Kurban Bayram-ı Mesajı
Hüseyin Demir

Hüseyin Demir

Kurban Bayram-ı Mesajı

19 Ağustos 2018 - 21:15

Hüseyin Demir

Saygı değer Hemşerilerim; mübarek Kurban Bayramınızı tebrik ediyor, size ve ailenize hayırlı, mutlu günler diliyorum. Bayramlar her birimizin Rabbimize ve bütün kardeşlerimizin birbirine yakınlaştığı günlerdir, muhasebe günleridir, bir yıl içinde yaptıklarımızı gözden geçirme günleridir. Kucaklaşma günleridir muhabbetle, birbirini aşkla seven insanların, dostların, inananların ve bütün insanların kucaklaştığı günlerdir. Bu kucaklaşma gününde hepinize mutlu ve muhabbet dolu bayram günleri diliyorum. Şu anda hac görevini ifade eden vatandaşlarımızın da haclarının kabul edilmesini diliyorum"

 

Türkiye büyük sınavların içinden milli birlik ve kardeşlik duygusuyla tam bir kararlılıkla geleceğe doğru yürüyor. İslam dünyası birçok acılarla karşı karşıya, insanlar ciddi risklerle, tehditlerle karşı karşıya. İşte böyle günlerde bayrama yeni anlamlar katmak gerekiyor. Özellikle son dönemlerde eti tırnaktan ayırmaya çalışanlar, ülkeyi bölmek isteyenler, vatandaşlarımız arasında fitne tohumu ekmek isteyenlere karşı bayramı da bir mübarek vesile olarak görelim ve omuz omuza verelim.

 

Şu anda ülkenin dört bir yanında her insanımızda aynı coşku var, bir bayram sevinci var. Bu sevincimizi pekiştirerek birbirimize Allah'ın selamı üzerinize olsun diyelim, barışı, esenliği, kardeşliğimiz baki, geleceğimiz kaim olsun diyelim. Komşularımıza dönelim, muhabbetle bakalım, Nesiniz, kimsiniz, hangi kökendensiniz diye sormaksızın kucaklaşalım. Gözlerimizde kardeşliğin kıvılcımı, yüreğimizde muhabbetimizin ışığı olsun. Bugünlerde bir kez daha hep beraber kardeşlik türküleriyle bayramı kucaklayalım, ilahilerimizde ve bütün coşkularımızda sadece kardeşlik sesi, mesajı her yere yayılsın.

Nerede olursak olalım, ister köylerde, yaylalarda, dağlarda, ister büyük şehirlerin mahallelerinde, hep beraber sokağa çıktığımızda bir kardeşlik havasını teneffüs etmenin mutluluğunu yaşayalım, hiçbir ayrımcılığa, ötekileştirmeye fırsat vermeyelim. İçinizden biri olarak, bir vatandaş olarak, hemşeriniz olarak, sizlere seslenmek istiyorum. Yüreği engin, gönlü derin vatandaşlarıma, hemşerilerime seslenmek istiyorum; hep beraber coşku içinde kutladığımız bayramı daha sonraki güzel günlerin bir başlangıcı olarak görelim. Şehit ailelerimize sesleniyorum, mübarek evlatlarını bayram öncesinde kaybeden ve geçen bayram ellerini öpen evlatlarını bu bayram göremeyen şehit ailelerimize; emin olunuz sizin acınız 81 milyonunun acısıdır, hepimizin yüreğinin yaresidir. O mübarek şehitlerimizin mekânlarının Cennet olduğundan hiç kimsenin şüphesi yok. Onların bu millete bıraktığı emanet hem vatanımızın birliği, beraberliği emanetidir, hem de aileleri olarak sizlerin bize bu millete emanetidir. Yine şu anda biz bayram sevinci yaşarken sınırlarımızda, şehirlerimizde, dağlarımızda bizim güvenliğimiz için nöbet tutan askerlerimize, polislerimize buradan sesleniyorum; sizin nöbette geçirdiğiniz her dakika normal vakitte geçen binlerce yıla bedel bir ecir sebebidir, nöbetiniz mübarek olsun. Bu millet adına çalışmanın onurunu, vakarını, bayramdaki gurbet hasretiyle dengeleyecek şekilde hepinizin vakur bir tarzda görevinizi yerine getirdiğinizden millet olarak eminiz.

 

Saygı değer vatandaşlarım, hemşerilerim, tüm dünya Müslümanları, mübarek Kurban Bayramınızı bir kez daha tebrik ediyorum. Allah milletimizin birliğini, beraberliğini, ülkemizin bekasını, devletimizin kudret ve şefkatini daim eylesin. Mübarek Kurban Bayramını muhabbetimizin derinleşmesini vesile kılsın. Allah'a emanet olunuz."

Selam ve dua ile-

19-08-2018

YORUMLAR

  • 0 Yorum