Bugün Günlerden 7 Temmuz
Güldane Kaya

Güldane Kaya

Bugün Günlerden 7 Temmuz

07 Temmuz 2020 - 20:18

Gazetemiz 7 yaşında! Değerli okurlarım; Paylaşmak hayatın en temel kurallarıdır. Sevinçler ve güzellikler paylaştıkça çoğalır.Bugün sizlerle sevincimizi paylaşmak istiyorum. Hayat hepimize tüm dostlarıma sevinçli güzel günler göstersin diyerek konumuza giriş yapmak istiyorum.  Her şeyin en mühim noktası BAŞLANGIÇ dır diyerek, 7 Temmuz 2014 yılında büyük bir heyecanla, büyük umutlarla Kalp Antalya gazetemizin ilk baskısını yayımlattık. Sloganımız ise ÇIKTIK AÇIK ALINLA olmuştu. Bizler için çok önemli olan o günden bu yana neler yaptık sizlerle paylaşmak istiyorum.     -7 yılın muhasebesini yapmak için zaman tünelinden geçmişe dönüş yaptığım da bazen duygulanıyor, bazen üzülüp bazen de keyifleniyorum en önemlisi iyi ki böyle bir başlangıca imza atmışım diyorum.     Türkiye zor bir dönemden geçiyor. Haliyle basında zor bir sürecin içerisinde, günümüzde kâğıdın dijitale yenildiği bir ortamda, yerel Gazetelerin maddi manevi kendi imkanları doğrultusunda ayakta kalma güçlüğü yaşadığı, birçok köklü yerel gazetenin ilan ve reklam alamadığı için satışa çıktığı veya tamamen kilit vurması karşısında çok kolay olmasa da gazetemiz kurulduğu günden bu güne yayın hayatını aralıksız sürdürebiliyorsa bunun sırrı gazetemizin basın yayın ilkelerine uygun çalışması ve tabi ki siz değerli okurlarından aldığı güçtür. Kendi kısıtlı imkânlarımızla gazetemizin yayın hayatını devam ettirmeye çalışırken, elbette güçlükler çekmiyor değiliz, yine de durmak yok diyorum. Peki, neler yaptık bu süreç içerisinde yaş ilerledikçe insan bazı şeylerin muhasebesini daha fazla yapar oluyor.      Gazetecilik hayatı ve Kalp Antalya Gazetesi hayatımın en önemli dönüm noktası! Deyim yerindeyse tecrübesizliğimin geçtiği orta yaş sınıfında başlamış olduğum Gazetecilik mesleğinde bazı büyüklerimizden yardım ve destek istedik. Bazıları gerçekten yardımcı olurken bazıları da bizleri birer basamak olarak kullanıp kendi menfaatleri doğrultusunda çalıştılar. Bizler de zaman içerisinde; Silah kimdeyse güç ondadır. Dedik güçlü olmak ayakta kalmak zorundaydık, durmak yok çalışmak çok dedik. Kolları sıvadık zaman içerisinde hamdık. Piştik. Erdik. Olgunlaştık. Demek isterdim. Fakat hiçbir zaman mükemmel olduğumu ya da olduğumuzu söyleyemem. Bir Atasözünden yola çıkarak çok bilen çok yanılır. Ve yine beğendiğim her zaman da severek kullandığım. Sokrates’in anlamlı bir sözü olan Ben bilmediklerimi bildiğim için akıllıyım sözü. Demen o ki Hiçbir zaman mükemmel olmadık. Olmak için çaba sarf ettik. Yaşadığımız her türlü olaydan tecrübe kazandık.
Tecrübenin anlam ve değerini öğrendik.(Tecrübe =yediğin kazıkların toplamı) olarak ifade edebilirim. Elbette çok üzüldüğümüz günler oldu. Fakat her zaman daha güçlü olmayı, dimdik ayakta kalmayı öğrendik. Bazen bizlerin gerçek iyiliğini isteyen gerçek dostlarımızın güzel eleştirileri ve bizlere yön göstermeleriyle bu günlere kadar geldik, çok şükür. Geldik yedi yaşımıza her zaman objektif, yalın olmaya çalıştık. Kalp Antalya Gazetesi hayatımızın bir parçası oldu, olmaya da devam ediyor. Neler gördük? Neler yaşadık? Bazen tatlı bazen ise gerçekten acı olaylarla karşılaştık, güvenip dost dediğimiz kişilerin bizleri yermeye çalıştığını haksız yere tazminatlar isteğini de gördük. Ödedik de maalesef, her ne olursa olsun asla pes etmedik. Etmeyeceğiz.
Yaşadığımız tecrübeler bize işimize daha sıkı sarılmamız gerektiğini gösterdi. Siz değerli okurlarımızla birlikte çok yol kat ettiğimize ve edeceğimize inanıyorum. Siz değerli okurlarımızdan almış olduğumuz güçle iyiyi mükemmele çevirmektir. Niyetimiz. Diyorum ki durmak yok çalışmak çok nice başarılı güzel yıllarımızı hep birlikte kutlayalım.        Bu başarıyı bizlere yaşatan Başta siz değerli okurlarımıza, her biri birbirinden değerli yazarlarımıza, özellikle duayen gazeteci abimiz Sayın Eyyüp Aydın’a ki neredeyse her gün farklı yorumlarıyla harika yazılar yazarak gazetemize bizler kadar emek veriyor. Emeklerine sağlık Eyyüp abi kaleminiz daim olsun diyorum. Yaklaşık altı yıldır bizlere moda sayfası ile her hafta çok uzaklardan Almanya’dan o kadar işinin arasında zaman ayırıp günün en trend moda yazısını yazan moda editörümüz, Sayın Gülden Kılıç, elbette asla unutulmaması gereken ilk imzayı birlikte atarak bu işe merhaba dediğimiz değerli yazı işleri müdürümüz Sayın M. Mete Kaçar’a,  Ayrıca her biri bir birinden değerli olan diğer yazarlarımız sizler olmazsanız bu gazete bu kadar renkli ve güzel olmazdı inanın. Varlığınız var olsun. Diğer çalışanlarımıza ve Grafikerimize teşekkürü bir borç biliriz.


       Sizlerden aldığımız güçle nice yeni yıllarda buluşmak dileğiyle sevgi ve ilginiz bizlerden eksik olmasın. Değerli dostlar… Sevgi ve Saygılarımla…


       Güldane KAYA Kalp Antalya Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Gülka Yapım Ajansı Gazetecilik İnşaat Turizm Limited Şirketi yönetim Kurulu Başkanı.      

YORUMLAR

  • 0 Yorum