Reklam

Vali Tutulmaz Emirdağ 14. Gurbetçi Festivali'ne Katıldı

Vali Tutulmaz Emirdağ 14. Gurbetçi Festivali'ne Katıldı

Vali Tutulmaz Emirdağ 14. Gurbetçi Festivali'ne Katıldı
29 Temmuz 2019 - 13:47
Reklam

Emirdağ ilçesinde düzenlenen 14. Gurbetçi Festivali’ne katılan Vali Mustafa Tutulmaz, gurbetçi vatandaşların eğlencesine ortak oldu.

Festivale Vali Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, Ïl Genel Meclisi üyesi Necati Şevik ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Öncelikle festival alanında açılan stantları dolaşan Vali Mustafa Tutulmaz, stant görevlilerinden festival ve ilgi hakkında bilgiler aldı.

Bu Topraklarla Bağınızı Kesmeyin

Daha sonra festivalin konser alanına geçen Vali Mustafa Tutulmaz burada vatandaşlara hitaben bir konuşma yaptı. Emirdağ’ın, adını dışarıda duyurmuş ender ilçelerden biri olduğuna dikkat çeken Vali Mustafa Tutulmaz: “Bunun sebebi gurbetçilerimizdir. Sizler bulunduğunuz Avrupa ülkelerinde, bulunduğunuz şehirlerde gerek yatırımlarınızla, gerekse siyasi alanlardaki başarılarınızla kendinizden bahsettirdiniz. Ülkemizin Avrupa’da önemli ilçelerinden birini Emirdağ olarak tarihe yazdınız. Bu sebeple sizleri tebrik ediyorum. Bende bir gurbetçi çocuğuyum. Benimde babam 8 yıl Almanya’da kaldı. Şuanda kardeşimin birisi Almanya’da kalıyor. Ben de 2 yıl İngiltere’de bulundum. Gurbetin ne olduğunu, vatan hasretinin ne olduğunu çok iyi biliyorum. Sizleri her yıl burada memleketinizde görmekten büyük bir mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Emirdağlı kardeşlerim memleketleriyle, Türkiye ile olan bağlarını kesmediler. Bunun böyle devam etmesi gerekir. Türkiye ile bağınız kopmadığı müddetçe bulunduğunuz yerlerde kimlik kaybı yaşamadan etkin bir şekilde hayatlarınıza devam edebilirsiniz. Burayla bağınız koptuğu zaman önce kimliğinizi, sonra dilinizi, dinimizi en sonunda da kendimizi kaybederiz. Bu sebeple bu topraklarla bağınızı kesmeyin. Bugüne kadar yaptığınız gibi buralarla bağınızı koparmayın” dedi.

Kamu Olarak Yatırım Yapmak İsteyenlerin Arkasındayız

Afyonkarahisar’ın hızla geliştiğini söyleyen ve gurbetçilere yatırım çağrısı yapan Vali Mustafa Tutulmaz: “Artık Türkiye eski Türkiye değil. Afyon’da eski Afyon hiç değil. Afyon son yıllarda en hızlı gelişen illerimizden birisidir. Bugün Afyon’un sahip olduğu oteller çok az ilimizde var. Bugün Afyon’un sahip olduğu sağlık birimleri, alış veriş merkezleri çok az ilde var. Afyon ve Emirdağ ile bağlarınızı devam ettirmenizi ve bunun için gayret göstermenizi özellikle istirham ediyorum. Bu topraklarla bağınız ne kadar sağlam giderse geleceğimizi de o kadar sağlam kurarız. Yatırım yapmak isteyen kardeşlerimize de Afyon her türlü imkânı sunmaktadır. Afyonkarahisar’a turizm, gıda, mermer, makine ve diğer alanlarda yatırım yapabilme imkânı var. Yatırım yapabilme imkânı olan kardeşlerimizi illerine, ilçelerine yatırım yapmaya davet ediyorum. Biz kamu olarak sizlerin yanındayız” diye konuştu.

Afyon’u Yeterince Tanımıyoruz

Afyonkarahisar’ın turizmin farklı alanlarında her geçen gün gelişim gösterdiğini ifade eden Vali Mustafa Tutulmaz: “Afyonluyuz ama Afyon’u yeterince tanımıyoruz. Afyon bugün turizmin her türlü alanında önemli kazanımları olan bir yer. İşte daha geçen hafta Frig Vadisi’nde sıcak hava balonu deneme uçuşları yapıldı. İnşallah bir ay içinde balonla gezi başlayacak. Tarih ve kültürle ilgili birçok değerimiz var. Şehrimizi daha da yakından tanımanız için VisitAfyon Mobil Uygulamasını indirerek şehrimizi yakından tanıyabilirsiniz. Festivalin 14. Yılında sizlerle birlikte olmaktan mutluyum. Bu festival memleketinizle olan bağınızın daha da güçlenmesine vesile olur dileklerimle hepinizi saygıyla selamlıyorum” şeklinde konuştu.

Vali Mustafa Tutulmaz’ın konuşmasının ardından festival konser etkinliği ile devam etti.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum