KORONA VİRÜSÜ HABERLERİNE SON NOKTAYI BAŞKAN ALTUNTAŞ KOYDU..

Afyonkarahisar Çobanlar İlçesinde Basın'da çıkan "Çobanlar'da Koronaviris'den İlk Ölüm"  haberine, Belediye Başkanı Ali Altuntaş son noktayı koydu.

KORONA VİRÜSÜ HABERLERİNE SON NOKTAYI BAŞKAN ALTUNTAŞ KOYDU..

Afyonkarahisar Çobanlar İlçesinde Basın'da çıkan "Çobanlar'da Koronaviris'den İlk Ölüm"  haberine, Belediye Başkanı Ali Altuntaş son noktayı koydu.

KORONA VİRÜSÜ HABERLERİNE SON NOKTAYI BAŞKAN ALTUNTAŞ KOYDU..
04 Nisan 2020 - 10:42

Afyonkarahisar Çobanlar İlçesinde Basın'da çıkan "Çobanlar'da Koronaviris'den İlk Ölüm"  haberine, Belediye Başkanı Ali Altuntaş son noktayı koydu.


 
Afyon Yerel Basın ve Haber Ajansı olarak yapmış olduğumuz röpörtaj'da Başkan Altuntaş şu ifadelere yer verdi;
 
"Öncelikle İlçemize hoş geldiniz, bu imkanı bize verdiğiniz için şahsınıza teşekkür ederim. Bilindiği üzere Dünya'nın gündemi Korona Virüs, hakikaten dünya'yı her anlamda etkileyen ve Ülkemize'de bakıldığı zaman, Sayın Bakanımızın açıkladığı gibi 81 İlde vaka görüldüğünü 2 gün önce basın açıklamasında verileri sundu ve söyledi. Tabiki değerli hemşerilerimize öncelikle şu çağrıyı yapmak isterim ve kamuoyuna belirtmek isterim. Nasıl ki Devletimizin, bakanlıklarımızın, devletin çeşitli kurumlarının aldığı kararları bizler harfien, ilçemizde, kurumlarımızda, Belediye olarakta her türlü ilanı, çağrıyı, duyuruyu yaparak hemşerilerimizin zorunlu olmadıkları süre zarfında, zorunlu işleri olmadığı sürece, çok acil işleri olmadığı sürece sokağa çıkmamaları gerektiğini ve hala çıkmamaları gerektiğini burdan tekrar teyyit etmak isterim ve burayı özellikle altını çizelim.


 
 
"HEŞERİLERİMİZİN TAMAMI KURALLARA UYDULAR"
Burada sağolsunlar değerli hemşerilerimize bu duyurulara cevap verip, özellikle 65 yaş üstü sokağa çıkmama kararından sonra, hemen hemen bütün hemşerilerimiz, tamamı bu kurala uydular. Ben sizin aracılığınızla bu değerli büyüklerimize, devletimizinde kurduğu vefa gurupları, gerek kaymakamlık, gerek devletin diğer birimleri jandarması, emniyeti ve bizim zabıta amirlerimiz bize gelen çağrılara, 112'ye gelen çağrılara her türlü cevap vermekte ve ihtiyaçları karşılanmaktadır.


 
 
"ACİL OLMAYAN DURUMLAR HARİCİNDE HASTANELERE GİTMEYELİM"
İşallah bu günler geçecek, gelecek daha güzel olacak ve biz burdan diyorum ki, güzel bir bayram geçirmemiz adına olabildiğince evde kalalım, evde sağlık var, sokağa çıkmayalım, acil olmayan durumlarda hastanelere gitmeyelim. Çok şükür ilçemizde'de vatandaşlarımız kurallara uydular ve biz bu konuda her türlü tedbiri Sayın Kaymakamımızla aldık ve beraber istişarelerde bulunduk.


 
"ÖLEN AMCAMIZ KRONİK AKCİYER KANSERİYDİ"
Son olaylara deyinmek isterim; Tabiki bu olaylar çıktıktan sonra hükümetimiz ve bakanlıklarımız, örneğin cenaze ilanı yapılmaması ve tekrar yine bu konuda çağrı yapabilecek bu konuların önüne geçebilecek, toplumsal etki yapacak anonslarda bizde yapmadık. Bu süreç başladıktan sonra 3 tane cenazemiz oldu ilçemizde, birisi yaşlı bir amcamızdı Allah rahmet eylesin her üçünede, ölenlerin üçüde hastane ortamındaydı, yaşlı amcamız normal peryodik ölüm gerçekleşen bir hastamız, biz o hastamızada sosyal mesafeyi koyarak, bizzat şasımda katıldım cenazeye, gerekli tedbirler , maskedir, eldivendir ve her türlü tedbiri alarak cenazemizi defn ettik. Ve malum basına'da sızan Korona diye adlandırılan , Allah mekanını cennet etsin, amcamız kronik akciyer kanseriydi ve bu konuda ameliyat oldu, üç aydır'da hastane ortamında bulunan bir hastamızdı. Tabi değerli hemşerimiz vefaat etti. Buradan tüm yakınlarına Allah rahmet eylesin ve sabrı cemil niyaz ediyorum.


 
"BEN DOKTOR DEĞİL, SAĞLIK ÇALIŞANI DEĞİLİM"
Tabi bizi üzen şudur, ben doktor değilim, sonuçta sağlık çalışanıda değilim Çobanlar Belediye Başkanıyım, benim işim kesinlikle bunu Virüstü, pozitifti, negatifti bunlar bizim işimiz değil, bunlar devletin kurumlarının görebileceği, cevaplıyabileceği otopsidir, farklıdır, ben kesinlikle bunun burasında değilim, konumuzda o değil zaten, çünkü bizim haddimizede değil, burda öncelikle Sağlık Bakanımız dikkat ederseniz o kadar baskıya rağmen şunu hiç bir zaman demedi ancak iki gün önce dedi ki 81 il'e malesef bu virüsün yayıldığını ve görüldüğünü söyledi.
 
 
"HASTA AMCAMIZ  3 AYDIR TEDAVİ GÖRDÜĞÜ HASTANEDE VEFAT ETTİ"
Şimdi biz defn işlemlerini yaparken bize x hastane veya her hangi bir kurum tarafından bunun vakası şudur diye bir açıklama gelmedi ve biz bu süreçte üç cenazeyi'de minimize, her türlü tedbiri alarak, yani normal ölümdür, farklı ölümdür gözüyle değil, gayet her türlü tedbiri alarak bu defn işlemlerini yaptık. Ve tabi son olayda'da bu Afyon Belediyesi aranmış , Afyon'da bir hastanede vefaat ettiği için, biz dedik tamam bizde defin işlemleri olacak ve bu hastanın yakınlarıda nasl ki devletimiz Yurt dışından gelen ve şüpeli vakka olarak ölümlerde veya işte evde 14 kural meselesi var, evde kalmaları gerektiği süreler var, bu yakınlarınada kural işliyor biliyorsunuz şüpeli olan hastalar için, bu süreçte yakınları evde Kaymakamlık tarafından tebliğ edildi ve o 14 gün kuralı uygulandı, onun dışında bu hastanın ben negatif, pozitif veya farklı olduğundan ziyade bu hastamız Nörolojik bir ameliyat geçirmiş, felçli bir hastadır, gerçekten 70 yaşında ve yürüyebilen bir hasta değildir, yaklaşık 3 aydır'da felçli bir hastadır, Hastane ortamında yatan bir hastadır.


 
"DEVLETİMİZE VERDİĞİMİZ RESİMLERİ BASIN'A SIZDIRDILAR"
 Ben buraya dikkat çekmek istiyorum. Burada defin işlemleri sırasında her türlü ama her türlü tedbir alındı. Sayın Kaymakamımızın bilgileri dahilinde her türlü tedbiri alarak defin sırasında Belediye Zabıtası tarafından resimler çekildi, ben burasını çok önemsiyorum; Çobanlar Belediye Başkanı olarak burada yaşayan 10 Bin nüfüsu temsilen o resimleri biz Devletin Kurumları dışında kimseye, hiç kimseyle paylaşmadık ve devletin kurumları tarafından Basın'a sızmasını çok yadırgıyorum ve çok üzülüyorum. Basının çok ciddi görevleri var, tabiki duyarlılık göstermeleri lazım, basın grevlerini yapmaları lazım ve bu işi saygı ile karşılıyorum. Ama bunun basına sızması bizi ve ailesini ve hemşerilerimizi çok üzmüştür, burasını yadırgıyor, doğru bulmuyorum. Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanımız dahi bir ilin bir ilçenin ismini vermez iken, burada İlçemizin isminin verilmesi bu bizi çok üzmüştür.   
Haber ve Video: Ahmet Uçmak
HABERİN DEVAMI VE DETAYLARI VİDEO HABERİMİZDEDİR.. 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum