ENGELLİLERi VE POLİSLERİDE DOLANDIRDILAR..

Afyonkarahisar Erenler Dolandırıcısı H.D Görme Engelli Mustafa Koç ile birlikte, vereseler olan 5 kişiyi dolandırdığını bildirdiler.

ENGELLİLERi VE POLİSLERİDE DOLANDIRDILAR..

Afyonkarahisar Erenler Dolandırıcısı H.D Görme Engelli Mustafa Koç ile birlikte, vereseler olan 5 kişiyi dolandırdığını bildirdiler.

ENGELLİLERi VE POLİSLERİDE DOLANDIRDILAR..
14 Ağustos 2019 - 00:57

Afyonkarahisar Erenler Dolandırıcısı H.D için çok dürüst insandır, deyip ön ayak olduğu, Görme Engelli Mustafa Koç ile birlikte, vereseler olan 5 kişiyi dolandırdığını bildirdiler.Kendisinin müteahhit olduğunu öne sürerek anlaşmış olduğu arsa sahiplerini ve kendisinden daire alanları mağdur etmeye devam eden H.D. ‘nin mağdurlarına yenileri eklendi.


Yeni mağdurlar arasında Gözleri görmeyen Mustafa Koç Amca ile birlikte, vereseler olan 5 kişiyi'de dolandırdığı edindiğimiz bilgiler arasında;

POLİS MEMURUNUDA DOLANDIRDILAR, TEHDİT ETTİLER..
Mağdur olan 100'ün üzerinde insanları aynı zamanda tehdit ettiğini, Mağdurlar; "Evrakta sahtecilik suçu da bulunan H.D.’nin mahkeme de de adamlarım var. “150.000 Türk Lirasına Yargıtayda hapis cezamı durdururum demesi” dikkat çektiğini bildirdiler.

Edindiğimiz bilgilere göre içlerinde 1 Baş Komser, 1 Polis Memuru başta olmak üzere, her kurumdan dolandırdığı insanlar bulunan H.D hakkında gizli bir tanık tüm dolandırdığı ve ona yardımcı olan insanların, Dolandırıcılık olayında bir polis memurunun yuvasının bozulduğu ve tüm kestiği karşılıksız çeklerden mağdur olan insanların olduğunu bildirdi. Gizli tanık öğle idealarda bulundu ki, aralarında Avukat ve Polislerinde bulunduğu büyük bir şebeke olduğunu, bu şebeke üyelerini savcılığa gidip bildireceğini, sadece çeklerden 1.5 Milyon Türk Lirası, ve tüm dolandırdıkları insanların paralarının çok büyük bir meblah olduğunu yapılan vurgun'un büyük olduğunu, Konu ile ilgili bir banka memurunun görevinden alındığını, Kesilen tüm karşılıksız çeklerin fotokopilerini ise haber merkezimize ulaştıracağını beyan etti. 


"HER GÜN AYRI BİR MAĞDURU VİDEO HABER OLARAK GÜNDEME TAŞIYACAĞIZ"
Bugün Harbiş , Nazmi saatçi mahallesi 584 sokak no 27'de ikamet eden, görme engelli olan Mustafa Koç amca'nın dolandırıldığını, Dolandırılanlar içinde aynı zamanda Mustafa Koç, Nimet Koç, Kadir Karaman, Ahmet Taşkın, Mustafa Taşkın'ında olduğu bildirildi. Kat karşılığı, Mevcut bulunan 6 dairelik evi yıkarak , Araziye yeni apartman yapılacağını, insanlara 24 ay sonra teslim etme sözleşmesi verdiği, yıkılan evleri sonrası kiraya giden mağdurlar hem evlerinden, hem arazilerinden oldular.


Mustafa Koç; Aradan 23 ay geçtiğini çok büyük mağdur olduklarını ve dolandırıcı H.D'nin görme engelli olarak evrakda sahtecilik yaparak bunları kadırdığını, sözleşme feshi için 250 bin türk lirası ve 1 daire vermedikleri sürece engelli vatandaşların mağduriyetini gidermiyeceğini beyan ederek, tehdit ettiğini belirtildi. Olay öncesi Afyonkarahisar da
Bize başvuran dolandırılan insanlar;  "C.C , H.E, A.S, Ç.A, H.K, S.K, Ç.İ, K.U, R.B, M.C, U.C, M.Y, Mustafa Koç, A.A, A.Y, Ş.H, O.B, C.Ç, E.A, B.A, M.B, G.G, H.G, N.K, K.K, A.T, M.T olarak kodladığımız isim ve soyadlar olarak, gün geçtikçe haber merkezimize ulaşanların sayıları çoğalıyor. Her bir mağduru video haber olarak sizlere afyonyerelbasın.com'dan aktaracağız.

"Mustafa KOÇ'un videosundaki açıklamaları Video Haberimizde"
HABER VE VİDEO : AHMET UÇMAK
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum