EDİRNE ADD'NİN KUR'AN RAHATSIZLIĞI!.
Reklam
Reklam
Şaban Öztürk

Şaban Öztürk

EDİRNE ADD'NİN KUR'AN RAHATSIZLIĞI!.

10 Ekim 2021 - 23:24

Edirne'de anaokullarında çocuklara Kur'an eğitimi verilmesi Kemalist sendika ve derneği rahatsız etti...Edirne'de Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Müftülüğü arasında 4-6 yaş arasındaki çocuklara Kur'an-ı Kerim öğretilmesi için protokol imzalandı..Bu kapsamda velilere form gönderilirken çocukların Kur'an-ı Kerim öğrenmesini hazmedemeyen Kemalist bir güruh, "çocuklara ahireti değil bu dünyayı öğretin" açıklaması yaptı.."4-6 yaşındaki küçücük çocuklara öncelikle, ortalama daha 70 yıl kadar yaşayacağı “bu dünya” ile ilgili değerler öğretilmelidir.  4-6 yaşındaki çocuklara, öteki dünya ile ilgili kurs vermek, dini eğitime hizmet değildir. Bu durum küçücük çocukların sadece korkularını büyütmeye hizmet etmektedir. Atatürkçü Düşünce Derneği ve Tüm Öğretmenler Sendikası (TÖS) olarak soruyoruz..Küçücük çocukları korkutmak “Milli” eğitime hangi faydayı sağlayacaktır? Okullara imam göndermenin anlamı yoktur. İmamların görev yeri camilerdir."

**** 

Atatürkçü Düşünce Derneği bir de Değer konusunu açıklamış!. Demiş ki; “Değerler çok çeşitlidir; Evrensel değer, Ahlaki değer, Milli değer, Dini değer, İnsani değer, Estetik, Hoşgörü, Saygı, Sevgi, Anne sevgisi, Vatan sevgisi vb. gibi..Ahlaki değer, evrenseldir ve bu dünyalıktır..Dini değerler; Din'den Din'e, Mezhepten mezhebe, Cemaatten cemaate farklılık gösterir ve genellikle öteki dünya (ahiret) ile ilgilidir. Ahiret gününe İnanmak, cennet cehennem, melek, şeytan, cin, ruh, kabir azabı vb. gibi..

Türk Vatandaşlarına “Milli Eğitim” vermek Diyanetin veya Müftülüğün görevi değildir..  

****

O halde dinsizlerin cesetlerini yıkamak, namazsızların namazını kıldırmak, ahirete inananmayanları tertemiz toprağa gömmek de imamların işi ve görevi değildir; var mı bunun ötesi!. Size söylüyorum Sevgili Diyanet ve Değerli imamlar.. 

Bu fitne çıkarmak değil; herkesin işini ve görevini bilmesidir!. 

Dini “korku” olarak görüp “öcüleştiren” bu Dine, İmana, Kur’ana, Vatana, Millete, Milli değerleri tanımayan Dini değerlere de düşman bu köhnemiş zihniyeti ve Edirne ADD ve TÖS’ü kınıyorum..

Hayırlı günler diliyorum.. 

11 Ekim 2021 PAZARTESİ

YORUMLAR

  • 0 Yorum