Minik Yazarların Kitabı Baskıdan çıktı..

Afyonkarahisar Yüksel Varlı 1-C sınıfı öğrencileri büyük bir başarıya imza attı

Minik Yazarların Kitabı Baskıdan çıktı..

Afyonkarahisar Yüksel Varlı 1-C sınıfı öğrencileri büyük bir başarıya imza attı

Minik Yazarların Kitabı Baskıdan çıktı..
12 Nisan 2019 - 08:40Afyonkarahisar Yüksel Varlı 1-C sınıfı öğrencileri büyük bir başarıya imza attı.

 

Etwinning projesi kapsamında Yazar Olma Yolunda Projesi ile adlandırılan proje de “Minik Yüreklerimizden Kalemlerimize Dökülenler” Kitabı basıldı.20 öğrencinin farklı konularda ele aldığı hikaye ve şiirler “Minik Yüreklerimizden Dökülenler” kitabında bir araya gelerek, güzel bir konsept oluşturdu.

 

Bu gün Yüksel Varlı İlköğretim okulunda Kitabın tanıtımı ile ilgili bir organizasyon yapıldı. Yapılan Organizasyona İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın Okul Müdürü Eyüp Demir, Proje Sorumlusu ve 1 –C sınıfı sınıf Öğretmeni Gökçe Çelik, çok sayıda öğrenci velisi ve basın mensupları katıldı.

 

Sınıf öğretmeni Gökçe Çelik bu kitabı oluşturmaktaki amaçlarının, öğrencileri içerisinde bulunduğu teknoloji ortamından soyutlamak değil, bir nebzede olsa, öğrencileri okumanın , yazmanın, mektuplaşmanın ve haberleşmenin ne denli önemli olduğunu vurgulamak olduğunu ifade etti. Bu anlamda da öğrencilerde bu yapılan güzel aktivitenin bir farkındalık oluşturacağını ifade eden Çelik, çağın teknoloj çağı olduğunu,çocuklarımızı bu çağdan ister istemez alı koyamadıklarını söyledi.

 

Çelik, sahip olunan değerlerin yitirilmemesi adına,bu konuların da son derece önemli olduğunu ifadelendirdi.Daha sonra kısa bir konuşma yaparak, öğrencileri tebrik eden Okul Müdürü Eyüp Demir, sözü İl Mİlli Eğitim Müdürü Metin Yalçın’a bıraktı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın Öğrencilere ve velilere hitaben, Başta projede emeği geçen sınıf öğretmeni Gökçe Çelik’e teşekkür ederek, bu kitabın hazırlanmasında katkı sağlayan öğrencilerin, ilerde bir öğretmen, bir yazar, bir bilim adamı, bir doktor, bir mühendis gibi farklı birer meslek dallarında olacağını ifade ederek, minik yazarları kutladı.

 

Ardından minik yazarlara belgeleri verildi. Daha sonra Öğrenciler küçük bir kareografi gösterisi sundu. Son olarak ta pasta kesimi yapılmasının ardından program sona erdi. Afyon Time

https://www.youtube.com/watch?v=-fKuHSV39O0&feature=youtu.be