GÖNÜLLER BAYRAM ETMELİ!
Güldane Kaya

Güldane Kaya

GÖNÜLLER BAYRAM ETMELİ!

29 Mayıs 2020 - 17:44

Nasreddin Hoca’ya sormuşlar; Hocam Ramazan Bitti gidiyor, Acaba bizden memnun kaldı mı ki?
      -Kalmıştır elbet, memnun kalmasa her sene 10 gün erken gelir mi?
     - Ama Hocam, böyle bereket dolu bir ayın bitmesinden dolayı biz çok üzülüyoruz.
     - Bilmez miyim? Ramazan bitti diye üzüntünüzden üç gün Bayram yapıyorsunuz demiş.
       Ramazan her zaman ki gibi bereketiyle geldi mi? Bilemedim. İnsanlarımızın çoğunun işsiz ve zor durumda olduğu aşikar. Geçecek elbet bu günler ama geçerken yakıp, yıkıp geçecek gibi, İnsanların Mutfakları yanıyor; Kiminle konuşsam açlıktan, elektrik, su, kira, kredi borçlarından bahsediyor. Borçlara yetebilmek için mutfak masraflarını tamamen kıstıklarını, çoluk çocuğun aç kaldığını belirtiyorlar. Benim güzel ülkemin güzel insanları bu kadar zorluklar içerisinde olmamalıydı. Fıkra ’da olduğu gibi bu yıl yazık ki Bayramı bayram olarak kutlayamadık. Pandemi ve ekonomi zorladı insanları. Her şeye rağmen ayakta kalmak gerektiği düşüncesi! Sivil toplum kuruluşunun verdiği gönüllülük fonksiyonlarının ağır bastığı Mübarek Ramazan-ı Şerif ayında bizler de kurumlarımız olarak insanların az da olsa nefes almalarını sağladık. 
      Bir başkasının yaşamasına yardım etmeyen, yaşadığını iddia edemez. Merry BROWN.
 
     Vicdanlı ve dürüst olmak, hesaplı olmaktan iyidir. Hesap insanı makam sahibi yapar da, vicdan daha önemli bir işe yarar, insanı insan yapar. Friedrich Nietzsche.
      Tecrübelerine dayanarak birçok söz söyleyen atalarımız; Yardımlaşma ve Dayanışma hakkında da pek çok sözü dile getirmişlerdir.
    - Bir elin nesi var, iki elin sesi var,
    -Yalnız taş duvar olmaz,
    - Ağaç yaprağıyla gürler.
      Gibi anlamlı düşünülesi sözler, evet; Bizler de bu sözleri benimseyip, içerinde bulunduğumuz, kaos dolu günlerde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza nasıl destek olur, elinden tutar yardımcı oluruz diye. Uluslararası Tüm Engelliler Yaşlılar Kimsesizler Federasyonu ( UTEF) Genel Merkez ve UTEF’e bağlı Leman Gebizli Tüm Engellilere Umut Işığı Derneği üyeleri, UTEF İl ve İlçe Temsilcileriyle birlikte yüreklerimizi, emeklerimizi ortaya koyduk. Gönüllere dokunduk. Tüm Temsilcilerimizle birlikte adeta hizmet için yarıştık.
     Maide süresinin 2. Ayet-i kerimesinde şöyle buyuruyor. İyilik ve Takvada birbirinizle yardımlaşınız! Birçok eve, aileye hep birlikte dokunduk, 12 Ay 365 Gün dokunmaya devam edeceğiz. Yürekleri sevgi dolu eşsiz insanlarla, UTEF Temsilcileriyle gönül köpründe buluşacak Umut ışığını hep birlikte yakacağız. Gecesini gündüzüne katarak, gerektiğinde ailesini, evladını ihmal ederek, ihtiyaç sahiplerinin yanına koşan son derece değerli yürekleri insan sevgisiyle çarpan, hiç durmadan yorulmadan çalışan gıda Paketleri, Tekerlekli sandalye ve eşya yardımında gönüllere taht kuran Başta; UTEF Genel Başkanımız Mutlu Mete KAÇAR olmak üzere; Leman Gebizli Tüm Engellilere Umut Işığı Derneği Üyelerine, UTEF  Burdur Yeşilova temsilcimiz, Sayın Ali AYKOTA,  Afyon İl Temsilcimiz, Sayın Yıldız DEĞER, Konya Halkapınar Temsilcimiz, Sayın Nagehan KIRAMANLIOĞLU, Fransa Saint-Etienne  Temsilcimiz, Sayın Ferhat DEMİR, Konya Ereğli Temsilcimiz, Sayın İshak ACAR ,Bolu İl Temsilcimiz, Sayın Satılmış AKMAN, Nevşehir İl Temsilcimiz, Sayın Mehmet YURTSEVEN, Almanya Forcehheim temsilcimiz, Sayın Leyla GEZİCİ, İstanbul İl Temsilcimiz, Sayın Necla DEMİRAL  ve diğer  UTEF Temsilcilerimize, Hayırseverlerimize  kalben  sonsuz teşekkürler ediyoruz. Hepsinin emeklerine yüreklerine sağlık.  Hepsinin güzel yüreklerinden iyilik eksik olmasın. İyiliğin herkese bulaşması, bulaştığı gönüllerin bayram yapması dileğiyle, HOŞÇAKALIN
Güldane Kaya

YORUMLAR

  • 0 Yorum