"AFYON ÖMER İPEK TERMALDE REZİLLİK"

Afyonkarahisar Ömer Termed Termal (İpek Termal veya Kaplıca Turizm AŞ) nin müşterilerinden Mustafa Arıkan mahkeme kararı olmasına rağmen mağdur olduklarını iddia etti.

"AFYON ÖMER İPEK TERMALDE REZİLLİK"

Afyonkarahisar Ömer Termed Termal (İpek Termal veya Kaplıca Turizm AŞ) nin müşterilerinden Mustafa Arıkan mahkeme kararı olmasına rağmen mağdur olduklarını iddia etti.

23 Nisan 2021 - 15:26
Reklam

Afyonkarahisar Ömer Termed Termal (İpek Termal veya Kaplıca Turizm AŞ) nin müşterilerinden Mustafa Arıkan mahkeme kararı olmasına rağmen mağdur olduklarını iddia etti.


Mustafa Arıkan; "Afyonda yerleşik 800 ve Türkiye genelinde 4500 üyesi vardır. Üyelik tarihinden beri ücretsiz olarak istifade ettiğimiz günü birlik ücretsiz havuz kullanımlarımız iptal edildi.Yıllık aidatlarımız 900 Tl ye çıkarıldı. Ayrıca bizden bakım onarım adıyla 5000- 10.000 TL ilave ücret istiyorlar. Konu Tüketici Hakem Heyetine taşındı. Mahkeme bizleri haklı buldu. Konu Termal tarafından üst mahkemeye taşındı. Termalin talebi reddedildi.


Bütün bunlara rağmen havuzlara  girişimiz engelleniyor. Konunun çözümü için sorumlu kuruluş Ticaret Borsasına, İl Özel İdaresine,  Afyon Valiliğine ve Cimere başvurulmuş ancak olumlu bir netice alınamamıştır. Konu çözülmediği için bizler yıllık aidatlarımızı yatırmıyoruz.


Halen Firma aidatları almak için İcrai takibat yapıyor. Hakem Kurulu Kararlarını üst mahkemeye taşıyor. Bizleri adliye kapılarında süründürüyor.  Firma birilerinden aldığı güçle biz üyelerin haklarını gasbetmeye devam etmektedir.    
Mustafa Arıkan

ÖMER TERMAL DEVRE TATİL SÖZLEŞMESİNDEN
9.A.4-Tesis içerisinde sağlanan diğer imkanlar:
-Tatil kulübü üyeliği hakkı sahibine, gerek kendi kullanım dönemi süresince, gerekse dönemi dışında kalan diğer zamanlarda (GÜNÜ BİRLİK KULLANIMLARDA) ücretli hizmetlerden faydalanırken liste fiyatı üzerinden % 30 (yüzde otuz) indirim uygulanacaktır. Extra konaklamalarda ise % 20 (yüzde yirmi) indirim uygulanacaktır.
9.A.5- Kurallara uyma:  Kiracı/Üyelik sahibi, Termed Termal Sağlık Hizmetleri Turizm İnş.ve Tic.Aş.nin ve tatil yapacağı tesislerin yönetim planlarına, kullanım takvimlerine ve bu sözleşmede ekli bulunan devre tatil yönetmeliğine uymakla yükümlüdür.

 TESİS KULLANIM YÖNETMELİĞİNDEN
Bu yönetmelik ……….tarihli…………………nolu devre tatil sözleşmesinin ayrılmaz bir parçasıdır. İşletmeci Firma ile alıcı (kiracı/ üyelik sahibi) arasında tesisin kullanımından kaynaklanan ilişkileri ve tesisten yararlanma şartlarını düzenlemektedir.Taraflar bütün hak ve yükümlülüklerinde Türk medeni kanununun 2. maddesinde düzenlenen iyi niyet ve dürüstlük kurallarına uygun hareket etmekle yükümlüdür.
…………….

2- Üyelik sahibinin tesis içerisinde ücretini ödeyerek faydalanacağı aktiviteler; telefon, masaj, SPA merkezi, çamur banyosu, market, fotoğraf hizmeti, açık kapalı restorantlar ve bütün barlar,(tesisin bütün alanlarında alınan yiyecek ve içecekler),bilardo, dart, masa tenisi.
Üyelik sahibinin tesis içerisinde ekstra bir ücret ödemeden faydalanabileceği aktiviteler; Yüzme havuzları, su kaydırağı, gece ve gündüz animasyonları, Türk hamamı, sauna, fitnes  center, çocuk oyun parkı, çocuk oyun salonu,  kablosuz internet bağlantısı ve sinema salonu olarak belirlenmiştir.


ÖMER TERMAL DEVRE TATİL SÖZLEŞMESİNDEN (TESİSİN BAKIM VE ONARIMI ve EK ÜCRET)
    Tesisin bakım ve onarımı: Termed Sağlık Hizmetleri AŞ. Bu sözleşmedeki şartlar dahilinde, taşınmazın bakım ve onarımı ile tesisin yönetim ve idaresinden sorumludur. 
Ek ücret :Kiracı/ Üyelik sahibinin iş bu sözleşme şartları dahilinde iktisap etmiş olduğu tatil kullanım hakkı, sözleşmede belirtilenler dışında herhangi bir ek ödemeye ve yükümlülüğe  yol açmayacaktır.


      ÖMER İPEK TERMAL FİRMASINDAN  TALEPLERİMİZ     
1-Önceden olduğu gibi günü birlik havuz kullanımlarının ücret alınmadan devam etmesi
2-Yıllık bakım onarım aidatının sözleşmemizdeki gibi memur maaşlarına endeksli olarak artırılması.
3-İlave olarak istenilen 2.500- 4.000.- 7.000.- 9.000.-TL villa yenileme ücretlerinden vaz geçilmesi.
4-Üyelere sözleşme hükümlerine göre temiz ve bakımlı villaların hazır hale getirilmesinin sağlanması.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum