Reklam
Reklam

Başkan Uysal Özkaya Özür dilemeli

Ülkem Partisi Afyonkarahsar İl başkanlığı haftalık basın toplantısını gerçekleştirdi.

Başkan Uysal Özkaya Özür dilemeli

Ülkem Partisi Afyonkarahsar İl başkanlığı haftalık basın toplantısını gerçekleştirdi.

Başkan Uysal Özkaya Özür dilemeli
10 Ocak 2020 - 13:43
Reklam

Ülkem Partisi Afyonkarahsar İl başkanlığı haftalık basın toplantısını gerçekleştirdi.

 

Başkan Kadir Uysal öncelikle 10 Ocak Çalışan gazeteciler gününü kutlayarak, sözlerine başladı.

 

 Başkan Uysal " Adalet ve Kalkınma Partisi Ülkeyi 18 yıldır yönetiyor fakat ülke içerisinde kamuya ait fabrikalar satıldı, hayat pahalılığı hat safhada, Türkiye bizim ülkemiz bizim bu ülkeye yazık etmesinler.

 

 

Yerli otomobil konusunda, AKP'nin yaptığı toplantıda, Ak Partili vekil Ali Özkaya'nın fabrika nerede diye soran saman kafalılar cümlesini kendisine yakıştıramadım bu halktan özür dilemeli, bende bir saman kafalı olarak soruyorum bu fabrika hakikaten nerede?

 

Kamyoncuların dijital takograf meselesi var birde bu konuda kamyoncularımıza uygulanan bir zulümdür. gittikçe işi daha da içinden çıkılmaz bir duruma sokuyorlar. 

 

 

Dünya gündemine gelince, İran'lı komutan ve general Kasım Süleymani’yi öldüren Amerika, orta doğuda ülkeleri karıştırmak adına yeni bir kaos daha yaratmıştır. Bu durum dünya ülkeleri açısından sıkıntılı, biz ülke olarak yeni bir savaşın eşiğinde olmak istemiyoruz.

 

 

 O nedenle Türkiye olarak bizim ülkemiz her zaman ön plandadır bizim için.  Misafir konuk Ömer Özkan'da emeklilere yapılan zam farkıyla ilgili olarak, verilen zammın yeterli olmadığını, enflasyon farkının ise giderek arttığını, emekliler derneği başkanı Ahmet Ege'nin o koltukta oturmaması gerektiğini ifade ederek, tepkisini dile getirdi.

 

 

 

Uygur Türklerine karşı uygulanan zulmü protesto amacıyla toplanan grup hakkında da siyasilerin orada olmadığını, MHP'li ülkücülerin meydanlarda olmadığını ifade etti. Yine İl başkan yardımcısı Erol Dinç'te çitçinin ve ekonominin zor durumda olduğunu ifade ederek, esnaf ve çiftçi sıkıntılı ifadelerini kullandı.

 

 

Aynı zamanda, gastronomi ile ilgili de bilgi veren Dinç, gastronomi anlamında da güzel gelişmelerin yaşandığını ifade etti, yine il başkan yardımcısı Ahmet Yeşilay'da inşaat ve harfiyat sektöründe sıkıntıların olduğunu şu an sektörün durgunluk içerisinde olduğunu yeni harfiyat döküm alanının çok uzak mesafede olduğunu ifade ederek, bu sahanın zeminin çok sıkıntılı olduğunu, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek'ten bu konuda yardım istediklerini dile getirdi.

 

 

 Başkan Yardımcısı Arif Yavuz'da çiftçinin ürettiği hiç bir ürünün para etmediğini mazotun ve yapılan masrafın alınan ürün karşısında eridiğini yapılan işin ise tamamen zarar olduğunu dile getirdi. Yapılan basın toplantısına İl Başkanı Kadir Uysal'ın yanısıra, İl Başkan Yardımcılarından Erol Dinç, Ahmet Yeşilay, Arif Yavuz ve misafir konuk olarak ta Ömer Özkan Katıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum