizmet için yapılır. Biz dahil adaylarımızın hepsi hakkın rızasına giden yolun halkın rızasından geçtiğini biliyor” dedi.

“Dinar’daki rezervin 4’te 3’ü 30 milyar dolar”

Dinar ilçesinin, altının da üstünün de doğal zenginliklerle dolu olduğunu ifade eden Bakan Dönmez konuşmasında, “Burası enerji kaynakları açısından oldukça mümbit bir yer. Mevla’m size biraz torpil geçmiş. Rüzgârınız var, güneşiniz var, suyunuz var, yerin altında şimdi kömür de tespit ettik. Bu kömür santraliyle alakalı bir takım dedikodular yapılmış. Kesinlikle bunlara inanmayın, itibar etmeyin. Bizim ağzımızdan ne çıkıyorsa siz ona inanın. Tarlalara el koyulacakmış, bilmem zayi yapılacakmış. Öyle bir şey yok. Orada biz yer altı işletmeciliği yapacağız. Yaklaşık 1 milyar tonluk linyit rezervimiz var. Bugün bunun 4'te 3'ünü çıkarmış olsak tam 30 milyar dolarlık bir rezervimiz var. Bu ciddi bir rakam” ifadelerini kullandı.

----------------------------

AK Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek,

“Balon değil, insan odaklı projelerle karşınızdayız”

AK Parti Afyon Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek mahalle mitinglerine Karşıya Mahallesiyle devam etti. Mahallede büyük bir coşku ile karşılanan Zeybek, “Balon projelerle

değil, insan odaklı projelerle karşınızdayız” dedi.

31 Mart mahalli idareler seçimleri öncesi saha çalışmalarına yoğunluk veren AK Parti belediye başkan adayı Mehmet Zeybek, Karşıyaka Mahallesinin kapalı Pazar alanında vatandaşlarla bir araya geldi. Programa AK Parti Afyon Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Bülent Eser, AK Parti Kadın Kolları başkanı Ferda Ertürk, Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan, Belediye Meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaşlar katıldı. Karşıyaka kapalı pazar alanında yapılan programda büyük bir coşku ile karşılanan Zeybek, vatandaşların tezahüratları arasında miting alanına girdi.

“BİZİM BÜTÜN PROJELERİMİZ İNSAN ODAKLI”

‘Memleket işi gönül işi’ diyerek çalışmalarına devam ettiğini belirten Zeybek, “40 yıllık bir siyasetim var. Karşıyaka Mahallesi AK Parti’nin kurulduğu yıldan bu yana girdiğimiz her seçimde tam destek vermiştir. Cumhurbaşkanımızın yüzünü hiç kara çıkartmamıştır. Bu yüzden Karşıyaka Mahallesinde oturan vatandaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ederim.

Projelerimizi sizlere tanıtmak için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Bazılar gibi balon projelerde sizlere vaatte bulunmuyoruz. Birileri Akarçay’da gemi yüzdüreceğim. Çocuklar için masal markı yapacağım gibi vaatler vererek Afyonkarahisarlı hemşehrilerimi kandırıyor. Onları Belediye Başkanımız Burhanettin Çoban yıllar önce yaptı. O arkadaş Afyon’da yılda bir kere geldiği için yapılan yatırımlar ile ilgili hiçbir bilgisi yok. Bizim projelerimiz insan odaklı. Belediye Başkanı seçildiğimde partimize oy veren veya vermeyen diye bir ayrım kesinlikle söz konusu olmayacak, her bir vatandaşımıza eşit şekilde hizmet sağlayacağız. Biz birlikte Afyon ve ne kadar bir olursak o kadar güçlü olacağız” diye konuştu

“İSTİHDAMI ARTIRMAK İÇİN TEKNOLOJİK SERALAR ÖNEM VERECEĞİZ”

İstihdamı arttırmak için Afyon’da gece gündüz çalışacaklarını belirten Zeybek, “Dün Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Fatih Dönmez’i Afyon’a davet ettik. İşadamlarımızla görüştü. Bakanlık olarak her türlü istihdama destek vereceklerini ifade ettiler. Hükümetimizin desteği ile tüm bakanlığımızı arkamıza alacağız. Bakanımızla birlikte teknolojik serayı gezdik. Şehrimize yapılan seraların istihdama yapılan katkılarını ele aldık. Jeotermal ilimiz için büyük bir avantaj. Bu avantajı çok iyi değerlendireceğiz. Bizde göreve geldiğimiz takdirde Jeotermal Organize Sera Bölgesi ile teknolojik seraların şehrimizde yaygınlaştıracağız. İşsiz olan ev hanımlarımızı, gençlerimizi iş sahibi yapacağız. Ayrıca hanımlar için Hanımeli Çarşı projemiz var. Evde oturan bayanlar değil, evinin ekonomisinde destek veren bayanlar olacak. Şehrimizin tarihi ve kültürüne uygun el işlerini kuracağız çarşı ile satacaklar. Diğer bir projemizde Çocuk Üniversitesidir. Belediyemiz ile Milli Eğitim Müdürlüğünün işbirliğiyle birçok eğitim atölyelerin olacağı Çocuk Üniversitemizde Afyonkarahisarlı çocuklarımıza bilim, sanat, yetenek, zekâ, kişisel gelişim, akademik başarı ve sosyal beceri alanlarında eğitim verilmesini amaçlıyoruz” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum