Halkımız Tek Adam Yönetimine "tamam" Diyecektir

- MUHARREM İNCE'NİN YAPILAN ANKETLERDE ÖNE GEÇTİĞİNİ SÖYLEYEN CHP İL BAŞKANI SAVAŞ ERDOĞAN, HALKIMIZ 16 YILIK AKP İKTİDARINDAN VE TEK ADAM YÖNETİMİNDEN SIKILMIŞTIR

Halkımız Tek Adam Yönetimine "tamam" Diyecektir

- MUHARREM İNCE'NİN YAPILAN ANKETLERDE ÖNE GEÇTİĞİNİ SÖYLEYEN CHP İL BAŞKANI SAVAŞ ERDOĞAN, HALKIMIZ 16 YILIK AKP İKTİDARINDAN VE TEK ADAM YÖNETİMİNDEN SIKILMIŞTIR

Halkımız Tek Adam Yönetimine
13 Haziran 2018 - 21:38

- MUHARREM İNCE'NİN YAPILAN ANKETLERDE ÖNE GEÇTİĞİNİ SÖYLEYEN CHP İL BAŞKANI SAVAŞ ERDOĞAN, HALKIMIZ 16 YILIK AKP İKTİDARINDAN VE TEK ADAM YÖNETİMİNDEN SIKILMIŞTIR. 24 HAZİRAN'DA VATANDAŞLARIMIZ TAYYİP ERDOĞAN'A TAMAM DİYECEKTİR"DEDİ.

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Savaş Erdoğan,  AKP döneminde vaat edildiği gibi yoksulluğun giderilmediğini , tüketicilerin daha da yoksullaştığını söyledi.
CHP  İl Başkanı Savaş Erdoğan, AKP Hükümeti ile birlikte ülkede  gelir dağılımının dahada buzulduğunu belirterek," Dünyada gelir dağılımı yönünden en adaletsiz üçüncü ülke durumundayız."ifadelerine yer verdi.
VERGİ SERMAYEDEN DEĞİL, YOKSULDAN EMEKÇİDEN ALINIYOR
Tüketici vergisi olarak bilinen ve dünyanın en adaletsiz vergisi olarak adlandırılan dolaylı vergilerin AKP döneminde daha da arttığının altını çizen Erdoğan,  Dünyada en yüksek dolaylı vergi oranının uygulandığı birkaç ülkeden biriyiz. Türkiye bütçesinde dolaylı vergilerin oranı yüzde yetmiş dolayında. Bu oran AB ülkelerinde ortalama yüzde otuz beşlerde. Türkiye’de çok kazanandan, sermaye kesiminden değil, yoksuldan, emekçiden vergi alınıyor. Bununla birlikte, kayıt içi, kayıt dışı büyük bir vergi kaçağı var "dedi.
MİLYONLARCA TÜKETİCİ TAKİPTE VE İCRADA
Bireysel kredi ve bireysel kredi kartı nedeniyle, bankalara borçlu olan tüketici sayısında ve borç miktarında çok büyük bir artış olduğunu belirten Erdoğan, "  Bankalara olan borcunu ödeyemeyen milyonlarca tüketici takipte ve icrada"şeklinde konuştu.
KURTARACAK İSİM MUHARREM İNCE'DİR
CHP İL Başkanı Savaş Erdoğan,  "Ülkemizin içinde bulunduğu bu karanlık tablodan,  içine düştüğü bu borç batağından vatandaşlarımızı kurtaracak isim Muharrem İncedir "dedi.
ANKETLERDE DE İNCE ÖNE GEÇTİ
Muharrem İnce'nin Cumhurbaşkanlığı adaylığının açıklanmasının ardından halkın yoğun bir ilgisi olduğunu ve bunun giderek arttığını söyleyen Erdoğan, " Sayın Muharrem İnce anketlerde de öne geçmiş durumda. Halkımız 16 yılık AKP iktidarından ve tek adam yönetiminden sıkılmıştır. Artık TAMAM demektedir. 24 haziranda vatandalarımız Tayyip Erdoğana Tamam diyecektir'dedi.