İYİ Parti'de toplu istifanın ayak sesleri

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Teşkilatı’nda üyelerde baş gösteren huzursuzluğun toplu istifalarla sonuçlanacağı öğrenildi.

İYİ Parti'de toplu istifanın ayak sesleri

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Teşkilatı’nda üyelerde baş gösteren huzursuzluğun toplu istifalarla sonuçlanacağı öğrenildi.

İYİ Parti'de toplu istifanın ayak sesleri
15 Kasım 2020 - 13:22

İddiaya göre, geçtiğimiz aylarda yapılan 2. Olağan Genel Kurulun ardından göreve gelen Muhammet Mısırlıoğlu başkanlığındaki yönetimin fevri hareketleri nedeniyle huzurluk başladığı öğrenildi.


Yönetimin değişmesinin ardından partiye getirilen üyelerin dışlandığı ve ilgi gösterilmemesi, yeni üyeler ile yeni üyeleri partiye kazandıranlar tarafından yadırganmaya başlandı.


Yeni bir parti ve yeni bir oluşum nedeniyle partiye üye olduklarını dile getiren bazı üyeler, partiye gittiklerinde ve katıldıkları programlarda yabancı gibi davranılmasından rahatsız olduklarını dile getirdiler.


Parti yönetimindeki bazı arkadaşların tavsiyesi ve daveti üzerine partiye üye olduklarını dile getiren üyeler, üyeliklerini toplu istifa ile sonlandırmayı düşündüklerini ifade ettiler.


İYİ Parti’nin bir Kadın Hareketi olarak gördükleri için partiye üye olduklarını belirten kadın üyeler ise parti yönetiminin kadın hareketiyle uzaktan yakından ilgisinin olmadığını savundular. 


Partinin ‘küçük olsun, bizim olsun’ düsturu ile yönettiklerini ileri süren üyeler, Afyonkarahisar İl Yönetiminin aynı hareketlerine devam etmeleri halinde basın önünde yapılanları anlatarak istifa edeceklerini söylediler.

 

DİĞER İLLERDEKİ HUZURSUZLUK

Afyonkarahisar’da yaşanan huzursuzluğun diğer bazı illerde de yaşandığına işaret eden parti üyeleri, Genel Başkan Meral Akşener’in bu duruma biran önce dur demesini istediler.


Partinin kadın harekâtının dışına çıkarıldığını ve bunun böyle devam etmesi halinde tüm kadınların tepkisiyle karşılaşılabileceğini ileri sürdüler.


İYİ Parti Afyonkarahisar İl Teşkilatında ve diğer illerde yaşanan sıkıntılar konusunda Genel Başkan Meral Akşener’in nasıl bir tavır takınacağı ise merak konusu oldu.
KAYNAK:sontelgraf com


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mustafa doğan
    2 hafta önce
    Böyle birşey yok 1.2 menfatcinin görüşü iyi parti büyüdükce çomak sokanlar utansın