Yeniden Milli Mücadele İzmir’de şahlandı

Yeniden Millî Mücadeleciler 9 Eylül’de İzmir’in Hürriyet gününde buluştu

Yeniden Milli Mücadele İzmir’de şahlandı

Yeniden Millî Mücadeleciler 9 Eylül’de İzmir’in Hürriyet gününde buluştu

Yeniden Milli Mücadele İzmir’de şahlandı
19 Eylül 2017 - 01:46

Yeniden Millî Mücadeleciler 9 Eylül’de İzmir’in Hürriyet gününde buluştu.

Anadolu’nun dört bir yanından gelen yüzlerce Mücadeleci bilge lider Edibali başkanlığında toplandı.

İzmir’de esir Türk İllerine hürriyet için, kaybedilen vatan topraklarının istiklâli için, adalet için, Misak-ı Millî için yemin etti.

9 Eylül’de İzmir Hürriyet Yemini Toplantısına katılan Afyonlu heyet de Yeniden Milli Mücadele’nin İzmir’de şahlandığını söyledi.

İzmir’de Balçova Termal Oteli Kardelen Salonu’nda Yeni Milli Mücadele davasına inanan dava adamlarının katıldığı toplantı, Saat 12.00’de başladı.

Toplantıya Millet Partisi Afyon İl Başkanı Selahattin Genç ile Yeniden Milli Mücadele davasına gönül veren dava arkadaşları katıldı.

YENİDEN MİLLİ MÜCADELECİLER BÜYÜK DAVAYI UNUTMADI

Toplantının verimli geçtiğine dikkat çeken İl Başkanı Genç, yaptığı açıklamada, “Umudun tükendiği zannedilen karanlık, kâbus günlerinde bir topluluk, Anadolu’da “Ya İstiklal Ya Ölüm” diye çıktı… Hatırlıyoruz biz o kahraman mücahitleri! Bir topluluk yollara düştü! Onlar Millî Mücadeleciler! Onlar Büyük Türk Milletine “Uyan Millet Evladı! Vatanın işgal altında” diye haykırdılar. Hatırlayın o kabustan uyanışı!

Misakı Milli’yi biz unutmadık! Bir gün yeniden vatan topraklarımız yeniden hür olacak! Selam olsun Türk İllerine! Selam olsun, Türkmeneli’ne, Selanik’e, Kırım’a, Deliorman’a, Kalkandelen’e.Yeniden Milli Mücadeleciler Büyük Davayı unutmadı!

Korkma! Şikayet Etme! Yeniden Milli Mücadele’ye Sen de Katıl!” ifadelerinde bulundu.

-

Afyon Büyükşehir Ajans