Suçıkan Göl Projesi Haberine Destek Çığ Gibi Büyüyor

Vatandaş: Balık Tesisleri de Projeye Dahil Edilmeli

Suçıkan Göl Projesi Haberine Destek Çığ Gibi Büyüyor

Vatandaş: Balık Tesisleri de Projeye Dahil Edilmeli

Suçıkan Göl Projesi Haberine Destek Çığ Gibi Büyüyor
05 Ağustos 2020 - 20:05

Vatandaş: Balık Tesisleri de Projeye Dahil Edilmeli


Geçtiğimiz günlerde Dinarlı vatandaşlarımızın Suçıkan Park Tesislerinin genişletilmesi ve göl projesinin uygulanmasıyla alakalı taleplerini gazetemizde dile getirmiştik. 


Suçıkan Park’ın artık dar geldiği, şehir merkezine doğru genişletilerek ortaya göl yapılması hususu gündeme gelmişti. 


Yapılan haber üzerine gazetemize çok sayıda telefon, mail, WhatsApp ihbar hattına, Messenger ve diğer bütün sosyal medya hesaplarımıza destek mesajları yağdı. 

Vatandaşlarımızın mesajlarında projenin çok iyi olacağı, ilçemizin simgesi olan Suçıkan’ın bu projeyle beraber Dinar’ın tanıtımında harika bir rol üstleneceği belirtildi. 


Yapılan habere siyasi çevrelerden de destek geldi. Siyasetçiler, partilerin yönetim kurullarında görev alan kişiler ve bürokraside bulunan vatandaşlarımız da çok büyük destek verdi. 


Menderes Nehri Üzerine Ticari İşletme Açılabilir Mi?


Dinarlı vatandaşlarımız göl projesi haberinden sonra, projenin daha da genişletilmesi gerektiğini, balık tesisleri bölgesinin de bu projeye dâhil edilmesi gerektiğini söyledi. 


Çoğu vatandaşımızın mesajlarında beyan ettikleri gibi DSİ’ye ait olan Menderes Nehri üzerine ticari işletmelerin kurulmaması gerektiğini, bu sebepten ötürü ise Millet Bahçesi şeklinde çok büyük bir alanda bu projenin uygulanmasının daha faydalı olacağı belirtiliyor. 


Vatandaşlarımız ticari işletmeler her ne kadar katma değer ve istihdam sağlasa bile Dinar’ın adının Sıçıkan ve Menderes ile anıldığını, bu projenin akabinde ise Büyük Menderes Nehri Projesinin de hayata geçirilmesi gerektiğini ifade ettiler. 


Dinar Artık Büyümeli!


Dinar’ımızın artık büyümesi gerektiği, tarih turizmine ve görsel güzelliklere önem verilmesi gerektiğinin de altını çizen vatandaşlarımız, “Dinarlılar olarak her zaman ileriye gidelim, büyüyelim, güzelleşelim istiyoruz. Her Dinarlı her zaman ne diyordu “Gidilecek Yer Mi Var?” Suçıkan Park Tesislerini büyütmek genişletmek, göl projesiyle adına, namına yakışır bir yer yapmak kesin olarak şart olmuştur. Suçıkan Parka sağdaki anayoldan yan girişe kadar yani tali yola kadar bu proje yapılmalıdır” dediler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum