Reklam

Yeni Başarılara Yine Başarılara..

Afyonkarahisar Dinar Şehit P

Yeni Başarılara Yine Başarılara..

Afyonkarahisar Dinar Şehit P

Yeni Başarılara Yine Başarılara..
26 Eylül 2018 - 02:53
Reklam
Reklam

Afyonkarahisar Dinar Şehit P. Uz. Çvş. Selçuk Gürdal Ortaokulu Tüm Merkezi Sınavlarda Büyük Başarılara İmza Attı.

 

Eğitim öğretime başladığı dönemden bu yana gerek akademik gerek sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerdeki başarısıyla ilçe eğitim alanında haklı bir yer edinen ŞPUÇ Selçuk Gürdal Ortaokulu 2017-2018 eğitim-öğretim yılında da başarılı bir hazırlık süreci sonunda, uygulanan bütün merkezi sınavlarda büyük başarılara imza attı.

 

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yaptığı 2017-2018 Parasız Yatılı ve Bursluluk Sınavında 19 öğrencimiz başarılı olarak burslu okuma hakkını elde ederken bu alanda okulumuza da ilçe birinciliğini kazandırmışlardır. Geçmiş yıllarda bu sınavı kazananlar ile birlikte halen toplam 27 öğrencimiz devlet bursuyla okumaktadır.

 

Yine geçtiğimiz yıl yapılan Liselere Giriş Sınavında 20 öğrencimiz Fen Liselerini kazanma başarısı gösterirken (Denizli, Antalya, Eskişehir, Afyon gibi seçkin Fen Liseleri dâhil) toplamda 24 öğrencimiz sınavla öğrenci alan liselere yerleşmiştir. Bu alanda da okulumuz zirvede yer almıştır.

 

Geçen öğretim yılına kadar ilkokul ve ortaokul aynı binada eğitim yapan ve bu nedenle kalabalık sınıf mevcutları nedeniyle dezavantajlar yaşayan okulumuz bu öğretim yılında yeni okul binasına taşınarak daha gelişmiş fiziki imkânlar, ideal (20-25 kişilik) mevcutlara sahip sınıfları ve güçlü eğitim kadrosuyla yeni başarılara imza atmaya hazırlanmaktadır.

Dinar Gündem