"DİNAR İLÇE MİLLİEĞİTİM BÜNYESİNDE İHALEYE FESAT KARIŞTIRDILAR"

Afyonkarahisar Dinar İlçesi İlçe Millieğitim Müdürlüğü bünyesinde bulunan okul Kantinlerinin, ihale ile verilmesinde ihaleye fasat karıştırıldığı iddia edildi.

"DİNAR İLÇE MİLLİEĞİTİM BÜNYESİNDE İHALEYE FESAT KARIŞTIRDILAR"

Afyonkarahisar Dinar İlçesi İlçe Millieğitim Müdürlüğü bünyesinde bulunan okul Kantinlerinin, ihale ile verilmesinde ihaleye fasat karıştırıldığı iddia edildi.

09 Eylül 2019 - 18:42

Afyonkarahisar Dinar İlçesi İlçe Millieğitim Müdürlüğü bünyesinde bulunan okul Kantinlerinin, ihale ile verilmesinde ihaleye fasat karıştırıldığı iddia edildi.Dinar İlçesinde bulunan okuların Kantin işletmesi İhalesine giren Celal TOY, okulların kantinlerinde ihaleye fesat karıştırıyorlar. İhaleye girmesini istemedikleri kişilere Kantin demişbaş malezemelerinin fiyatlarını çok yükselterek, başka insanların ihaleye girmesini engelliyorlar; dedi.Okullarda bulunan kantinlerin ihale ile verildiğini belirterek, şartnamelerde okul demirbaş malezemelerinin kişiye özel olarak yükseltildiğini, ihalede Okul Müdürü ve Okul Aile Birliğinin müdahil olduğunu, yönlendirme yaparak ihaleyi pazalık konusu haline düşürdüklerini dile getiren Celal Toy, bu ihalelere fesat karıştıran okul Müdürü ve sorumluların devlete hesap vermesi gerektiğini belirtti.Dinar Fatih Ortaoklu Müdürlüğü tarafından ihale edilen Kantin İhalesinde fesat karıştığını dile getiren Celal Toy, okullarda demirbaş olarak gözüken malzemeler zaten tost makinası, masa v.s , ihalede istenilen para 300. tl, İhaleye fesat karıştıran okulda ise demirbaş malzemesini 17.000 tl olarak gösteriyorlar, başka insanların ihaleye katılmasını istemediklerinden dolayı deyişik uslup ile yanlış adım atılıyor; dedi.

Okularda kantin ihaleleri alan kişilerin İlçe Millieğitimde Memur Ö.S'ın kardeşleri, iddealara göre Cengiz Topel, fen lisesi, fatih ortaokulu, şakir ünver ilkokulunda ihaleleri alan aynı aileden insanların olduğu ve kendi eşinin bile ihaleyi alarak kantin çalıştırdığı iddia edildi. Ö.S nin kardeşi B.S nin ise 17000 tl demirbaş gösterilip ihaleye giremedikleri okulun kantin ihalesini aldığı, aile arası örgüt kurdukları iddia edilirken, ihalelere başka insanların girmemesi için her şeyi yaptıkları belirtildi.
HABER: AHMET UÇMAK 

YORUMLAR

  • 0 Yorum