İscehisar Belediyesi Başkan Yardımcısı Nurullah Mardin Görevine Başladı.

İlçemiz İscehisar Belediye Başkan Yardımcılığına İscehisar Belediye başkanı Ahmet Şahin 'in ataması ile Uzun yıllar Devlet dairelerinde hizmetleri ve yazar kişiliği ile tanınan Nurullah Mardin atandı.

İscehisar Belediyesi Başkan Yardımcısı Nurullah Mardin Görevine Başladı.

İlçemiz İscehisar Belediye Başkan Yardımcılığına İscehisar Belediye başkanı Ahmet Şahin 'in ataması ile Uzun yıllar Devlet dairelerinde hizmetleri ve yazar kişiliği ile tanınan Nurullah Mardin atandı.

İscehisar Belediyesi Başkan Yardımcısı Nurullah Mardin Görevine Başladı.
04 Ekim 2019 - 12:20

İlçemiz İscehisar Belediye Başkan Yardımcılığına İscehisar Belediye başkanı Ahmet Şahin 'in ataması ile Uzun yıllar Devlet dairelerinde hizmetleri ve yazar kişiliği ile tanınan Nurullah Mardin atandı.

İscehisar Belediyesi Başkan Yardımcısı Nurullah Mardin göreve gelmesi ile Gerek Belediye Personeli,Belediye işleyişi görev dağılımları,yapılacak iş periyotları ve vatandaşa hizmette beyaz masa faaliyetlerinin yanı sıra insan odaklı hizmet için çalışma içinde olacaklarını belirtti.

Başkan yardımcısı Mardin,vatandaşlar ile iç içe olacaklarını,yapılacak işler ve hizmetlerde kanuni yolları kullanarak disiplin çerçevesinde vatandaşlara hizmetin kendileri için öncelikli olduğunu da sözlerine ekledi.

İscehisar da farklı bir Belediye ve Hizmet anlayışı ile Belediye Başkanımız Ahmet Şahin'in direktifleri bilgileri doğrultusunda hizmet ederek iscehisara güzel hizmetler yapacaklarını söyleyerek bütün vatandaşlara kapılarının açık olduğunu her türlü sorunlarında yanlarında olduğunu da söyledi.

Bizde Kendilerinden Nurllah Mardin kimdir ? sizler için öğrendik.

Nuralla Mardin Kimdir ?

Nurullah MARDİN

Belediye Başkan Yardımcısı

Araştırmacı Gazeteci Yazar

Yerel Yönetimler Uzmanı

Emekli Müdür

 

 

1959 – Eber Köyü – Çay - Afyonkarahisar doğumlu.

Eber Köyü İlkokulu, Yakasenek Ortaokulu, Afyon Lisesi, Yerel Yönetimler Meslek Yüksek Okulu, İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi mezunu.

Askerliğini Jandarma olarak yaptı.

Okul yıllarının yaz tatillerinde; kahve ve lokantalarda garsonluk, inşaatlarda amelelik, Lastik Ayakkabı Fabrikasında, Elektrik Malzemeleri Üretim Atölyesinde, Tuğla Fabrikalarında işçi olarak çalıştı.

Afyonkarahisar Valililiği İl Özel İdaresinde Köycülük ve Belediyecilik Bürosunda memuriyet hayatına başladı.

Afyonkarahisar Valiliğinde Mahalli İdareler İl Müdürlüğünde, Mahalli İdareler Şefliği ve Müdür Vekilliği yaptı.

Antalya İli Kaş İlçesi Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürlüğü ve Kaymakam Vekilliği yaptı.

Afyonkarahisar İli Hocalar İlçesinde İlçe Özel İdare Müdürlüğü yaptı

Afyonkarahisar İli Bayat İlçesinde İlçe Özel İdare Müdürlüğü, Mahalli İdareler Birliği Müdür V. Kaymakamlık Yazı İşleri Müdür V.  İlçe Nüfus Müdür V. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdür V. Görevleri yaptı.

Görevi süresince, Kamu Kurumu görevlileri, Belediye Başkanları, Belediye Personelleri, Köy Muhtarları haklarında teftişler, soruşturmalar yaptı.

İçişleri Bakanlığının, Valililiğin, Kaymakamlıkların açtığı birçok hizmet içi eğitim kurs seminer ve panellere katıldı. Halk Eğitim Müdürlüğünce ve özel kuruluşlarca açılan kurslara katıldı.

Lise 2 nci sınıfta Höyük Gazetesinde yazmaya başladığı basın hayatına, Mahalli İdarelere Rehber Gazetesinde, Türkiye Muhtarlar Dergisinde, Ulusal Hergün Gazetesinde, Yeniçağ Gazetesinde, Yerel Kocatepe Gazetesinde, Zafer Gazetesinde, Gazete 3 de, Türkeli Gazetesinde, Azerbaycan da yayımlanan Avangard Gazetesinde, Kerkük de yayımlanan Türkeli Gazetesinde, İnternet  yayını yapan Afyon haber, Güncel haber, Ayvalı Haber gibi birçok basılı ve sanal gazetelerde muhabirlik ve köşe yazarlığı yaptı.

Gönül Tapınağı isimli Roman Denemesi kitap hazırlığı devam ediyor.

Afyonkarahisar, Uşak, Kütahya ve Gaziantep de ki birçok belediyelerin kuruluşlarında evrak ve dosya hazırlanmasında görev almıştır.

İscehisar İlçemiz dahi olmak üzere yine Afyonkarahisar ilindeki bir çok ilçelerin kuruluş aşamasında görev almıştır.

Belediyelerin personel alımlarında ki yazılı ve sözlü sınavlarda Afyonkarahisar Valiliği adına gözlemcilik görevi yapmıştır.

Köy Muhtarlıklarına, Belediye Personellerine Valilikçe düzenlenen seminerlerde mesleki konularda konuşmacı olarak katılmıştır.

İthalat İhracat Yapan Bir Şirkette Genel Müdürlük, Motorlu Taşıtlar Sürücü Kurslarında, Özel Güvenlik Kurslarında Müdürlük, Özel Direksiyon Usta Öğreticiliği Öğretmenliği yapmıştır.

Türk Hava Kurumu Derneği Afyonkarahisar Şubesinde, Türk Kızılayı Afyonkarahisar Şubesi Derneği, Yeni Afyon Spor Derneği, Oğuz Boyu Yörük Türkmenler Derneği, İnternet Gazeteciler Derneğinde, Türkiye Gazekiciler Cemiyeti Afyonkarahisar Şubesinde yönetim, denetim, üyelik olarak sivil toplum kuruluşlarında görev yaptı. Afyonkarahisar Sarraflar ve Kuyumcular Derneğinde Genel Sekreterlik yaptı.  Afyonkarahisar ve ilçelerindeki Adliyelerde yeminli bilirkişilik yaptı. Afyonkarahisar Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğünde Mesleki Okul Birliği Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. Oğuz Boyu Yörükler Türkmenler Derneği Onursal Başkanlığını uhdesinde taşımaktadır. Bu dernek tarafından Yörük Türkmen İl Beyi unvanı bulunmaktadır.

Ağustos 2019 tarihinde atanmış olduğu İscehisar Belediye Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir.

Evli ve bir çocuğu vardır.

Yeniliklere açık bir hayat tarzına sahiptir.

İnsan Sevgisi Odaklı,

Evrensel İnsan Haklarına Saygılı

Yaşanabilir Huzurlu Güvenli Bir İscehisar İçin

Siz İscehisarlılar ile olmak ve çalışmak onurdur.

 

Tüm İscehisar da yaşayan vatandaşlara en derin sevgi, saygı ve selamlarımı sunarım.

dedi.
iscehisarhaber.net

YORUMLAR

  • 0 Yorum