Reklam
Reklam

Ak Parti'de Gül Çağlı Başkan Seçildi

Ak Parti Dinar 6. Kadın Kolları Kongresi 17 Ekim 2020 Cumartesi günü Azizparkta geniş bir katılımla gerçekleştirildi.

Ak Parti'de Gül Çağlı Başkan Seçildi

Ak Parti Dinar 6. Kadın Kolları Kongresi 17 Ekim 2020 Cumartesi günü Azizparkta geniş bir katılımla gerçekleştirildi.

Ak Parti'de Gül Çağlı Başkan Seçildi
17 Ekim 2020 - 18:38

Ak Parti Dinar 6. Kadın Kolları Kongresi 17 Ekim 2020 Cumartesi günü Azizparkta geniş bir katılımla gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Maşımızın okunmasıyla başlayan genel kurulda divan başkanı ve divan üyelerinin seçimi yapıldı. 

Kongreye, Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı, Haydarlı Belediye Başkanı Duygu Peker, Ak Parti Afyonkarahisar İl Kadın Kolları Başkanı Ferdi Ertürk ve Ak Parti Dinar İlçe Başkanı İdris Er, Afyonkarahisar il Genel Meclis üyesi Bilal Demiröz, Ahmet Çetin, Belediye Meclis Üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.

 

Tek liste halinde gidilen Kongrede, mevcut başkan Gül Lale Çağlı yeniden seçildi.

Cumhurbaşkanı, Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasının dinletilmesinden sonra
Kongrenin açılış konuşmasını gerçekleştiren

Ak Parti Dinar Kadın Kolları Başkanı Gül Lale Çağlı: ‘Cumhurbaşkanımız ve genel başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ve partimizin mücadelesine Dinar’dan güçlü bir omuz verebilmek için çabalıyoruz. Cumhurbaşkanımıza laik olabilme adına yollara düştük. Görevimizi laikiyle yapabilmek için sadece seçimden seçime değil yönetimimle birlikte daima sağalar da olacağız. Aziz milletimizin bize verdiği desteğin sürmesi için  bir an bile boşluğa düşmeden, karamsarlığa kapılmadan hep vatandaşımızın yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Biz inandığımız yolda yürümekten asla yılmadık yılmayacağız.’dedi.

 

 Başkan Sarı Kadınların Önemini Anlattı
Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı katıldığı Ak Parti Dinar 6’ıncı Gençlik Kolları Kongresinde, Cennet analarımızın ayakları altında diyen bir dinin mensupları olduğumuzu ifade etti ve sözlerini şöyle sürdürdü. ‘Kadınlar milli mücadelede cepheye çocuğunun bezini mermilerin üzerine örterek cepheye mermi taşıdı.

Bu kadınlarımızın değeri, önemi zamanla daha iyi anlaşıldı. 1930’da ilk belediye seçimlerine oy vermeye ve aday olamaya başladı. Zamanla muhtarlık ve 5 aralık 1934’de Milletvekili seçme ve seçilme hakkını kazandı. Bu kadınların artık sadece ev kadını değil ülkemizde yönetme hakkı veridi. Kadın Kolları Başkanımız Gül Çağlı’ya ve yeni yönetimine başarılar diliyorum. Önce ki dönemlerde görev olan canla başla çalışan kadınlarımıza da canı gönülden teşekkür ederim.’dedi

 

 

Kongrede bir konuşmada Ak Parti Dinar İlçe Başkanı İdris Er yaptı. Er, ‘ Sizler ile aynı partide siyaset yapmak bizler için onurdur. On Dokuz yıllık siyasi yolculuğumuzda partimiz en büyük desteği hep kadınlardan aldı. Ak Parti Kadınlar ile güçlendi ve büyüdü. Kadınlarımıza en çok önem veren parti Ak Partimizdir. Tüm seçimlerden kadınlarımızın çalışmaları ile başarılı olduk. Sizler görünmez kahramanlarsınız. İnşallah birlik ve beraberliğimiz daim olur. Kadın Kolları Başkanımız Gül Lale Çağlı ve yeni yönetimde görev alan arkadaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun. Çalışmalarında şimdiden başarılar dilerim. Önceki dönemlerde görev alan kardeşlerimize partimize verdikleri destekten çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.’dedi

 

Kongrede son konuşmayı ise Ak Parti Afyonkarahisar İl Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk yaptı. Ertürk konuşmasında, ‘ Kongreler bizim bayramımız, düğünümüz çünkü bizler tazelenerek, yenilenerek aramıza yeni arkadaşlar katarak yolumuza devam ediyoruz. Ak Parti’de bizim için önemli olan görev değil. Dava kardeşliği yol arkadaşlığıdır. On Dokuz yılda On Beş seçime girdik Allah’ımıza şükür hepsinden başarılı çıktık. ‘İnsanı Yaşat ki, Devlet Yaşasın’ desturu ile hareket ederek önce insanımıza hizmet etmeyi hedef aldık. Önce engellilerimize dokunduk, önce yaşlılarımıza dokunduk ve önce ihtiyaç sahipleri vatandaşlarımıza dokunduk. Tabi ki bu başarımızda hiç şüphe yok ki Cumhurbaşkanımız, genel başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde rolü büyük. Onun sayesinde, onun dik duruşu sayesinde On Sekiz yılda nereden nerede ye geldik diyebileceğimiz bir Türkiye profili çizdik. Dış politikadan, enerjiye, tarımdan, sağlığa, eğitime, aile ve sosyal politikalara aklımıza ne gelirse önce insanımızı hedef aldık. Dolayısıyla Dinar ilçemizde de Başkanımız Gül Lale Çağlı’yı çok başarılı buluyorum. Önceki yönetimi de şimdiki yönetim kurulu üyeleri arkadaşlarımın canla başla çalışacaklarına inanıyorum. Hepinize şimdiden başarılar diliyorum.’dedi.

Tek liste halinde gidilen Kongrede, mevcut başkan Gül Lale Çağlı’nın yönetim kurulu üyeleri şu şekilde Gül Lale Çağlı, Fatma Karakuş, Türkan Yıldırım, Cennet Yılmaz, Gül Türker, Sultan Küçüktaş, Elif Darakçı, Zaferiye Öztürk, Rabia Er, Fatma Cihangir Avcı, Zeliha Özpınar, Nevin Baytaroğlu, Filiz Baytar, Neslihan Özkan, Ayşe Güneşdoğar’dan oluştu.

Aziz Parkta düzenlenen kongre toplu fotoğraf çekimleri ile son buldu.

Kaynak Dinar Gündem Gazetesi

YORUMLAR

  • 0 Yorum