Reklam
Reklam

"Bazı Haber Siteleri Olayı Çarpıtarak Türk-Kürt Çatışması Çıkartmak İstiyor."

Dinar da gerçekleşen olay da ülke genelinde bazı internet sitelerinde olayın Türk-Kürt meselesi haline getirilmek istendiği görülmekte. Afyonkarahisar Valiliğinin de olayla alakalı açıklama yaptı. 

"Bazı Haber Siteleri Olayı Çarpıtarak Türk-Kürt Çatışması Çıkartmak İstiyor."

Dinar da gerçekleşen olay da ülke genelinde bazı internet sitelerinde olayın Türk-Kürt meselesi haline getirilmek istendiği görülmekte. Afyonkarahisar Valiliğinin de olayla alakalı açıklama yaptı. 

14 Eylül 2020 - 12:25

Dinar da gerçekleşen olay da ülke genelinde bazı internet sitelerinde olayın Türk-Kürt meselesi haline getirilmek istendiği görülmekte. Afyonkarahisar Valiliğinin de olayla alakalı açıklama yaptı. Afyonkarahisar Dinar İlçesi Stadyum mahallesinde yaşanan kavga'da dayak yiyen ve kafalarına demirlerle vurulan ailesini  gören baba, ruhsatı eşinin üzerinde olan silah ile 1 kişiyi öldürdü, 2 kişiyi yaraladı.


Edinilen bilgiye göre; Akşam saat 17: 30 sularında evlerinin yanında bulunan inşaat'dan gelen tozlardan rahatsız olan Mehmet A. (15) ve kardeşi Erkan A. (13) inşaat işcilerine inşaat'dan çok toz geldiği konusunda, İnşaat işcileri Özkan T. (25), Fırat T., Emrah Ö'ye telkinde bulunmaları üzerine iddialara göre çıkan tartışmada İnşaat işcileri tarafından çocuklarının darp edildiğini gören baba Ömer A. Eşinin üzerine ruhsatı olan silah ile önce 2 el havaya ve sonrasında üzerine gelen inşaat işcilerine karşı ateş etmesi sonucu, İnşaat işcisi Van Ercişli Özkan T. (25) 'in olay yerinde hayatını kaybettiği, diğer inşaat işcileri Fırat T, Emrah Ö'nün ise yaralandığı bildirildi.


Olay sonrası Polis ve Çevik Kuvvet ekipleri tarafından güvenlik önlemi alındığı, Olay yerinde yaşamını yitiren İnşaat işcisi Özkan T. (25) 'in cansız bedeni otopsi yapılmak üzere devlet hastanesi morguna kaldırıldığı, yaralıların ilk müdahalesi sonrası çeşitli hastanelere sevk edildiği, Savcılık tarafından yaşanan olay ile ilgili olarak geniş çapta soruşturma başlatıldığı bildirildi.


AFYONKARAHİSAR VALİLİĞİNDEN Kamuoyuna Önemle Duyurulur

Bugün bazı sosyal medya platformları ile PKK terör örgütü yandaşı haber sitelerinde “Afyonda Kürtlere yönelik saldırı”başlığı altında iddialara yer verilmiştir. Konu ile ilgili yapılan araştırmada olayın ilk belirlemelerine göre 13.09.2020 günü saat 18.00 sıralarında İl Dinar İlçesinde devam etmekte olan bir inşaatta çalışan işçiler ile inşaata komşu olan bir evde yaşayan aile arasında gürültü ve oluşan tozdan dolayı gerçekleşen tartışmadan kaynaklandığı anlaşılmıştır.

 
Tartışmanın kavgaya dönüşmesine müteakip gerçekleşen olayda 1999 Van Erciş doğumlu Ö.T. isimli şahıs hayatını kaybetmiş, E.Ö. ve F.T. isimli iki vatandaşımız ise yaralanmıştır. Olayda kullanılan silah ve demir muhafaza altına alınmış olup, olayın faali olarak değerlendirilen ve firar ettiği tespit edilen Ö.A. isimli şahsın yakalanması için çalışmalar kolluk kuvvetlerince devam etmektedir. Olay, yargıya intikal etmiş ve Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatılmıştır.


Olayın inşaat işçileri ile inşaata komşu aile arasında cereyan ettiği, toplumsal bir yanının bulunmadığı anlaşılmıştır. Konunun bazı değişik sosyal medya platformları ve haber sitelerinde iddia edilen hususlarla bir ilgisinin bulunmadığı anlaşılmış olup, olayın sebebine ilişkin gösterilen gerekçelerin maksatlı olarak çarpıtılarak yalan haberlere dönüştürüldüğü tespit edilmiştir.

Kamuoyuna önemle duyurulur


YORUMLAR

  • 0 Yorum