Durmak Yok çalışmak çok! Gazetemiz Kalp Antalya Altı...
Güldane Kaya

Güldane Kaya

Durmak Yok çalışmak çok! Gazetemiz Kalp Antalya Altı Yaşında…

10 Temmuz 2019 - 16:06

Değerli okurlarım hepinize güzel günler diliyorum.Bu yazımda azda olsa kendimden bir kadın olarak, yaptıklarımdan ve yapacaklarımdan bahsedeceğim.Nasıl başardık. Sizlerle paylaşmak istedim. Hepinize keyifli okumalar diliyorum.

7 Temmuz 2014 tarihinde GÜLKA YAPIM AJANSI GAZETECİLİK İNŞAAT TURİZM LİMİTED ŞİRKETİNİ ÇIKTIK AÇIK ALINLA diyerek büyük umutlarla kurduk. Kalp Kafe, Kalp Ajans, Kalp Antalya Gazetesini faaliyet alanı seçerek hem ticari hem de sosyal alanlarda hizmet vermeye başladık. Bizler için çok önemli bir gün olan 7 Temmuz 2014 ‘den bugüne kadar kısaca neler yaptık anlatmak istiyorum;
Altı yıllık geçmişin muhasebesini yapmak için geriye doğru baktığımda bazen duygulanıyor, bazen üzülüp bazen de keyifleniyorum ama en önemlisi iyi ki böyle bir başlangıcı yapmışım diyorum. Günümüzde yerel Gazetelerin maddi manevi kendi imkânları doğrultusunda ayakta kalma zorluğu yaşadığı, birçok köklü yerel gazetenin ilan ve reklam alma karşısında satışa çıktığı veya tamamen kilit vurması karşısında çok kolay olmasa da gazetemiz kurulduğu günden bu güne yayın hayatını aralıksız devam ettiriyorsa bunun sırrı gazetemizin basın yayın ilkelerine uygun çalışması ve tabi ki siz değerli okurlarından aldı güçtür. Kendi kısıtlı imkânlarımızla gazetemizin yayın hayatını devam ettirmeye çalışırken, durmak yok diyorum.

Peki, neler yaptık bu süre içerisinde yaş ilerledikçe insan geçmiş ile geleceğin, acısıyla, tatlısıyla muhasebesini yapıyor.

Gazetecilik hayatı ve Kalp Antalya Gazetesi hayatımın en önemli dönüm noktası deyim yerindeyse tecrübesizliğimin geçtiği orta yaş sınıfında başlamış olduğum gazetecilik mesleğinde bazı büyüklerimizden yardım ve destek istedik. Bazıları gerçekten yardımcı olurken bazıları da bizleri birer basamak olarak kullanıp kendi menfaatleri doğrultusunda çalıştılar. Bizler de zaman içerisinde; Hamdık. Piştik. Erdik. Olgunlaştık. Demek isterdim. Fakat hiçbir zaman mükemmel olduğumu ya da olduğumuzu söyleyemem. Bir Atasözünden yola çıkarak çok bilen çok yanılır. Ve yine beğendiğim her zaman da severek kullandığım. Sokrates’in anlamlı bir sözü olan Ben bilmediklerimi bildiğim için akıllıyım sözü. Demen o ki Hiçbir zaman mükemmel olmadık. Olmak için çaba sarf ettik. Yaşadığımız her türlü olaydan tecrübe kazandık. Tecrübenin anlam ve değerini öğrendik.(Tecrübe =yediğin kazıkların toplamı) olarak ifade edebilirim. Elbette çok üzüldüğümüz günler oldu. Fakat her zaman daha güçlü olmayı, dimdik ayakta kalmayı öğrendik. Bazen bizlerin gerçek iyiliğini isteyen gerçek dostlarımızın güzel eleştirileri ve bizlere yön göstermeleriyle bu günlere kadar geldik, çok şükür. Geldik altı yaşımıza her zaman objektif, yalın olmaya çalıştık. Kalp Antalya Gazetesi hayatımızın bir parçası oldu, olmaya da devam ediyor. Neler gördük? Neler yaşadık? Bazen tatlı bazen ise gerçekten acı olaylarla karşılaştık, güvenip dost dediğimiz kişilerin bizleri yermeye çalıştığını haksız yere tazminatlar isteğini de gördük. Ödedik te maalesef, her ne olursa olsun asla pes etmedik. Etmeyeceğiz. Siz değerli okurlarımızla birlikte çok yol kat ettiğimize ve edeceğimize inanıyorum. Siz değerli okurlarımızdan almış olduğumuz güçle iyi yi mükemmele çevirmektir. Niyetimiz. Diyorum ki durmak yok çalışmak çok nice başarılı güzel yıllarımızı hep birlikte kutlayalım.

Bu başarıyı bizlere yaşatan Başta siz değerli okurlarımıza, Kalp Antalya Gazetesi Yazarlarımıza, çalışanlarımıza ve Grafikerimize teşekkürü bir borç biliriz.

Sizlerden aldığımız güçle nice yeni yıllarda buluşmak dileğiyle sevgi ve ilginiz bizlerden eksik olmasın. Değerli dostlar… Sevgi ve Saygılarımla…

Güldane KAYA Kalp Antalya Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Gülka Yapım Ajansı Gazetecilik İnşaat Turizm Limited Şirketi yönetim Kurulu Başkanı.YORUMLAR

  • 0 Yorum