Dinar’da 29 Ekim Coşkusu

Dinar’da Cumhuriyetimizin 94

Dinar’da 29 Ekim Coşkusu

Dinar’da Cumhuriyetimizin 94

Dinar’da 29 Ekim Coşkusu
29 Ekim 2017 - 14:45

Dinar’da Cumhuriyetimizin 94. Yılı münasebetiyle resmi bir kutlama programı düzenledi. Kaymakamlık Makamında İlçe Kaymakamı Mustafa Şahin ve Belediye Başkanı Saffet Acar tarafından tebrik kabulü yapıldı.

Hava muhalefeti nedeniyle Kapalı Spor Salonunda başlayan program saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın söylenmesiyle devam etti.

İlçe Kaymakamı Mustafa Şahin ve Belediye Başkanı Saffet Acar halkın ve öğrencilerin bayramını kutladı.

Günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan İlçe Kaymakamı Mustafa Şahin Şunları söyledi, “Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün bizlere miras bıraktığı en büyük eseri olan Cumhuriyetimizin 94.'ncu yılını, ilk günkü gibi büyük bir coşku ve gurur ile kutluyoruz. Ulu Önderimizin, Aziz Türk Milleti'nin ufukları kara bulutlar ile sarılmış ve umutları tükenmişken, bir Güneş gibi Samsun'dan doğarak, tüm yurdu aydınlığı ile sarıp özgürlük ve bağımsızlık ateşini yakması ve akabinde, vefakâr ve cefakâr Aziz Milletimiz ile birlikte esaret zincirini kırıp parçalayarak Kurtuluş Savaşını kazanması, tarihte ender görülen başarılardandır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk bizlere, kazanılan bu büyük zaferin ardından, Milletimize sonsuza dek ışık olacak ve ileri medeniyetler sahasında ülkemizi zirveye taşıyacak ve orada tutacak bir emanet bırakmış, arkadaşları ile birlikte 29 Ekim 1923'te "Türkiye Cumhuriyetini" kurmuştur dedi.

Konuşmanın ardından öğrenci şiirleri, folklor gösterileri ve koşu yarışması düzenlendi. Son olarak ise, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere, Dinar İlçe Kaymakamı Mustafa Şahin, Belediye Başkanı Saffet Acar ve Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Merttürk tarafından verildi.

Gazi ve Ailelerine Sahip Çıkıldı

Cumhuriyetimizin 94. Kuruluş yıldönümünde İlçe Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürlüğünün organizesinde Gazilerimize ve şehit yakınlarına yer ayırılarak çiçek taktimi yapıldı. Yazı İşleri Müdürü Tekin Mumcu tarafından ilgilenilen Şehit Yakınları kapalı spor salonunda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını ilgiyle izledi.