Reklam
Reklam

Dinar'da 19 Ekim Muhtarlar Günü Özel Bir Toplantı İle Kutlandı

19 Ekim Muhtarlar Günü programı hava şartlarından dolayı Kaymakamlık toplantı salonunda kutlandı.

Dinar'da 19 Ekim Muhtarlar Günü Özel Bir Toplantı İle Kutlandı

19 Ekim Muhtarlar Günü programı hava şartlarından dolayı Kaymakamlık toplantı salonunda kutlandı.

Dinar'da 19 Ekim Muhtarlar Günü Özel Bir Toplantı İle Kutlandı
19 Ekim 2020 - 19:17

19 Ekim Muhtarlar Günü programı hava şartlarından dolayı Kaymakamlık toplantı salonunda kutlandı.

Kaymakamlık toplantı salonunda başlayan toplantı, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı okunmasıyla devam etti.

19 Ekim Muhtarlar Gününe özel düzenlenen toplantıya, Kaymakam Selami Kapankaya, Belediye Başkanı Nihat Sarı, Ak Parti Dinar İlçe Başkan Vekili Av. Kazım Binbir, CHP Dinar İlçe Başkan Vekili Mehmet Altıntaş, MHP İlçe Başkanı Mustafa Karahan, İYİ Parti İlçe Başkanı Oktay Sayın, Dinar Merkez Mahalle Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Gürpınar ve muhtarlar katıldı.

İlçe Kaymakamı Selami Kapankaya açılış konuşmasında; “Muhtarlık müessesi çok eski bir müessesidir. Muhtarlarımız genel olarak bulundukları bölgede sevilen, sayılan kişilerdir. Muhtarlarımız gerek köylerinde gerek mahallelerinde olan sorunları biz merkezi idareye ve belediyelerimize ileterek her konuda yardımları oluyor. Son örneği ise pandemi sürecinde pandemi salgın denetimlerin kontrollerinde bizlere büyük manada yardımları oluyor.  Muhtarlarımız görevlerini büyük bir ciddiyetle yerine getiriyor kendilerinden memnunuz. Ayrıca Afyon içerisinde köy sayısı olarak en fazla köyü olan ilçelerden birisiyiz. Güçlü bir muhtar kadrosuna sahibiz.” dedi.

Belediye Başkanı Nihat Sarı toplantıda yaptığı konuşmasında; “Muhtarlık mesleği kutsal bir meslektir. Rahmetli dedem başta olmak üzere rahmetli olan tüm muhtarlarımıza yüce Allah’tan rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun. Sizlere de sağlıklı ömürler versin. 28 Mahalle muhtarımız ile bugüne kadar hiçbir problemimiz olmadı. Tüm muhtarlarımızın sorunlarına belediye imkanlarımız dahilinde çare bulmaya çalışıyoruz. Hatta bizler belediyede olmadığımızda muhtarlarımızın muhatap olabileceği Muhtarlık İşleri Müdürlüğünü hizmete açtık. Muhtarlarımızın istek ve taleplerini bizlere dilekçe yoluyla iletmesi için faydalı bir hizmet oldu. Muhtarlarımız ile mahalle toplantılarına başlamıştık. İki mahallemizde toplantımızı gerçekleştirdik. Pandemi sürecinden dolayı şu anda toplantılarımıza ara verdik. İnşallah en kısa zamanda pandemi süreci bittiğinde Sanayi Mahallemizde toplantımızı gerçekleştireceğiz. Toplantımızda mahallemizin istek ve temennilerini alarak belediye imkanlarımız doğrultusunda yerine getireceğiz.  Tüm mahallelerimizin rutin ihtiyaç ve taleplerini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirdiğimize inanıyorum. Hiçbir muhtarımızın kalbini kırmadan elimizden geldiği kadar sorunlarını gidermeye çalışıyoruz. Tüm muhtarlarımıza başarılar diliyor, Muhtarlar Gününü kutluyorum.” dedi.

Toplantıda son konuşmayı ise Mehmet Gürpınar gerçekleştirdi. Başkan Gürpınar; “Muhtarlarımız devletin en ücra köşeye uzanan elidir. Gerek bu hakkı teslim etmek için gerekse kamuoyunda farkındalık oluşturmak için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2015 yılında her yılın ekim ayının 19. Günü Muhtarlar Günü olarak ilan edilmiştir. Cumhurbaşkanımızın biz muhtarlara sağlamış olduğu fiziki şartların iyileştirilmesi, muhtar ücretlerinin asgari ücret düzeyine çıkarılması elbette önemlidir. 19 Ekim anlamı ile sadece muhtarların değil ayrıca milletin günüdür. Sözlerime son verirken Tüm Muhtar arkadaşlarımın 19 Ekim Muhtarlar Gününü kutluyorum.” dedi.

Konuşmaların tamamlanmasının ardından muhtarların istek ve temennilerinin alınmasıyla toplantı son buldu.

KAYNAK:    DİNAR GÜNDEM GAZATESİ 

Tahsin BAYTAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum