YAPILAN HABERE TÜRK EĞİTİM SEN'DEN AÇIKLAMA GELDİ.!

25 Ağustos 2021 Tarihinde Afyon yerel Basın İnternet Sitenizde Çıkan ‘’Sendika Yöneticisine Adrese Teslim Kadro mu ?’’haberine karşı açıklama Metnidir.

YAPILAN HABERE TÜRK EĞİTİM SEN'DEN AÇIKLAMA GELDİ.!

25 Ağustos 2021 Tarihinde Afyon yerel Basın İnternet Sitenizde Çıkan ‘’Sendika Yöneticisine Adrese Teslim Kadro mu ?’’haberine karşı açıklama Metnidir.

YAPILAN HABERE TÜRK EĞİTİM SEN'DEN AÇIKLAMA GELDİ.!
26 Ağustos 2021 - 21:24

TÜRKİYE KAMU-SEN
TÜRK EĞİTİM-SEN
Türkiye Eğitim, Öğretim ve Bilim Hizmetleri Kolu
Kamu Çalışanları Sendikası Afyonkarahisar Şubesi 

25 Ağustos 2021 Tarihinde Afyon yerel Basın İnternet Sitenizde Çıkan ‘’Sendika Yöneticisine Adrese Teslim Kadro mu ?’’haberine karşı açıklama Metnidir.Üniversitenin personel ihtiyacını karşılamak üzere yine üniversite yönetiminin belirlediği kurum içinde dağıtımı ve ilanı yapılan unvan değişikliği kadroları arasında yer alan Mühendis (Ziraat) kadrosu için;“YÜKSEKÖĞRETİM ÜST KURULUŞLARI İLE YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI PERSONELİ GÖREVDE YÜKSELME VE UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ YÖNETMELİĞİ” nde belirtilen ve başvuru şartlarını taşıyan personelin kanunen müracaat etmesinde hiçbir engel bulunmamaktadır.     Kaldı ki süreç başvurunun kabulü, yazılı sınav ve sözlü sınav aşamasında yine üniversite yönetimince oluşturulan sınav komisyonu’ nca sonuçlandırılmaktadır.


    Basında çıkan “sendika yöneticisine adrese teslim kadro mu ?” haberinde de geçen Mühendis (Ziraat) kadrosu için yapılan haber ise “üniversite yönetimi ve yönetimin belirleyeceği sınav komisyon üyeleri” ni zan altında bırakan bir açıklamadır. 


Bu listede belirtilen unvan değişikliği kadroları için başvuru hakkı elde eden ve ismi direkt zikredilen sendika üyesi ve temsilcisine duyulan art niyet ve garezin açık bir tezahürüdür. Açılan kadrolara başka sendika üyesi ve/veya yöneticisi konumunda olan personeller de başvurabilir. sendika yönetici olmak hak ettiği unvan ve kadroya başvuru yapmasına engel midir?


    Siyasi zırh arkasına saklanıp kendini kurtarma peşinde olanların, dürüst, samimi, devletin ali menfaatleri için çabalayan ve dik duruşundan ödün vermeyen sendikal faaliyetlerimizden korkanların,  657 Sayılı Devlet Memurları Kanuna aykırı olduğu halde siyasilerle gövde gösterisi yapanların daha açıkçası içimizdeki İRLANDA’ lıların mesnetsiz ithamlarıdır.


Haberi yaptıran siyasilerin haber kaynaklarının nasıl bir çıkmazda olduğundan habersiz ve el altından mesnetsiz iddialara çanak tutmaları önümüzdeki süreçte kendilerine de zarar vereceğini düşünmelidirler.    Bu asılsız haber; gözbebeğimiz Afyon Kocatepe Üniversitesi Yönetimini ve çalışanlarını son derece rahatsız edecek bir durumdur.


Üniversite yönetimini ve aldığı kararları şaibeli gösterme cüretinde bulunanları; yine üniversite yönetiminin bulup ortaya çıkaracağından hiç şüphemiz yoktur. Bizler de sonuna kadar takipçisi olacağız.
26.08.2021

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.                                         

                                                                                  Nizamettin ŞENOL
                                                                                                  Türk Eğitim -Sen Şube Başkanı

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Kadir k.
    1 ay önce
    Bu gayet normal bir atama, Alakasız ve liyatkısız kişilerin kurumlarda müdür ve müdür yardımcısı olarak atandığını görünce bu atana gayet normal. Sonuçda okulunu okumuş eğitimini almış ve kurumdada ihtiyaç varsa sıkıntı yok.