BİN AYDAN DAHA DEĞERLİ!
Güldane Kaya

Güldane Kaya

BİN AYDAN DAHA DEĞERLİ!

19 Mayıs 2020 - 17:36


Geçtiğimiz yıllara göre çok farklı geçen Ramazan ayının yine sonlarına yaklaştık. Daha dün gibi Pandemi ortamında nasıl olacak, Camilere gitmeden, Toplu olarak Teravih namazları kılınmadan, Sevdiklerimiz, eş dost aynı masada iftarlarımızı açmadan nasıl yapacağız derken geldi ve gidiyor.
Onbir Ayın sultanı Ramazan-ı Şerif sonuna yaklaşırken, bayramın müjdecisi olan Kadir gecesini hep birlikte karşılayacağız. Kadir Gecesi Müslüman âleminin kutsal kitabı olan Kur'an-ı Kerim'in indirildiği gecedir ve bu gece hürmetine Müslümanlar için birçok fırsat ve kazanım müjdelenmiştir. Ramazan ayı içerisinde Müslümanlar tarafından kutlanan en kutsal ve değerli gecelerimizden olup temel özelliği kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim’in indirildiği gece olmasıdır.
Bin aydan daha hayırlı olduğu müjdelenen yaklaşık bir insan ömrüne bedel olan bu güzel gecede Allah, Kadir Suresi'nde Kadir Gecesi'ni tarif ederken, Kadir Gecesi'nde Cebrail'in ve diğer meleklerin O'nun izni ile her iş için yeryüzüne ineceğini müjdelemiştir. Kadir Gecesi'nin bin aydan daha hayırlı olduğunu ve gecenin fecri yani gün doğumu vaktine kadar esenlikle dolu olduğunu belirtmiştir.Bu kutsal ayda ve gecede Rabbim hepimizin İbadet, dilek ve dualarını kabul etsin inşallah. Dargınlık, Kırgınlık, Kin ve Nefret yerine yüreğimize sevgiyi, Saygıyı, Hoşgörüyü, Kardeşliği hâkim kılmalıyız. Öksüz, Yetim, Kimsesiz, Engellilerimiz ve Fakirlerimizin yanında yer almalı, gönüllerini alarak hep birlikte onların ellerinden tutmalı onları bizlerle birlikte yaşayarak topluma kazandırmalı, içlerindeki cevheri ortaya çıkarmalarını sağlamayız.     Bir Başkasının yaşamasına yardım etmeyen, yaşadığını iddia edemez. Merry BROWN.
     BU MÜBAREK GÜNLERDE ÇOK ŞÜKÜR GÖNÜLLER ALDIK.

11 Ayın sultanı Ramazanı-Şerif ayının sonuna yaklaşırken bizler gönüller almaya devam ediyoruz. İçerisinde bulunduğumuz bulaşıcı hastalık olan Covit 19 Maalesef herkesi evlerde yaşamaya mecbur kıldı.


Bizlerin yolunu gözleyen binlerce Vatandaşlarımıza nasıl ulaşacağımız konusunda tereddütte de olsak.  Doğan her yeni gün yeni bir umuttur. Tezinden yola çıkarak tüm tedbirlerimizi almak şartıyla,  ‘’UTEF” Uluslararası Tüm Engelliler Yaşlılar Kimsesizler Federasyonu Ailemiz olarak Türkiye’nin dört bir tarafında canla başla çalışan Federasyon Temsilcileri ve Kurucu Başkanlığını yaptığım Leman Gebizli Tüm Engellilere Umut Işığı Derneği olarak canla başla, sevgiyle, hürmetle, Şevkle çalışmalar yapıyor, Umut ışığı olmaya devam ediyoruz.Paylaşmanın hazzını, manevi huzurunu yaşıyoruz. Emeği geçen herkesten ve tüm hayırseverlerimizden Allah razı olsun. Ramazan paketlerimizi ki bu yıl Allah nasip ederse, sadece UTEF genel Merkez ve Leman Gebizli umutışığı Derneği olarak Bin Aile’nin mutfağına girmeyi hedefliyoruz. Diğer il, ilçe Temsilcilerimiz ise canla başla birilerine destek olabilmek adına gecesini gündüzüne katıyorlar.Allah onlardan da binlerce kez razı olsun. Tekerlekli Sandalyelerimizi, Bizlere teslim edilen fitre ve Zekâtları Bayramlıklarımızı yerlerine ulaştırmanın sonsuz huzur ve manevi hazzı içerisindeyiz. Rabbim bu mübarek günlerde ve her daim, her gün ihtiyaç sahibi mümin kardeşlerimizin yanında olabilme şevkini bahşetsin cümlemize…İnşallah bu salgın hastalığın, hastalıkların bir an önce yok olması dileğiyle; Şefkatin ve Sevginin zengin renkleriyle iç huzuruna eriştiğimiz günler arzusuyla…


Hayatımızın hep bayram tadında; sağlıklı, mutlu, huzurlu, saygı ve sevgi çerçevesi içerisinde geçmesi dileğiyle hepinizin, Mübarek Kadir gecenizi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızı kutlar saygı ve sevgilerimi sunarım.
Güldane Kaya 

YORUMLAR

  • 0 Yorum