Reklam

"Affetmek erdemli bir davranış ken, insanlar bu özelliğini hep acizlik olarak görmektedir"

İyi Parti Afyonkarahisar il Başkanı Mehmet İnkaya haftalık basın toplantısı gerçekleştirdi.

"Affetmek erdemli bir davranış ken, insanlar bu özelliğini hep acizlik olarak görmektedir"

İyi Parti Afyonkarahisar il Başkanı Mehmet İnkaya haftalık basın toplantısı gerçekleştirdi.

04 Eylül 2019 - 02:34
Reklam

İyi Parti Afyonkarahisar il Başkanı Mehmet İnkaya haftalık basın toplantısı gerçekleştirdi.

Gerçekleştirilen toplantıda çok sayıda konuyu elen İnkaya şu ifadelere yer verdi;

 

"Herkesi saygı ve sevgiyle selamlarım Hicri yılbaşımız kutlu olsun 1 Eylül Dünya Barış gününüz kutlu olsun. Yeni adli yılın başlamasını 1 eylül Uşak ilimizin kurtuluşunu, 2 Eylül Eskişehirimizin kurtuluşunu kutlarım.

 

 Yurtta sulh Dünyada sulh diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, hep şu sözü de hatırlatmıştır .‘’Mecbur olmadıkça Savaş yapmak cinayettir.’’

 

İyi Parti olarak  bu ilkeye inanıyor gönülden destekliyoruz. Bu günlerden Barış'a o kadar ihtiyacımız var ki ,gelişmekte olan  ve geri kalmış bazı  ülkelerde kan gözyaşı hiç dinlemekte,

 

 Affetmek erdemli bir davranış ken, insanlar bu özelliğini hep acizlik olarak görmektedir.

 

Canlıların en akıllısı insan, hoşgörüyü paylaşmayı becerebilse barış dünyaya yayılacak ; ama ne mümkün!! Trafikte niye beni geçtin, önümü kestin ,benim takım senin takımı yener.

 

 Benim parti ,senin parti ,Bu daha uzar gider. Benim babam senin babanı döver.v.b. Son günlerde ülkemizde temel ihtiyaç ürünlerine  zamlar yapılmakta, yaklaşık 1 ay içerisinde doğalgaza 2. zam da yapıldı . Bir faturayı ödemeden ikinci zamlı faturayı elimize aldık  Televizyon kanallarından muhalefete yakın birkaç kanal iktidarın zamlarından halkın bunaldığını vurgularken, İktidara yakın birçok kanal Büyükşehir belediyelerinin yol ücretleri zamlarını bas bas bağırarak duyurmaktadır. Bizim vatandaşımız saf ta değildir.  Birisi de çıkıp Belediyelerde yapılan zamların elektriğe, akaryakıta yapılan zamlarla ilgisi vardır demektedir.

 

 Amaç benim Parti ,senin parti meselesi , Halbuki Adalet herkese lazım yer zaman gözetmeksizin insan adaleti terk etmemeli  Her Eylül Ayının başında Adli Yıl açılışları yapılır adaletten bahsedilir, ama demokrasinin devletin temeli ,mülkün temeli Adalet katledilir.  Dünyada barış istiyoruz diyenler, Adalet istiyoruz diyenlerde  bu sefer ormanları ve orada yaşayan hayvanları katlettiler .

 

Arkasından da  Barış istiyoruz derler Barış'tan adaletten dem vuran, PKK'lı ı orman yakan hayvan yakan insan bile olamamış canilerdir. Evet Barış istiyorsak Adalet istiyorsak sadece kendimiz için istememeliyiz adalet ve barış herkese lazım. Türkiye Cumhuriyeti Devletinde yaşayan herkes nüfus cüzdanı olan herkes kardeştir.

 

Biz burada birlikte yaşamak zorundayız 

 

Alevi’si Sünni’si Kürdü Türkü hepsi barış ve adalet anlamında eşittir. Bundan başkasını düşünenler yanlış düşünüyorlardır. Herkese Barış hüküm sürdüğü bir dünya, Adil davranılan ve yaşanılan, iyiliğin moda olduğu bir ömür, diliyoruz. Yolumuz amacımız iyilik olsun. Allah iyilikten ayırmasın                      

YORUMLAR

  • 0 Yorum