KORKUTELİ'NİN PARLAYAN YILDIZI!
Güldane Kaya

Güldane Kaya

KORKUTELİ'NİN PARLAYAN YILDIZI!

27 Temmuz 2020 - 13:33

Değerli okurlarım; geçtiğimiz günlerde Korkuteli İlçesi Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek'i makamında ziyaret ederek, kendisiyle Korkuteli'ne yaptığı hizmetleri konuştuk. Bu ziyaretimizi, Haber Akdeniz İmtiyaz Sahibi Mehmet Ali Çelik, Haber Akdeniz Temsilcisi ve Kalp Antalya Gazetesi yazarlarından değerli Gazeteci Eyyüp Aydın ve ben Kalp Antalya Gazetesi İmtiyaz Sahibi Güldane Kaya olarak gerçekleştirdik. Bu ziyaretimiz beni ziyadesiyle memnun etti. Öncelikle Eyyüp Bey böyle bir geziden bahsedince bende katılmak istedim. İyi ki de katılmışım. Çünkü bu kadar genç aktif, dinamik, aurası yüksek bir Başkanı yakinen tanıma fırsatını buldum. Sohbetimiz sırasın şunu gördüm ki, kalitenin asla tesadüf olmadığını, çehresinde taşıdığı asaletin aileden geldiğini fark ettim. Benimde Çocukluğumun geçtiği Balbey Mahallesi'nde Moralı Ömer Bey’in torunu olduğunu öğrendim. Başkan İşlek, çalışmalarını hizmet sıralamasına göre yaptığını belirterek, "basınla kurduğum iyi ilişkileri ilçem için kullanmak isterim. Bunun için 2021 yılını bekliyorum. Yaptığım her şeyi reklam olarak kullanmak beni rahatsız ediyor "diyor. Başkan İşlek’le hoş sohbetimiz sonrasında fotoğraf çektirme esnasında ayakkabısının tozlu olduğunu gördük. Kendisi sabahın ilk ışıklarında inşaat halindeki şantiyeleri gezdiği için "işte ben böyle bir başkanım" diyor. Başkan İşlek bizleri son derece nazik bir şekilde karşıladı ve uğurladı. Uğurlarken de, hizmetleri yerinde görmemiz için bizlere araç tahsisi etti. Bu gezimize, Belediye Basın Müdürü Hasan Sarac’da eşlik etti ve projeler hakkında bizleri bilgilendirdi.

KENDİMİ AYRICALIKLI HİSSETTİM

Pek çok belediye pandemi sürecini bahane edip yan gelip yatarken, Başkan İşlek, "hizmette sınır yoktur" deyip önemli projeleri hayata geçirmiş. Ben burada Başkan İşlek'in Kadın Merkezi Projesinden söz etmek istiyorum. Başkan İşlek, göreve başlar başlamaz ilk olarak Korkutelili kadınlara yönelik Kadın Merkezi Projesini hayata geçirmiş. Bu Kadın Merkezi'nde, kadınların gün boyunca vakit geçirebilecekleri her türlü sosyal ve kültürel etkinliklere yer verilmiş.

Altuncan Hatun'un Selçuklu Hükümdarı Tuğrul Bey'in eşi ve dünyanın en güçlü altı kadınından biri olduğunu belirten İşlek, "Burası da Selçuklu şehri. Korkuteli'mizin kadınları da bana göre hükümdar ve birer komutan. Hepsi İslam'a ve Turan'a evlat yetiştiriyorlar" diye de ekliyor. Altuncan Hatun Kadınlar Merkezini sadece bayanlara ait olduğu için bir tek ben gezebildim. Burada kadınlara ait her türlü aktivite düşünülmüş, muhteşem bir yer. Giriş kapısın açılmasıyla mis kokulu aydınlık ferah bir merkez ve orada çalışan hepsi birbirinden güzel güler yüzlü elemanlar karşılıyor. Bu merkez 3 katlı eski bir binanın yaklaşık bir ay gibi kısa bir sürede çehresini değiştirmesiyle mükemmel bir yer haline gelmiş. Alt katında her türlü spor aletinin bulunduğu geniş ferah

bir spor salonu, dini vecibelerini yerine getirebilmeleri için mescit, hemen ilerisinde Kuaför salonu hanımlar saçlarını boyatıp, bakım yaptırıyorlar. Hamam, sauna, masaj odaları, cilt bakım odaları, soyunma dinlenme odaları mevcut. Üst kata çıktığımız zaman Çocuklar için mini bir kreş, gençler için kütüphane, her türlü enstrümanların yer aldığı müzik odası, çok yakında faaliyete geçecek olan el sanatları kursu için iki ayrı bölüm ayrılmış durumda. Burada resim, çini, hat ve pek çok sanat dalının yer aldığı kursların çok yakında faaliyete geçeceği söylendi. Bir üst kata çıktığımız vakit devasa bir mutfak karşılıyor bizleri, ev hanımlarına hem vakitlerini geçirecekleri, konu komşusu, arkadaşlarıyla iletişimi kuvvetlendirecekleri, ayrıca isterlerse eğer istihdam sağlamaları için aşçılık kursu, Oyun salonu bu salonda okey, iskambil, satranç gibi hobilerle vakit geçirebilirken, hemen yan oda ise hanımların kabul gün odaları olarak tasarlanmış. Arkadaşlarıyla gün yapmak isteyen hanımlar burada ev ortamında döşenen büyük geniş şık mobilyalarla döşenmiş oda da gün yapabiliyorlar. Yiyeceklerini isterlerse kendileri getiriyor, arzu ederlerse cüzi bir miktar karşılığında ev hanımlarına pasta börek yaptırabiliyorlar. Ayrıca mükemmel bir kafesinden de faydalanma imkanı var. Tabi bu tesis öyle hemen 10 dakika da gezilecek gibi değil daha çok faaliyet imkanları mevcut. Korkuteli’nde yaşayan hanımların mutlaka gidip görmesi, bu güzel hizmetlerden faydalanması lazım derim. Böyle güzel bir merkezi gördüğüm ve gezdiğim için kendimi şanslı adettim. Bu esnada diğer gazeteci büyüklerimi sıcak havada aracın içinde daha fazla bekletmemek için ziyaretimi kısa tuttum.

Daha anlatılacak o kadar çok etkinlik sunulmuş ki gerçekten Korkuteli gidilecek yer değil gelinecek yer olmuş. Korkuteli,1071 Alpaslan Yüzme havuzu ile gençlerin kötü alışkanlıklar edinmesinin önüne de geçilmiş. Yine aynı yerde Korkuteli halkının zamanlarını değerlendirecek kafeler inşa edilmiş.

Unutmadan ekleyeyim; 13 gün gibi rekor bir sürede yapılan, 1500 kişilik "Evlilik Parkı" da dikkatimizi çekti. Burada düğün, nikah, nişan gibi özel günler için etkinlikler yapılabiliyor.

Akdeniz Bölgesi'nin en büyük Kapalı Hayvan Pazarı ve Hayvan Borsası da önemli tesislerden biri. Bu tesiste en ince detayına kadar her şey düşünülmüş. Tesiste, şehir dışından gelen tüccarların cüzi bir miktar karşılığı konaklayabileceği 30 yatak kapasiteli otel ile yiyecek-içecek için kafeterya da yer alıyor.

Ama en önemlisi Korkuteli'nin en yeni gözde yeri ve en efsane projesi Kanal Korkuteli... Kesinlikle gidip yakinen görmelisiniz bu güzelliği... Kanal boyu Yörük kültürünün izlerini taşıyan eşyalar, Yörük çadırları ve hepsi güler yüzlü ve güzel olan Yörük kıyafetli personeller hizmet vermekte. Korkuteli'ne yolunuz düşerse kanal boyunda gondollarla gezmeyi unutmayın. Derim.

Korkuteli ilçemize böylesine güzellikler katan, Korkuteli Belediye Başkanımızı ve emeği geçen herkesi kutluyorum. Darısı diğer belediyelerin başına sizler ne düşünüyorsunuz bilemiyorum? Fakat ben gerçekten çok etkilendim ve beğendim.

Bence Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek'i ve belediye çalışanlarını tüm belediyeler örnek almalıdır. Gerçekten örnek alınacak çalışmalar sergiliyorlar. Korkuteli halkı, Başkan İşlek'i hangi siyasi partiye mensup olduğuna göre değil, yaptığı ve yapacağı hizmetlere göre değerlendirmelidir. Başkan İşlek, sadece Korkuteli'nin değil, bölgenin parlayan yıldızı olma yolunda hızla ilerliyor. Kendisini bir kez daha kutluyor, başarılar diliyorum.

Güldane KAYA

Kalp Antalya Gazetesi İmtiyaz Sahibi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum