"asıl Engel Kafalarda Var"
Mustafa Kemal Bektaş

Mustafa Kemal Bektaş

"asıl Engel Kafalarda Var"

14 Ekim 2018 - 02:33

Sevgili dostlar burada zaman zaman köşemden UTEF Uluslararası Engelliler Yaşlılar Kimsesizler Federasyonu ile ilgili bilgiler vermiştim. Belki bilirsiniz aynı zamanda Atakum ilçesinin UTEF başkanıyım. Kapsam Haber olarak da UTEF'in her türlü faaliyetlerini destekliyoruz.

 

Rabbim önce hepimize sağlık sıhhat versin. Ancak kimse sağlığına güvenmesin. Bugün sağlıklı olabilirsiniz. Yaına sağlıklı olacağınıza garantiniz var mı?

 

Evet benimde şu an elim ayağım tutuyor. Ama yarın ne olacağımız belli mi?

 

Ülkemizde maalesef maalesef başımıza bir felaket gelmedikten sonra hastalar ve engelli insanlarımız akla gelmiyor. Ne zaman ki elden ayaktan düşüyoruz, ne zaman ki bir kaza ya da hastalıkla kendumiz ve ya bir yakınımız engelli hale geliyor işte o zaman engellilere de el uzatın diye haykırıyoruz!...

 

Ne zaman UTEF Engelliler ve Kimsesizler Federasyonu olarak halkımıza, esnafımıza, kurum ve kuruluşlarımıza, yerel yöneticilerimize ve mülki amirlerimize başvursak canı gonülden el uzatanlarda uzatmıyanlarda var. Yani aslında engel kafalarda var.

 

Belki halkımızın çoğu bilmiyordur. UTEF Engelliler Yaşlılar Kimsesizler Federasyonunun Samsun il başkanı sayın Cemal Olgun bey Karadeniz mahallesi Şevketiye Caddesi No:6 İlkadım'da (İstiklal İlkokulu yanı) il başkanlığı binasını tuttu. Yaklaşık bir aydır yanında yönetimden İzzet abi ile tamiratı, bakımı ile uğraşıp duruyor. Bir taraftan da engelli ve kimsesizlere yardım faaliyetini sürdürüyor.Binanin bakım ve onarımi için Kurum ve kuruluşlara, esnaflara başvuruyor. Maalesef şimdiye kadar bazı kimseler dernekler adı altında halkımızın duygu ve düşüncelerini istismar ettiklerinden, verilen yardımları alakasız kişilere ve yerlere verdiklerinden temkinli yanaşmaktalar. Bizi de onlarla aynı kefeye koymaya kalkışmaktalar.

 

Bende basınım. Üstelik UTEF Atakum ilçe başkanıyım. Bu tür haberleri sizler gibi basından okumaktayım. Daha temsilcikik yerim bile yok.

 

UTEF Federasyonu hem yurt dışında ve hemde yurt içinde temsilcilikleri olan yasal bir kuruluştur. Ne yardım edilirse direk ihtiyaç sahiplerine yardımları ulaştırmaktadır.

 

Bu gün hepimiz sağlık ve afiyetteyiz. Peki, yarin hepimizin ne olacağı belli mi?

 

Gelin engelli ve kimsesiz kardeşlerimize yardım amacıyla kurulan UTEF Uluslararası Yaşlılar Kimsesizler Federasyonuna yardımlarınızı esirgemeyin. KAFALARDA Kİ ENGELLERİ KALDIRALIM. Tüm esnaflarımıdan, Kurum ve Kuruluşlarımızdan yardımlarını bekliyoruz.

 

Tüm sevgili dostlarıma sağlık ve mutluluk dolu bir yaşam geçirmelerini UTEF ve KAPSAM Haber olarak diliyorum.

YORUMLAR

  • 0 Yorum