Reklam
Reklam

Ölen Kuzularını İlçe Tarım Müdürlüğünün Önüne Bıraktı

Kuzuları Ölen Genç Vatandaş Kuzuları İlçe Tarım Müdürlüğünün Önüne Bıraktı 

Ölen Kuzularını İlçe Tarım Müdürlüğünün Önüne Bıraktı

Kuzuları Ölen Genç Vatandaş Kuzuları İlçe Tarım Müdürlüğünün Önüne Bıraktı 

Ölen Kuzularını İlçe Tarım Müdürlüğünün Önüne Bıraktı
30 Ekim 2020 - 17:13

Kuzuları Ölen Genç Vatandaş Kuzuları İlçe Tarım Müdürlüğünün Önüne Bıraktı 


Dinar’da hayvancılıkla geçimini sağlayan genç girişimci Tahsin Bayrakçı isimli vatandaş babası ile birlikte Dinar İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü önüne gelerek 6 adet kuzularının hastalık yüzünden öldüğünü, burada çalışan memurların kuzularla ilgilenmediğini iddia etti. 


Kuzuların hastalandığında İlçe Tarım Müdürlüğüne haber verdiklerini de iddia eden Tahsin Bayrakçı, görevli personellerin evlerine gelip te kuzulara bakılmadığını söyledi. 


Gazetecilere bir açıklama yapan Bayrakçı şunları söyledi, “Oturup çay sefasını bile bozmadılar. Tenezzül edip gelip yerinde incelemediler. Belki bu koyunlarda insan sağlığına zararlı bulaşıcı hastalıklar var. Ben bu hayvanları kredi çekerek aldım. Hangisi sorumlu bunların? Yarın ne ile ödeyeceğim ben bunların parasını? Hayvanların ağzında hastalık var. Belki de hepsi şap hastalığı. Benim ahırımda bunların yüzünden mal kalmadı. Hepsinden şikayetçiyim. Sözde genç girişimcileri destekliyorlar. Böyle mi destekliyorlar. Benim malım öldü. Sabaha kadar yas tuttum başlarında. Çağırdım, geldim hayvanlarım ölüyor, ölüyor dedim. Hiç birisi çay sefasını bozup gelmedi. Küpe vurmaya geldin mi buraya getirirseniz vururuz diyorlar. Bunlar ne için maaş alıyor? Vatandaşa hizmet için. Burada masa başında çay içmek için değil” dedi. 
 

Vatandaş Şikayetçi Oldu


Kuzularının ilgilenilmediği gerekçesiyle 6 tanesinin öldüğünü belirten Tahsin Bayrakçı ve baba Mustafa Bayrakçı Dinar İlçe Emniyet Müdürlüğüne giderek sorumlulardan şikayetçi oldu. Emniyet müdürlüğünde ifade veren baba oğul, kuzuların nasıl öldüğünü ve gerçekleşen olayı detaylarıyla anlattı. 
Ahırımdaki Diğer Hayvanlar da Hasta  Baba Mustafa Bayrakçı ölen 6 adet kuzunun ardından ahırında geriye kalan bazı hayvanlarında hasta olduğunu söyledi. Hiçbir şekilde hayvanlarıyla ilgilenilmediğini iddia eden Bayrakçı ailesi diğer hayvanlarında her an ölebileceğini kaydetti. 
 

İlçe Tarımdan Bir Açıklama Geldi


Dinar İlçe Tarım ve Orman Müdürü Arafat Cengiz, 6 adet kuzusu ölen vatandaşın üzüntüsünü paylaştığını, hiç kimsenin hayvanının ölmesini kesinlikle istemediklerini ifade ederek şunları söyledi, “Biz kesinlikle bu kuzulara bakmayız demedik. Vatandaşımız kuzuları getirip buraya bırakmış. Kuzulardan iki tanesini otopsiye yolladık ve bağırsak hastalığından öldükleri tespit edildi. Bu hastalık hayvancılıkla uğraşanların hayvanları kötü beslemeleri sonucunda ortaya çıkıyor. Eğer hayvanların sigortaları bile olsaydı kuzuların parası ödenmezdi. Kurumumuzda pandemi nedeniyle personellerimiz yarı yarıya düştü. Bir tane veteriner ile çalışıyoruz. Çoğu pandemi nedeniyle ya karanti altında, ya da temaslı personeller. Her şeye rağmen kuzuların ölmesi nedeniyle çok üzgünüz” dedi.

Dinar Gündem Gazetesi 


YORUMLAR

  • 0 Yorum