Genç Girişimciler Genel Kurulu Yapıldı

TOBB Afyonkarahisar Genç Girişimciler Kurulu Genel Kurulu, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası hizmet binasında gerçekleştirildi

Genç Girişimciler Genel Kurulu Yapıldı

TOBB Afyonkarahisar Genç Girişimciler Kurulu Genel Kurulu, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası hizmet binasında gerçekleştirildi

Genç Girişimciler Genel Kurulu Yapıldı
27 Nisan 2019 - 10:47

TOBB Afyonkarahisar Genç Girişimciler Kurulu Genel Kurulu, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası hizmet binasında gerçekleştirildi. Genel Kurul’da konuşan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, “Türkiye için birlikte çalışacağız” dedi.

 

 

TOBB Afyonkarahisar Genç Girişimciler Kurulu Genel Kurulu, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) hizmet binasında yapıldı. Genel Kurul’a ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, ATSO Yönetim Kurulu Üyesi ve TOBB Afyonkarahisar Genç Girişimciler Kurulu Doğal Üyesi Hayrettin Güzbey, Afyonkarahisar Belediye Meclis Üyesi Bahattin Savrukoğlu, TOBB Afyonkarahisar Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Mustafa Özkan ile Afyonkarahisar ve ilçelerdeki Genç Girişimciler Kurulu Üyeleri katıldı.

 

 

“PROJELERE KAPIMIZ AÇIK”

Toplantının açılış konuşmasını yapan TOBB Afyonkarahisar Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Mustafa Özkan, “Sizlerden gelecek olan projelere, önerilere kapımız açık. Bundan sonra eğitim programlarımız olacak, ayrıca yurtdışı destekli bir seyahat düşünüyoruz. Bunu da gerçekleştireceğiz. Bizlere destek olan ATSO Yönetim Kurulu Başkanımız Hüsnü Serteser ve ATSO Yönetim Kurulu Üyeleri’ne teşekkür ederiz” dedi.

 

 

ATSO, A KALİTE HİZMET VERİYOR

Özkan’ın konuşmasının ardından Zafer Kalkınma Ajansı’ndan Uzman Yahya Kişioğlu, Kalkınma Ajansı destekleri hakkında bilgi verdi. ATSO Genel Sekreteri Ali Şenol da, Oda faaliyetleri hakkında ayrıntılı bir sunum yaptı. Şenol, ATSO’nun TOBB’un Akreditasyon Sistemi’nde A Sınıfı’nda yer aldığını vurguladı.

 

 

“SİZLERE ÖNEM VERİYORUZ”

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Kadın ve Genç Girişimciler Kurulu’na çok önem veriyor. Özel sektörde ve Meclisler’de çok önemli yerlere geleceğinize eminiz” dedi.

 

 

“ŞEHİR İÇİN VOLTRAN’I OLUŞTURDUK”

ATSO’nun şehrin her alanda gelişimi için katkıda bulunduğuna dikkat çeken Serteser, “İki senedir Frig Foto Fest’in ana sponsorluğunu biz yapıyoruz. İki senedir tanıtıma maddi ve manevi katkımız oluyor. Sayın Valimiz Mustafa Tutulmaz’a da çok teşekkür ediyorum. 22 aydır Afyonkarahisar’da hizmet veriyor. Afyonkarahisar’ın tanıtımı için çok önemli işler başarıyor. Biz Valimiz’le, Belediye Başkanımız’la, İl Genel Meclisi Başkanımız’la, Rektörlerimizle, diğer kurumlarımızla ve tabii Milletvekillerimiz’le Voltran’ı oluşturarak, Afyonumuz’a hizmet etmeye çalışıyoruz. Bu kervana siz de katıldınız. Şehrimiz için projeler oluşturmak, bizimle birlikte sizin de göreviniz olacak. Şehrimiz için hayaliniz varsa, bunları bizimle paylaşacaksınız” ifadelerini kullandı.

 

 

YILLIK KİRA GELİRİ 3 KATINA ÇIKTI

Serteser, konuşmasına şöyle devam etti:

“Biz şimdiye kadar altyapı çalışmalarımızı tamamladık. Hizmet binamızı bizden sonraki 50 yılı düşünerek inşa ettik. Şehir merkezimizdeki binamızı yeniden yıkıp yaptık. Yılda 240 bin lira civarında yıllık kira gelirimiz varken, binamızı yeniledikten sonra yıllık kira gelirimiz 900 bin lira seviyesine çıktı. Bunun yanı sıra biz Kalkınma Ajansı ve Avrupa Birliği projelerine önem veriyoruz. Bölgemizde en fazla proje hazırlayan Oda konumundayız.”

 

 

İHRACATI YENİ ÜRÜNLERLE DESTEKLEYELİM

Genç Girişimciler Kurulu’nun Afyonkarahisar’ın ekonomisine katkı sağlamasını istediklerini belirten Serteser, “İhraç kayıtlı ihracatımızda 100 milyon dolarlık ihraç kayıtlı satışımız var. Onun hakkında da çalışmamız var. 350 milyon dolar olan ihracatımız 450 milyon dolara çıkacak. 2023 hedefimiz ise 1 milyar dolar. Bu hedefi yakalamak için çok çalışmak durumundayız. Yeni ihraç ürünleri bularak siz de bu konuda bize destek olmalısınız. Mevcut sektörlerin ihracatını geliştirmemiz mutlaka gerekli. Ama yeni, orta ve yüksek teknolojili sektörlerin de oluşmasını sağlamak zorundayız. Bu konuda olursa benim telefonum 24 saat açıktır, burada da görüşebiliriz” diye konuştu.

 

 

“6 BİN KİŞİ BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ”

Serteser, Türkiye’nin ve Afyonkarahisar’ın hedefleri olduğunu, bu hedeflere çok ve planlı çalışarak ulaşılabileceğini kaydederek şu vurguları yaptı:

“Orta ve Yüksek Teknoloji Organize Sanayi kurmamız, bunun da içini doldurmamız gerekiyor. Fakat işlerimiz çok, zaman kısa. Türkiye’nin 2023 ihracat hedefi 500 milyar dolar, bizim 1 milyar dolar. Bizim de, Türkiye’nin de hedefleri, mevcudun 3 katı. Biz ulaşırsak Türkiye ulaşır, Türkiye ulaşırsa biz ulaşırız. 500’de 1’i yapmak zorundayız. Bu sorumluluğu üzerimizde hissetmek gerekiyor. Planlı, programlı çalışmamız gerekiyor. Bunu birlikte yapacağız. Hepimiz birimiz, birimiz hepimiz için çalışıyoruz. Genç Girişimciler Kurulu’nda 200 kişidir, İcra Komitesi’nin muhatabı da 200 kişidir. Bizde de Yönetim Kurulu, Meclis diye bir ayrım yok. 77 kişiyiz, hatta 6 bin kişiyiz. 6 bin üyemiz ile birlikte çalışacağız.”

 

İNSANSIZ KARA ARACI ÜRETİLDİ

Serteser’in konuşmasının ardından, 7 yıllık çalışma sonucunda insansız kara aracı üreten Savrukoğlu Ziraat Makineleri firması adına Makine Yüksek Mühendisi İbrahim Savrukoğlu, haziruna bilgi verdi. ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Hayrettin Güzbey ve TOBB Afyonkarahisar Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Mustafa Özkan, İbrahim Savrukoğlu’na plaket takdim etti.

İl merkezi ve ilçelerden Genel Kurul’a katılan Genç Girişimciler, programın sonunda ATSO hizmet binasını gezerek birimlerin çalışmalarını incelediler.