"ADALET, ADALET, ADALET"

Muhsin Yazıcıoğlu büyük acılar yaşamış bir kuşağın çocuğuydu. İnandığı dava uğruna çile çekmiş, 7.5 yılını Mamak zindanlarında geçirmiş, işkence görmüştü. Zindanları Medrese-i Yusufiye’ye çevirmiş üşüyorum şiirini de orada yazmıştı.

"ADALET, ADALET, ADALET"

Muhsin Yazıcıoğlu büyük acılar yaşamış bir kuşağın çocuğuydu. İnandığı dava uğruna çile çekmiş, 7.5 yılını Mamak zindanlarında geçirmiş, işkence görmüştü. Zindanları Medrese-i Yusufiye’ye çevirmiş üşüyorum şiirini de orada yazmıştı.

14 Ocak 2020 - 17:51

Muhsin Yazıcıoğlu büyük acılar yaşamış bir kuşağın çocuğuydu. İnandığı dava uğruna çile çekmiş, 7.5 yılını Mamak zindanlarında geçirmiş, işkence görmüştü. Zindanları Medrese-i Yusufiye’ye çevirmiş üşüyorum şiirini de orada yazmıştı.4 Şubat 1997’de Sincan da tank yürüten iradeye karşı, ‘Millete namlusunu çevirmiş tanka selam durmam’, askerin yeri kışlasıdır diyerek, cesaret ve dik duruş sergilemiştir.
Türkiye İran olmayacaktır, Türkiye Cezayir olmayacaktır, Lakin Türkiye’nin Suriye olmasına da biz müsaade etmeyeceğiz demiştir. Bu sözleriyle darbe heveslisi cuntanın hesabını bozmuştur.
Muhsin Yazıcıoğlu'nun "Bir saniyesine bile hükmedemediğimiz bir dünya için, bu kadar fırıldak olmaya gerek yok.", "Firavun'a karşı çıkmak yetmez, Musa'nın yanında olmak gerekir.", "Ben devlete, millete kurşun sıkanlara değil, 'Ben okumak istiyorum' diyenlere af istiyorum." ve "Kan dökmeyi seven bir millet değiliz ancak söz konusu vatan ise dünyanın şah damarını keseriz" sözleri de siyasete damga vurdu.Afyon – Emirdağ konuşmasında küresel projelere nasıl alet olmadığını boyun eğmediğini şu sözler ile söylemiştir:
“Eğer, dış güçlerin, Amerika’nın İsrail lobilerinin, AB fonlarının, küresel mafyanın, Türkiye’yi sömüren sermayenin, çetelerin adamı olmayı, dediklerini kabul etseydim,, onların projelerinde yer alsaydım, başbakan da olurdum, cumhurbaşkanı da olurdum, iktidara da gelirdik. Ben milletin adamıyım. İktidara geleceksem milletimin desteğiyle gelirim, dış güçlerin, karanlık mihrakların desteğiyle değil. Ben sadece milletimden güç alırım, vesayetçilerden, kirli yol ve yöntemlerle siyaseti dizayn etmeye çalışan iç ve dış mihraklardan değil.”2001 yılında kurulan  AKP’nin kuruluş sürecine değinmek istiyorum. efendim muhsin yazıcıoglu yaşasaydı akp nin sayın erdoğanın yanında olurdu diyorlar. Olurmu olmaz mı? Ben size anlatayımBBP lideri Şehit Muhsin Yazıcıoğlu, 2001–2009 yılları arasında yapmış olduğu bir çok konuşmada “AKP,  28 Şubat’ın ürünüdür, Kuruluşu karanlıktır.  AKP, Amerika, İngiltere ve İsrail’in desteğiyle iş başına gelen Atlantikçi bir partidir. AKP, küresel bir Washington/ Neocon projesidir. Neocon felsefisinin mimarları  AKP’nin akıl hocalarıdır. Dışarıda Neoconlar, CIA istasyon şefleri, küresel finans çevreleri, Soros’çular içerde ise TÜSİAD patronları, medya patronları destek vermişlerdir .AKP, Türkiye'yi küresel bir holding gibi görüp ve  yönetmektedir.”
Muhsin Yazıcıoğlu, BBP Ümraniye ilçe binasının açılışında AKP’nin küresel sermayenin işbirlikçisi olduğunu şu tarihi sözlerle ortaya koymuştur:“AKP, dışarının buyruğu altındadır. Dış odakların sayesinde iktidar olmuştur! Döne döne siyaset yapanlar, her renge ve her boyaya girenler, her duruma göre yeni bir gömlek değiştirenler, bukalemunlar gibi siyaset yapanlar güç odaklarının önünde eğilip, kapılar arkasında kirli sermayeyle, kirli medyayla, kirli bürokrasiyle ve dış odaklarla anlaşmak suretiyle iktidar olabilirler ve olmuşlardır da... Ama hiçbir zaman millete hizmet edememişlerdir. Milletin isteğini yerine getirememişler, sadece kendilerini iktidara taşıyan kirli odakların hizmetkârı olmuşlardır. Birtakım odaklarla girdikleri! Örtülü anlaşmaların sonucu hükümet olabilmişlerdir.”  MUHSİN YAZICIOĞLU: AKP BOP PROJESİNİN TAŞERONUDUR!


BOP eş başkanı olduğunu 34 yerde ilan eden Erdoğan’dır. 4 Mart 2006’da yapılan AKP Bayrampaşa kongresinde “BOP’un eş başkanıyım” demiştir. Muhsin Yazıcıoğlu 24 Mart 2014 tarihinde Ankara Siteler’de düzenlenen mitingde AKP BOP ilişkisi ile şunları söylemiştir: “Amerika AKP’nin sırtını okşayıp bizi yönlendiriyor. AKP, ABD’nin taşeronluğuna sunulmuştur. Ey Başbakan kapalı kapılar ardında Washington’a ne sözler verdiniz?  AKP ABD’nin BOP projesine hizmet etmektedir. Büyük Ortadoğu Projesi dedikleri İsrail’in vaat edilmiş topraklar halinden başka bir şey değildir. Vazgeçin Amerika’nın İslam alemindeki Truva atı olmaktan! Tüccar Erdoğan da çıkmış ‘Diyarbakır büyük Ortadoğu’nun yıldızı olmalıdır’ diyor. gaflet uykusundan artık uyanın! Vazgeçin küresel emperyalizmin taşeronu olmaktan”.ADALET, ADALET, ADALET


İmralı canisi ile Barzani alçağıyla Şivan Perver haini ile ihanet sürecinde kanka olanlar, terör üssü Kandil’e ve Oslo’ya PKK için uçak kaldıranlar, Şehit Liderimizin ve dava arkadaşlarımızın şehadeti ile sonuçlanan hadisede ise 11 yıldır kıllarını bile kıpırdatmadılar. BDP/HDP/ Öcalan ile Habur, İmralı, Oslo, Dolmabahçe görüşmelerini düzenleyenler, Muhsin Yazıcıoğlu dosyasıyla ilgilenmediler.Küresel merkezlerle irtibatlı, derin odaklarla ilişkili, kapitalist – emperyalist sistemin adamları, Siyonist Barzani’nin altına kırmızı halılar sererler. İmralı ve Kandil hattında kuryelik-postacılık yaparlar. Anadolu çocuklarının şehadetini ise küresel bir plan dâhilinde karartmaya, örtbas etmeye ve unutturmaya çalışırlar. 


Sayın Erdoğan ve kabinesi Kaşıkçı cinayeti için “Kimse kuşku duymasın açığa çıkartılacak bu işten sıyrılmak mümkün değil” dediler
Ancak, yabancılar öldürülünce çözüme gidiliyor. Vatan evlatları suikastlara kurban gidince siyasal iktidarlar ve devlet kurumları ortada yok.”
MUHSİN YAZICIOĞLU'NU SEVEN ADAM'IN AKP'DE İŞİ NEDönemin ulaştırma bakanı binali yıldırım
Muhsin başkan ve dava arkadaşlarımız kahramanmaraşın keş dağlarında hayatını kaybederken Erzincan'da seçim çalışmalarına devam eden,bir gün bile ilgili bakan olmasına rağmen keş dağlarına gelmeyen ilgilenmeyen
Suikast değil kaza diyen binali yıldırım
Madem kaza ise helikopterin cihazlarını dağdaki tilkilermi söktü.
11 yıldır suikastı aydınlatılamadı Türkiyede adalet iflas etmiş muhsin yazıcıoğlu davası 11 yıldır erteleniyor, pazar'dan elma seçer gibi her mahkemede hakim degişiyor.
Müslümanlıktan bahseden Akp iktidarı
Bumu sizin müslümanlıgınız Allah'ın kitap'ında Adalet yazıyor siz hangi müslümanlıktan, hangi kitap'dan bahsediyorsunuz bu mu sizin müslümanlıgınız adaleti geçiktirirseniz beşyüz kere hacca gitseniz kabul olmaz.
Muhsin baskanın davasını kapatmaya calışan Akp iktidarı
Muhsin yazıcıoğlu dosyası'nı kapatmaya çalışan Akp iktidarı.
Cennet mekan muhsin yazıcıoglu keş dağlarında hayatını kaybederken sizler neredeydiniz
Başbakanlık koridorlarındaydınız, Cumhurbaşkanlığı koridorlarındaydınız
Muhsin yazıcıoğlu'nu seven adamın Akp'de işi ne...

YORUMLAR

  • 0 Yorum