Av. Ali Arıkan CHP Dinar İlçe Başkanı Oldu

Cumhuriyet Halk Partisi Dinar İlçe Olağan Kongresi, Dinar Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi toplantı salonunda yapıldı.

Av. Ali Arıkan CHP Dinar İlçe Başkanı Oldu

Cumhuriyet Halk Partisi Dinar İlçe Olağan Kongresi, Dinar Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi toplantı salonunda yapıldı.

Av. Ali Arıkan CHP Dinar İlçe Başkanı Oldu
28 Aralık 2019 - 19:35

Cumhuriyet Halk Partisi Dinar İlçe Olağan Kongresi, Dinar Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi toplantı salonunda yapıldı.

 

Toplantı salonun da gerçekleştirilen olağan Kongre Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın Okunmasının ardından divan kurulunun belirlenmesi ile başlarken Divan Kurulu Başkanı Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal oldu.

CHP Dinar İlçe Başkanlığı seçimlerine iki liste şeklinde girilirken Aday Av. Ali Arıkan’ın İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri şu şekilde

İlçe Yönetim Kurulu Asil Üyeleri;

Mehmet Altıntaş                  Ahmet Hakan Uyan

Mehmet Türk                        Raşit Başpınar

Feride Solak                           Nihat Çalışkan

Ramazan Yılmaz                     İsmet Özener

Özgür Pamukçu                      Abdulaziz Bekle

Vahdettin Gür                         Ali Gökhan Karataş

 

Diğer İlçe Başkanı Adayı Mevlüt Er’in İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ise şu şekilde

İlçe Yönetim Kurulu Asil Üyeleri;

Mevlüt Er                   Halis Turunç

Mehmet Sarı              Naci Emren

İlhan Sağlam              Ahmet Gülbeyaz

Salih Karaman           Erdoğan Mutlucan

Türkan Altınbaş         Ebru Cengizay

Bora Karakaya           Ferhat Sarı

Seyhur Güçlü

 

Açılış Konuşmasının ardında ve Divan kuruluna gelen önergeler oylandıktan sonra adayların konuşmalarına geçildi.

İlk Olarak Başkan Adayı Av. Ali Arıkan bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasında Arıkan Şu ifadeleri kullandı; 13 Eylül 2019 tarihinde adaylık açıklamamı yapmamla beraber bütün üyelerimiz ve delegelerimizle birebir görüşmeler yaparak neler yapmak istediğimizi hedeflerimizi açıkça ortaya koyduk. Bu süreçte emeği geçen tüm partililerimize sonsuz teşekkürler ediyorum. Parlamenter sisteme yeniden dönmek için Ülkemizin Cumhuriyet Halk Partisi iktidarına ihtiyacı var. Çünkü bizler bu ülkenin temel taşlarıyız. Ben Sayın Mevlüt Er Başkanımla yanı yönetimde bulundum. Bazı Mevlüt Beyle aramızda görüş farklılıkları oluştu bu süreç içerisinde. Bir paylaşım eksikliği olduğu kanaatına vardık. Yeni bir yönetimle gençlikle bu partiyi bir adım daha ileriye taşıyabilmek adına bu yola çıktık. Bu süreçte bana destek olan herkese teşekkür ederim. İnşallah sağlıklı bir seçim olur. Huzurlu bir biçimde kongremizi tamamlayalım. Kazananı tebrik edelim kongremiz ilçemize ilimize ve partimize şimdiden hayırlı uğurlu olsun hepinizi saygı ve sevgilerimle selamlıyorum” dedi.

 

Daha sonra bir konuşma gerçekleştiren İlçe Başkan Adayı Mevlüt Er konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “sevdamız Dinardır bizim. Bunu için ne gerekiyorsa yaptık yapacağız. Hep söylüyorum ilçemize ünitemize partimize ve bu ülkeyi bize emanet eden Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarımıza borcumuz var. Ödeyene dek hatta ölene dek bu mücadeleye devam edeceğiz. Biliyoruz ki bu ülke ve Cumhuriyet Halk Partisi bir bütündür. Cumhuriyet Halk Partisi Özgürlükler Partisidir. Değerli arkadaşlar fazla zamanınızı almayacağım. Bu süreçte bizlere destek olan herkese çok teşekkür ederim. Huzurlu bir biçimde kongremizi tamamlayalım. Kim dönerse dönsün ben dönmezem yolundan diyorum hepinizi saygıyla selamlıyorum teşekkür ediyorum” dedi.

Bir konuşma da CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal gerçekleştirdi Köksal Şunları söyledi; “31 Martı ve 23 Haziranı gerçekten genel başkanımızında söylediği gibi Martın sonunu bahar hatta yaz kılarak geçirdiğimiz bir süreçten sonra partimiz için iktidar kongresi umuduyla yola çıktığımız kongrelerimizle yine sizlerle beraberiz. Gönül isterdi ki tek aday ve tek liste ile çıkalım çünkü maalesef geçmişte yaşadığımız örnekler il ve ilçelerde birden fazla aday olduğunda o kadar çok insanlar yarışıyor ki hani bir yumurta örneği var 3 tane aday var 3 yumurta 3 ü çarpışıyor 2 si kırılıyor bir tanesi hasarlı bir şekilde seçiliyor ve seçilen başkana diğer arkadaşlar zaten hırpalanmış şekilde seçilen başkana da diğer adaylar küsüyor çalışmak istemiyor. Diliyor ve istiyorum ki bu kongreden sonra kaybeden arkadaşımız kazanın yanında olur birlik beraberlik içerisinde çalışmaya devam edelim. Dinr son 3 seçimde oyunu en yüksek oranda arttırmış ilçemzi. Biz istiyoruz ki birdahaki seçimde Dinar Belediyesine Altı Oku Cumhuriyet Halk Partisi Bayrağını dikelim. Kongremizin ilimize ilçemize hayırlı uğurlu olmasını diliyor. İktidar kongresi olması umuduyla yolunuz yolumuz açık olsun, Yolumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yolu olsun.” dedi

Konuşmaların ardından toplantı salonun da İlçe Seçim Kurulu tarafından kurulan oy sandıklarına delegeler oylarını kullandı.

Seçim bitiminde sandıkların açılması ile sayılan oylar neticesinde 153 Delege oy kullandı

3 geçersiz 1 boş oy kullanıldı geçerli oyların 78 ini alan Av Ali Arıkan CHP Dinar İlçe Başkanlığını kazanırken,
71 oy alan aday Mevlüt Er İlçe Başkanlığı seçimini kaybetti.

DİNAR GÜNDEM GAZETESİ 


YORUMLAR

  • 0 Yorum