KAPATMA AMA FEZLEKE İLE YOK ET!.
Şaban Öztürk

Şaban Öztürk

KAPATMA AMA FEZLEKE İLE YOK ET!.

28 Şubat 2021 - 18:42

Parti kapatmanın önünde engel varsa fezleke ile ortadan kaldır!.

PKK'nın Gara'da 16 vatandaşımızı alçakça şehit etmesinin ardından tüm Türkiye terörü lanetlerken muhalefet partilerinden devleti suçlayan açıklamalar geldi.. HDP'den yapılan açıklamalarda ise PKK kınanmadı, 16 şehidin sorumlusunun devlet olduğu öne sürüldü..Âmentüleri olan Demokrasi adına, hukuk içinde siyaset yapsın diye oy verdikleri parti, terör örgütü ile ilişki içinde..

Yalnız yurtiçinde değil, tüm dünyada oy verdikleri partinin milletvekilleri, on binlerce insanı katleden PKK en ağır insanlık suçlarını işlerken ona “terör örgütü” dahi deyip kınayamıyor!.

Terörist PKK’ya onun siyasi uzantısına laf söyleyince “Kürt düşmanı ilan etmek” o malum gurupların eski taktikleridir..

****

PKK terör örgütü ile ilişkisini bile bile HDP’ye oy veren herkesin oyu, askerime sıkılan kurşun 

gibidir..Bu bu kadar basittir.. Yok efendim sinir uçlarını kaşımamak lazım mış!.. Hadi oradan pısırık korkak herif!. Sen otur köşende, ‘ Biz zamanında çok mücadele ettik, bu olanlar büyük bir oyundan ibarettir; vs..vs..’

40 binden fazla delikanlım şehid edildi.. Var mı daha ötesi?!.

HDP’nin terörist PKK ile ilişkisine 

rağmen kapatılmamış olması vatandaş olarak kimsenin sorumluluğunu yok etmez..

Topluma karşı sorumlu vatandaş, siyasi tercihini de ona göre kullanmalı; oy tercihi terör örgütü PKK’nın siyasi kolu için dolgu malzemesi olmamalı, oluyorsa da eleştiriyi kabul etmeli!.

****

Her şeye rağmen, her evden en az bir oy verdiniz..O zaman da TBMM’ne gönderdiğiniz milletvekillerinin ne gibi faaliyetler yaptığını bilme hakkınız var, öyle değil mi?!.

Sizden demokratik siyaset için oy isteyen milletvekili ne yapıyor, biliyor musunuz peki?!.

Ağrı milletvekili Dirayet Dilan 

Taşdemir’in ne yaptığını birkaç gün önce İçişleri Bakanı Süleyman Soylu şöyle anlattı.. Diğerleride aynı!..Al birini vur öbürüne.. Hatta kapatılma ihtimaline karşı başka partilerin içine yerleşmiş olanlar bile!..

****

Yazık ki HDP milletvekillerinin çoğu PKK’lılarla yakın ilişkide, seçmeni de bunu biliyor. Bilmeyenler ise Dilan Taşdemir’e şunu sorsun, “Sen Ağrı milletvekilisin, Ağrı’nın sorunları ile ilgileneceğine ne işin var terör kampında, söyle bakalım Ağrı nire Gara nire...” Onun İçin çok güzel ve akıllı bir yöntem var:  Kapatma ama fezleke ile çok sert bir biçimde ve çok kısa sürede yok et ki aynı şekilde vatana ihanet eden ya da ihanet edenlere payende olan ve kol kola yürüyenlere de ders vermiş ol..

Sadece milletvekilleri değil, Belediye Başkanları da öyle..

Mesela, 16 vatandaşımızı PKK’nın şehid ettiğini belgeleriyle ispat etmelerine rağmen kınayamayan ve hatta PKK’ya toz kondurmayan; belli saatten sonra otoparkları bile onlara terkeden Proje Belediye Başkanlarına de ki; sen şehrindeki çöp dağlarıyla ilgilen, Diyanetin o senin hiç uğramadığın camilerde okunan hutbelerine burnunu sokma!..

Hayırlı günler diliyorum.. 

01 MART 2021 PAZARTESİ 

YORUMLAR

  • 0 Yorum