Afyon Belediye Basketbol Takımı Ted Kolejlileri Ezdi Geçti

TBL 26

Afyon Belediye Basketbol Takımı Ted Kolejlileri Ezdi Geçti

TBL 26

Afyon Belediye Basketbol Takımı Ted Kolejlileri Ezdi Geçti
11 Mart 2018 - 13:07

TBL 26. haftasında TED Kolejlileri konuk eden temsilcimiz Afyon Belediye rahat geçen karşılaşmayı 101-78 kazandı. AfyonBelediye Basket'de Pullen 22 sayı,Altan Erol 13 sayı ve Hadi Özdemir 11 sayıyla karşılaşmayı tamamladılar. TED Kolejliler de ise VVeaver 16 sayı ve Kelley 15 sayıyla karşılaşmayı tamamlasalar da galibiyeti takımlarına getiremediler.

 

Basketfaul.com'da yer alan habere göre; Karşılaşmaya İbrahim Yıldırım ile dışarıdan yüzdeli başlayan temsilcimiz Afyon Belediye Basket, 7 dakika kala skoru 10-4 getirdi. VVeaverln 10-0 serisiyle TED Kolejliler, farkı lre çekerek maçın içinde kalmaya devam etti. 3 dakika kala karşılaşmada skoru 20-19 getirerek ilk kez öne geçmeyi başarsalar da temsilcimiz Afyon Belediye Basket, Pullenln üçlüğüyle liderliği tekrar eline aldı. Kalan dakikalarda farkı açmaya devam temsilcimiz Afyon Belediye Basket, ilk çeyreği 32-24 önde kapattı.

 

İkinci çeyrekte her iki ekipte dışarıdan hücum etmeyi tercih etti. Ancak dış şutyüzdesi daha düşük olan TED Kolejlileri bu durum skorda daha sıkıntıya soktu. Yabancıları VVeaver ve Kelley ile içeriden iyi reaksiyon göstererek maçın içinde kalmaya çalışan TED Kolejlilere temsilcimiz Afyon Belediye Basket üçlükle geri püskürttü. Çeyreğin sonunda arka arkaya kaydettiği üç üçlükle farkı açan Temsilcimiz Afyon Belediye Basket, Pullenln çizgiden 2/2 ile dönmesiyle birlikte farkı çift hanelere taşıdı. İkinci çeyrek 52-41 temsilcimiz Afyon Belediye Basket üstünlüğüyle tamamlandı.

 

 

Üçüncü çeyreğe 5-0 ile başlayan temsilcimiz Afyon Belediye Basket, ilk yarıda yakaladığı ritme devam etti. TED Kolejliler, bu dakikalarda Mert Gizir 7-0 yakaladığı seriyle skoru 58- 48 getirdi. Arka arkaya zorlama atışlara yönelerek iyi krize giren ekip karşısında temsilcimiz Afyon Belediye Basket, yüzdeli oynadığı karşılaşmada iyi bir seri yakalayarak farkı 20lere çıkardı. Üçüncü çeyrek 77-57 temsilcimiz Afyon Belediye Basket takımımızın üstünlüğüyle geçildi.

 

Son çeyreğe genç oyuncu Ömer Yasir Küçükle başlayan TED Kolejliler, açılan farkın etkisiyle skora etki etmekte başarılı olamıyordu. Üç sayı çizgisinden bu çeyrekte de yüzdeli oynamaya devam eden temsilcimiz Afyon Belediye Basket, oyunun tüm hakimiyetini de eline aldı.

 

Kalan dakikaları oyundan iyice düşen rakibi karşısında zorlanmadan geçiren temsilcimiz Afyon Belediye Basket, karşılaşmayı 101-78 kazandı. Karşılaşmada Temsilcimiz Afyon Belediye Basket 17 üçlük isabet ettirirken, TED Kolejliler 7 isabet kaydedebildi. Ribaundlar da ise 40-29 ile üstünlük yine temsilcimiz Afyon Belediye Basketleydi.