HAYVAN HAKLARI GÜNÜ KUTLU OLSUN
Güldane Kaya

Güldane Kaya

HAYVAN HAKLARI GÜNÜ KUTLU OLSUN

04 Ekim 2019 - 16:33

#Bugün 4 #Ekim  #Hayvanları #koruma #günü bende bu güzel iki cana sahip bir birey olarak diyorum ki! aslında hayvan hakları, diye bir şey yok. Bu yavrucakların bizim ülkemizde malesef hiç bir hakları yok.


En basitinden bir toplu taşıma aracına binemez, alış veriş merkezine gidemezler.Yollarda rahat dolaşamazlar.Sapık zihniyetli kişiler tarafından tacize tecavüze, uğrayabilirler,elleri ayakları bağlayarak işkenceye uğrayabilirler, aç, susuz kalması, canının yanması çoğu kişinin vicdanını sızlatmaz. Sonuçta havyandır,  denir. Geçilir.


Halbuki  O can dostlarımızında tıpkı bizler gibi acı çektiğini,onunda bir anne olduğunu düşünemiyor. Çoğu sorgulama yeteneği olmayan zavallı kişiler .Malesef insanlarımız çocukları sevmek istediği zaman aman elleme aman yapma der. Halbu ki bilmezler ki evlerde yetişen evcil hayvanlarımız biz  insanlardan daha temizdir. Onlar özel şampuanlarla,sabunlarla yıkanıp özel bakımları sürekli olarak  yapılmaktadır.


Ayrıca Sürücülerimiz onlara değer vermezler ne de olsa bir hayvandır, onların gözünde... Üzülerek söylüyorum ki  olmayan, HAYVAN HAKLARI GÜNÜ KUTLU  OLSUN...Ayrıca bu iki küçük kız kardeş benim minik kızlarım gerekirse onlar için özel hayatımızdan bile vaz geçtiğimiz evlatlarımız,  insana yaşam sevinci aşılayan minnaklarımız. Hayvan sevgisinin aşılanması bilinçli bir toplum oluşması dileğiyle...  Hayırlı günler dilerim...

YORUMLAR

  • 0 Yorum