“ağustos Destanların Ayıdır”

AK Parti İl Başkanı Av

“ağustos Destanların Ayıdır”

AK Parti İl Başkanı Av

“ağustos Destanların Ayıdır”
29 Ağustos 2018 - 19:59

AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Sezen mesajında “Kurtuluş Savaşı’nı zaferle taçlandıran, aziz milletimizin vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu 30 Ağustos Zaferi’nin 96’ncı yıldönümünü kutluyoruz” dedi.

30 Ağustos Zafer bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlayan AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, “30 Ağustos aziz milletimizin bağımsızlık uğruna gösterdiği azim ve kararlılığın tüm dünyaya ilan edildiği bir gündür” dedi.

“Aziz milletimiz tüm milletlere örnek ve öncü olmuştur”

“Bu büyük şan ve şeref dolu zaferin 96. Yılı kutlu olsun” diyen Sezen mesajında, “Milletimizin tarihi şanlı zaferlerle doludur. Yüce milletimiz, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk komutasında gösterdiği büyük kahramanlıklarla vatanımızı ve milletimizi yok etmeye çalışanlara karşı birlik ve beraberlik ruhu ile büyük zaferi kazanmış ve bize bu güzel vatanımızı bize emanet etmiştir. Malazgirt’e başlayan destan, 30 Ağustos’ta Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile taçlanan bu şanlı zafer ile aziz milletimiz eşsiz bir kahramanlık destanı yazarak, tüm milletlere örnek ve öncü olmuştur” ifadelerine yer verdi.

“Aziz şehitlerimizi saygı ile anıyorum”

Sezen mesajını, “30 Ağustos Zaferi ile tarihe gömülmek istenen milletimiz, vatan ve bayrak uğruna hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacağını göstermiştir. Ağustos ayı, zaferlerle ve destanlarla dolu bir aydır. Malazgirt’ten Dumlupınar’a kadar verilen büyük mücadeleler sonucu kurulan Türkiye Cumhuriyeti, aynı azim, kararlılık ve şuurla geleceğe yürümüştür. Yakın tarihimizde 2016 yılı 15 Temmuz’unda verilen mücadele ile birlikte, Afrin, Münbiç ve Celabrus operasyonları ile dünyada bir kez daha adını tarihe altın harflerle yazdıran Türk milleti, vatanımızın birliği ve milletimizin bağımsızlığı uğruna mücadele etmeye devam edecektir. Zaferin yıldönümünde, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, kanlarıyla, canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi, gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor; Aziz Milletimizin Zafer Bayramını içtenlikle kutluyorum” diyerek noktaladı.