KARANLIK AYDINLIĞIN YOKLUĞUDUR!.
Şaban Öztürk

Şaban Öztürk

KARANLIK AYDINLIĞIN YOKLUĞUDUR!.

13 Ocak 2022 - 21:48

Haritayı önünüze alıp bakarsanız, Rusya’nın sanıldığı gibi Çin’le çok uzun bir sınırı olmadığını görürsünüz..Yeni Delhi Sirinagar koridorunda Çin’e ulaşılır..

Burası sorun yumağı haline gelen Keşmir bölgesi..Çin ile Hindistan arasında doğal sınır olarak Himalayalar var..Bu bölgede iki ülke arasında bir şerit gibi Nepal var..

Nepal’le Bhutan arasında yer alan dar bir koridordan Hindistan’la ve Çin arasında yeniden bir dar koridor açılır.. Bangladeş arada kalır.. Hindistan’ın batısı Pakistan’la doğusu Birmanya/Myanmar ile tutulur..

Yine bizim ÎSARKARDEŞLİĞİ olarak Pandemi dönemi olmasına rağmen son iki yıl içinde 26 tane su kuyusu açtığımız, yüzlerce kurban keserek, fitre, zekat, sadaka ve yaptığınız bağışları ulaştırdığımız en çok yarası olan bölge işte tam da bu bölge..

****

Bugünkü İran’da 30.000.000-35.000.000 Azerbaycan Türkü olduğunu bir kenara not edelim.. Fulbright Eğitiminin ABD için neden önemli olduğunu da bu vesile ile hatırlatalım..Peki bizim maarifimiz ne zaman gerçekten “Milli” olacak?!. Eee, bu işler böyledir..

Türk devletleri teşkilatının kurulması fikri Kazakistan’dan çıkmıştı değil mi?!. Birileri çıkar Rusya ve Çin’in Türk Devletleri Teşkilatı’nın doğal üyesi olmasını ister, birileri halka bu silahları kim dağıtıyor diye sorar.. İsrailoğulları kayıp 13. kabilesini arar vs..vs.. Karanlık aydınlığın yokluğudur..


Size bir şey söyleyeyim mi; orada insanlara silah dağıtanlarla, diğer ülkelerde insanlara iğne dağıtanlar aynı çevrelerdir..

Birileri yine bizim kanlarımız, gözyaşlarımız, çalınan alın terlerimiz üzerinde kendilerine servet ve iktidar ararken, bir de onların değirmenlerine su taşıyor olmayalım da!. Keşke övünmeyi-dövünmeyi biraz bıraksak da düşünsek!.

Ve önce “Biz nerede yanlış yaptık” diye sorsak!.Ha, sahi, şimdi sıra kimde?!. Fergana’ya ve Himalayalar’a dikkat!. İndüs’ten Himalayalar’a yol gider?!.Sıra Özbekistan’da!. Selâm ve dua ile.. Hayırlı cumalar diliyorum..

14 OCAK 2022 CUMA

YORUMLAR

  • 0 Yorum