Milyonlarca insanımızı bu sene de açlık sınırındaki asgari ücrete mahkum ettiler..

2019 yılını geride bıraktığımız 2020 takvim yılında Aziz milletimize sağlık, afiyet ve huzur diliyorum.  AK Parti - MHP koalisyon Hükümeti her zaman olduğu gibi emekçilerin ihtiyaç ve beklentilerini değil, sermayenin taleplerini esas aldı ve maalesef milyonlarca insanımızı bu sene de açlık sınırındaki asgari ücrete mahkum etti.

Milyonlarca insanımızı bu sene de açlık sınırındaki asgari ücrete mahkum ettiler..

2019 yılını geride bıraktığımız 2020 takvim yılında Aziz milletimize sağlık, afiyet ve huzur diliyorum.  AK Parti - MHP koalisyon Hükümeti her zaman olduğu gibi emekçilerin ihtiyaç ve beklentilerini değil, sermayenin taleplerini esas aldı ve maalesef milyonlarca insanımızı bu sene de açlık sınırındaki asgari ücrete mahkum etti.

Milyonlarca insanımızı bu sene de açlık sınırındaki asgari ücrete mahkum ettiler..
07 Ocak 2020 - 22:49

2019 yılını geride bıraktığımız 2020 takvim yılında Aziz milletimize sağlık, afiyet ve huzur diliyorum. 
AK Parti - MHP koalisyon Hükümeti her zaman olduğu gibi emekçilerin ihtiyaç ve beklentilerini değil, sermayenin taleplerini esas aldı ve maalesef milyonlarca insanımızı bu sene de açlık sınırındaki asgari ücrete mahkum etti.


Adeta hayatta kalma mücadelesi içinde olan milyonlarca insanımızın emeğine, alın terine biçilen bu bedeli kabul etmemiz mümkün değildir. 1996'da Refah iktidarının yaptığı zamlarla ayakta durabilen tüm emekçiler ve emekliler, bu sefer de Yeniden Refah'ı iktidara getirerek geleceklerini ve emeklerini güvence altına alacaklar.

Yeniden Refah iktidarında sürekli olarak dış güçler tarafından aldatılan, aldanan bir dış politika yürütülmeyecek. Yeniden Refah iktidarında, iş başına gelir gelmez İncirlik Üssü ve Malatya Kürecik Radar Üssü kapatılarak terörle mücadele nasıl yapılır bütün dünyaya göstermiş olacağız.

Öte yandan yerelde de çözülmesi gereken sorunlar bulunuyor. Trafik sorunu, pancar ve haşhaş üreticilerinin sorunları, işadamlarının, esnafın sorunları bulunuyor. 2023-2071 hedeflerinden söz eden iktidar partisi mensuplarının 21. Yüzyılda suyu olmayan beldelere çare üretememiş olmalarını hayretle izliyoruz. 

Öte yandan daha haftasonu nakliyeci kardeşlerimiz yol kapatma eyleminde bulundular. Afyonkarahisar'lı kamyoncu esnafının "dijital takograf" uygulaması eylemine destek verdiğimizi bildirmek istiyoruz. Zorlamayla takograf uygulaması getirilmemeli. 

Kamyoncu esnafının yaşadığı sıkıntıları biliyoruz. Evine ne zor ekmek götürdüğünü soğukta, sıcakta nelere maruz kaldığını hepimiz çok iyi biliyoruz. 24 saatte kamyoncu esnafının kazanamadığı bir paranın 9 saatte nasıl kazanılacağını, 9 saatlik çalışmanın Türkiye'de hiçbir alt yapısı hazırlanmadan getirilmesinin kamyoncu esnafına maddi ve manevi açıdan ne büyük zarar vereceğini biliyoruz. Sonuna kadar yanlarında olduğumuzu belirtmek istiyoruz. 

E-devlet getiriyorlar. Herkesin elinde son model cep telefonu yok ki, E-fatura kesmeyi bilmiyor. Siz bu insanlara bunun alt yapısını hazırlamadan, bunun eğitimini vermeden, bu konuda bilgi sahibi etmeden e-fatura sistemini getirmemelisiniz. Hükümetin yanlışlarından en kısa sürede dönmesini bekliyoruz.

Geçtiğimiz günlerde düzenledikleri basın toplantısında “kafası samanla çalışanlar yerli otomobil fabrikası nerede diye soruyorlar” şeklinde talihsiz bir açıklama yapan AK Parti Milletvekili Ali Özkaya’yı da esefle kınıyoruz. 

Yeniden Refah Partisi olarak yerli otomobile bakış açımızı ve desteklediğimizi belirtmiştik. “Yüzde 1 bile yerli olsa yüzde 0’dan daha evladır” demiştik. Ancak Sayın Özkaya’nın bu açıklamasını kesinlikle tasvip etmiyoruz ve bu sözü nedeniyle vatandaşlardan özür dilemesini bekliyoruz. 

Bundan böyle milletimiz, özellikle gençlerimiz, geleceğe güvenle ve umutla bakacaklar. Karamsarlığın azaldığı, umutların arttığı, daha müreffeh ve huzurlu yarınlara yelken açıyoruz. Çünkü artık milletimiz için “Yeniden Refah” var.

Yeniden Refah Partisi olarak kutuplaştırıcı, ötekileştirici dilin terk edildiği, kucaklayıcı ve bütünleştirici ‘yeni nesil’ siyaset dilinin kullanıldığı, siyasetin sadece eleştiri yapma değil, çözüm ve çare üretme alanı olduğu yeni bir dönemi başlatıyoruz. 

Bundan böyle adaletin ve hukukun üstünlüğünün sağlandığı, milletimizin her ferdinin insan haklarının teminat altına alındığı, Huzur ve Barışın temin edildiği“Yaşanabilir Türkiye”nin temellerini atmak için geliyoruz. 

Eğitimde ve istihdamda fırsat eşitliğinin sağlandığı, ‘yandaşlık’ ve ‘akrabalık’ yerine, ehliyet ve liyakatin geçerli olduğu, gelir ve servet dağılımında adaletinin tesis edildiği, haksız vergilerin ortadan kaldırıldığı, hiç kimsenin sosyal yardımlara, kömür ve erzak torbalarına muhtaç olmadan, el açmadan, banka kredilerine mahkum olmadan, bileğinin hakkıyla rızkını temin edip, refah içinde yaşayabildiği bir Türkiye için geliyoruz. 

Kadın ve erkek vatandaşlarımızın eşit hak ve hukuka sahip olduğu, aile içi şiddetin hiç kimseyi haklarından mağdur etmeden önlendiği, toplumun ve geleceğimizin teminatı olan ‘aile’ müessesesinin tam manasıyla korunduğu, komşuluk haklarının gözetildiği, sadece siyasilerin ve devlet adamlarının değil, başta kadın ve çocukların yaşama hakkının korunduğu daha huzurlu bir Türkiye için geliyoruz. 

82 milyon arasında hiçbir ayrım yapmaksızın, farklılıklarımızı zenginlik olarak kabul ederek, insanlarımızı inanç ve etnik mensubiyetleri üzerinden ayrıştırmadan, ülke içerisinde huzur ve barışı sağlamış, birlikte yaşayabilen mutlu bir Türkiye’nin inşası için geliyoruz. 
Canlarımız olan çocuklarımızın ve geleceğimiz olan gençlerimizin eğitim ve istihdam sorunlarını kökünden çözüp, onları tüm maddi ve manevi sıkıntılarından kurtarıp,  geleceğe dair tüm kaygılarını ortadan kaldırabileceğimiz projeleri hayata geçireceğiz. 

Tüm komşu ülkelerle sorunlarını çözmüş, uluslararası itibarını, ekonomik ve teknolojik gücünü arttırmış, bölgemizde ve tüm dünyadaadalet, huzur, barış ve istikrarın hakim olması için tüm ülkelere öncülük eden “Yeniden Büyük Türkiye’yi hep birlikte kuracağız. 
2020 yılında da tüm milletimiz için Adaletin, Refahın, Huzur ve Barışın, Hürriyet ve İnsan Haklarının, İzzet-Onur ve Saygınlığın sağlandığı günler için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. 

“Yaşanabilir Bir Türkiye’nin, “Yeniden Büyük Türkiye’nin inşası için 82 milyonla el ele vereceğiz. 
Hangi dile, hangi dine, hangi mezhebe, hangi meşrebe, hangi etnik gruba ait olursanız olun, yeter ki hayaliniz “Yaşanabilir Bir TR” ve “Yeniden Büyük Türkiye” olsun. 
2020 yılı hayırlı ve uğurlu olsun, milletimize ve tüm insanlığa hayırlar getirsin.

İBRAHİM DERVİŞ SUNA
YENİDEN REFAH PARTİSİ AFYONKARAHİSAR İL BAŞKAN

YORUMLAR

  • 0 Yorum