Reklam
Reklam

AKHARIM BELEDİYE BAŞKANI EŞREF ÜNSAL'DAN AÇIKLAMA..!!

AKHARIM BELEDİYE BAŞKANI EŞREF ÜNSAL'DAN AÇIKLAMA..!!

AKHARIM BELEDİYE BAŞKANI EŞREF ÜNSAL'DAN AÇIKLAMA..!!
18 Eylül 2020 - 01:47
Reklam

Kıymetli Kasaba Halkı;

2019 Yerel Seçimlerinden sonra 5 yıllık projelerimizin gerçekleşmesi için programlarımızı hızlı bir şekilde yapmaya başladık. Ancak Asılsız İddialarla 66 nın üzerinde şikayet aldım. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız dâhil birçok yerden soruşturma geçirildik.


Hamdolsun tüm dosyalarımız anlımızın akıyla düştü. Sadece Kasabamızın girişine yaptığımız düğün salonumuzun davası devam etmekte, Oradan da çıkacak Cezama şerefle saygı göstereceğim. Çünkü düğün salonu Akharımın gelecek nesilleri için inşa ettik.


Düğün Salonumuz Akharım için dönüm noktası olacaktır. Düğünlerimizde silah atılmayacak, 3 gün süren düğünlerimiz 1 günde biterek yapılan gereksiz masrafların önüne geçilecek, Adet denilen neden yapıldığı bilinmeyen her şey son bulacaktı.


Düğün Salonumuzun toplam yapı alanı 1200 m2 dir. İnşa ettiğimiz alanda yetişecek 100 yıllık ot bedeli düğün salonumuzun Tuğla duvarının maliyetini dahi geçemez. Ama hala daha Akharım halkını düşünmeyen geleceğimizi düşünmeyen zihniyetler şikâyetlerine devam ediyorlar.


 

İlk dönemimizde Kasabamızın kanayan yarası olan İçme suyu ve Kanalizasyon alt yapısının yenilemesi yaptık. Yenileme sonrası Üst yapı Yollarımız maalesef kullanılamaz hale geldi. Yollarımızın bu halinden UTANIYORUM. Ama yollarımız bu şekilde kalmayacak İçme suyu bağlantılarımız bittiğinde Yaklaşık maliyeti 8 Milyonu aşacak olan Kasabamızın tüm yollarımızın yapımına başlayacağız. Kısa bir süre sonra müjde mesajı yayınlamayı düşünmekteydim.


Üzülerek bu yazıyı yazma ihtiyacı duydum.

YİNE bir Şikayet daha yapılarak Kasabamızın yolları için Hibe Aldığımız Parke altı dolgu malzemesini geçici bir süreliğine Düğün salonumuzun yan kısmına istiflettim. Bu malzemenin tek bir Allah’ın kuluna zararı olamaz. Ama Şikâyette bulunan kendini bilmezlerin iyi bildiği bir şey var; 66 nın üzerinde asılsız şikayet ettik tek Meraya yaptığı düğün salonunun davası devam ediyor biz yine merayı bozdu, hayvanlarımız aç kaldı diye şikayet edelim bir davası daha olsun Akharıma Hizmet olmasın diye düşündükleri için Bir şikayet daha yapıldı.Ekte yer alan Şikayet dilekçesini inceleyelim lütfen Bu ve benzeri şikayetler Güzel Beldem Akharım Halkına REVA mı? Beni Çarmığada gerseniz, Ayaklarımın altına Sandalye koyup dar ağacına da çıkartsanız verdiğim sözlerden dönmeyeceğim. Kültür Merkezimiz tamamlanacak, Düğün Salonumuz Tamamlanacak, Yollarımız yapılacaktır. Bizler geçiciyiz, makamımız mevkiimiz geçicidir. Aslolan İnsanımıza yaptığımız yatırımlardır. Sürç-i lisan ettiysem affola. Saygı ve sevgilerimi Sunarım.

Eşref ÜNSAL
Akharım Belediye Başkanı


YORUMLAR

  • 0 Yorum